ایرانیان رای گیری برای انتخاب پارلمان جدید میان عدم قطعیت

تهرانایرانیان رای داده اند در کشور خود 11th انتخابات پارلمانی دیده می شود به عنوان یک آزمون برای محبوبیت رئیس جمهور حسن روحانی اصلاح طلب-متوسط اردوگاه به عنوان تندروها انتظار می رود برای ایجاد سود.

انتخابات برای ایران 290-عضو مجلس هستند مجموعه ای در میان افزایش تنش سیاسی و اقتصادی تلاش و نگرانی از مشارکت کم. شبح از عفونت کرونا ويروسی است که به کشته شدن دو نفر همچنین می افزاید: یکی دیگر از لایه ای از عدم اطمینان به روند انتخابات.

رهبر جمهوری اسلامی علی حسینی خامنه ای رای خود را در پایتخت, تهران, دقیقه پس از انتخابات در روز جمعه باز در 8 صبح به وقت محلی (04:30 GMT).

بیشتر:

در یک سخنرانی پس از او رای خود را آیت الله خامنه ای تصریح کرد: تماس های بالاتر میزان مشارکت گفتن ایرانیان به شرکت در انتخابات “اگر آنها علاقه مند در این کشور منافع ملی”.

رای دهندگان در روز جمعه نیز انتخاب جایگزین برای هفت مرحوم اعضای مجلس خبرگان رهبری یک روحانی از بدن مسئول انتصاب رهبر است.

نزدیک به 58 میلیون نفر واجد شرایط برای رای دادن در قبل از انتخاب لیست از نامزدها که نشان دهنده بیش از 250 ثبت نام احزاب است. همه رای دهندگان باید بیش از 18 سال سن است. تقریبا سه میلیون نفر از آنها برای اولین بار رای دهندگان.

Iran election

سرپرستان حاضر بودند در مراکز برای دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی یک سخنگوی شورای نگهبان گفت: [Arwa ابراهیم/الجزیره]

در مجموع 55,000 مراکز رای گیری تعیین شده است تا در مساجد سراسر کشور است. بیش از 7000 نامزد از جمله 666 زنان در حال رقابت.

صف های طولانی دیده می شود می تواند در اصلی ایستگاه رای گیری در مسجد نبی اصلی مسجد در وسط کلاس نارمک محله که در آن رئیس جمهور سابق محمود احمدی نژاد زندگی می کند.

سخنگوی شورای نگهبان عباس علی Kadkhodaei در بیانیه ای گفت: 200,000 که سرپرستان از شورای, شد, نظارت بر انتخابات در سراسر کشور است.

نظر سنجی ها انتظار می رود در 6pm (14:30 به وقت تهران) اما رای گیری تمدید شد دو ساعت بیشتر به دلیل “عجله از رای دهندگان”, تلویزیون دولتی به نقل از وزارت کشور عنوان کرد و گفت.

همچنین به عنوان شناخته شده است, مجلس ایران, مجلس مسئول است برای عبور از قانون در کشور تصويب بودجه سالانه و تصویب موافقت نامه های بین المللی و معاهدات.

تمام مصوبات مجلس است و سپس تایید شورای نگهبان و رئیس جمهور.

مجلس محدود است می گویند در امور خارجی اگر چه نقش حیاتی در برخی از کشور لحظات محوری از جمله در سال 2015 زمانی که آن را تایید توافق هسته ای با قدرت های جهانی. مجلس نقش یک نقش بزرگتر در اقتصاد و سیاست داخلی.

این رای همچنین مجموعه تن برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده.

پنج کرسی متعلق به این کشور اقلیت های مذهبی از جمله زرتشتیان و یهودیان و آشوری کلدانی یهودیان و مسیحیان ارمنی.

“این انتخابات بسیار مهم است برای ملت ما و منافع ملی ما در برابر دشمنان در اتحادیه اروپا – فرانسه انگلیس و آلمان – و همچنین ایالات متحده” علی Javanrodi 35 ساله کارمند گفت.

“من در رای دادن به نامزدها که مقاومت در برابر دشمنان ما و متحد ملت ما,” او گفت: Al Jazeera.

Iran election

این رای به ‘ارسال یک پیام روشن و قوی است که ما یکی و می توانید پاسخ به هر گونه حملات’ علی Javanrodi گفت: [Arwa ابراهیم]

اهمیت رای

این رای است که کلید آن را به عنوان اولین انتخابات پارلمانی پس از آمریکا عقب نشینی از توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی در سال 2018 و reimposed تحریم ها علیه تهران از جمله در آن نفت و بخش بانکداری.

مالی اقدامات قرار دادن اقتصاد ایران به یک سقوط با نرخ تورم رسیدن به 33.5 درصد است.

در علاوه بر این به وخامت اقتصاد رای می آید پس از یک سری از ملی بحران از جمله مرگبار سرکوب توسط نیروهای امنیتی ده ها هزار نفر از مردم در اعتراض به قیمت سوخت افزایش می یابد در ماه نوامبر و نظامی عکسبرداری را از اوکراین هواپیمای مسافربری در ژانویه 8 که کشته و 176 نفر در هیئت مدیره بیشتر ایرانیان.

با توجه به مستقر در تهران مفسر سیاسی و تحلیلگر محمد اسلامی رای خواهد شد “منعکس راه مردم می خواهند دولت به رویکرد غرب پس از شکست از معامله.

“این را بگویید که آیا مردم می خواهند همکاری بیشتر با غرب و یا روسیه و چین و ضربه زدن به پتانسیل های داخلی به جای” او به الجزیره.

زهرا خلف, 30, یک پزشک طب سنتی گفت: “رای گیری یک روند آسان و صاف مثل همیشه است.”

“این مهم است به رای از آنجا که ما می توانید انتخاب اعضای مجلس ما که مسئول بازجویی از وزرای” او به الجزیره.

“در نهایت من می خواهم یک مجلس است که کار خواهد کرد برای رفاه مردم ما و بهتر ما اقتصاد است.”

Iran election

زهرا خلف گفت که او می خواهد یک مجلس است که پشتیبانی از رهبر و یک است که بیش از حد چپ و نه به راست [Arwa ابراهیم/الجزیره]

‘وظیفه ملی’

در حالی که برای بسیاری از رای دهندگان مهم ترین موضوع در انتخابات است و اقتصاد بسیاری نیز شاهد رای به عنوان یک وظیفه ملی در میان افزایش تنش ها با آمریکا و دیگر قدرت های بین المللی.

احمد Torkashavan, 55 سابق سپاه پاسداران (سپاه) سرباز شرکت کننده در جنگ ایران و عراق در سن 14 سالگی و پس از آن به عضویت سپاه پاسداران پس از آن گفت: “من احساس می کنم آن است که یک وظیفه ملی به [رای] با وجود شرایط دشوار اقتصادی که دلسرد برخی از مردم”.

طاهره Dervishi, 68, موافق: “رای گیری ملی و مذهبی وظیفه.

“من رای دادند برای کشور ما و کشور های شهدا از جمله قاسم سلیمانی. ما نیاز به یک مجلس قوی تر برای مبارزه با دشمنان ما آمریکا و اسرائیل,” او اضافه شده است.

Parliamentary election in Iran - campaigns

نزدیک به 58 میلیون نفر واجد شرایط برای رای دادن در قبل از انتخاب لیست از نامزدها که نمایندگی بیش از 250 ثبت نام احزاب [عابدین Taherkenareh/سازمان حفاظت محیط زیست]

انتخابات آمده پس از ایران ژنرال قاسم سلیمانی رهبر سابق بین المللی Revolutionary Guard Corps (IRGC) ترور شد توسط ما حمله هوایی در نزدیکی فرودگاه بغداد در ژانویه 3.

مجلس نامزدهای انتخاباتی در ایران معمولا در تراز وسط قرار دارد با اصلاح طلبان یا محافظه کاران به عنوان دو جریان اصلی سیاسی.

اما این بار انتخابات به احتمال زیاد رقابت بین اصولگرایان حمایت از تهران را شهردار سابق محمد باقر قالیباف که حمایت 2015 هسته ای و فوق العاده محافظه کاران که آن را رد کرد.

همه برگه های رای شمارش دستی به تأخیر انداختن نتایج رسمی تا دو یا سه روز پس از رای دادن.

مردم در انتخابات

نظرسنجی در اجرای این رای نشان داد که به طور بالقوه کاهش حضور رای دهندگان از در قبلی مجلس انتخابات چهار سال پیش است.

نشستن در یک پارک در تهران, محمد Feli, 31, sipped یک فنجان چای و گفتگو با دوستان خود. او به الجزیره گفت: او تا به حال هیچ قصد رای دادن.

“من نمی خواهد رای گیری به این دلیل که انتخابات در ایران غیر قابل استفاده هستند. آنها هیچ تفاوت و حتی آزاد و منصفانه” او گفت:. “ما نمی خواهیم این رژیم دیگر.”

پیش از رای ناظران گفت: مردم ممکن است تغییر ذهن خود را در پایان روز.

“ایرانیان تمایل به تصمیم گیری در مورد بعد اینکه آیا یا نه آنها رای خواهد داد. بنابراین بسیاری از مردم در واقع ممکن است در نهایت در صندوق های رای,” Fatima al-صمدی, یک محقق ارشد در الجزیره مرکز مطالعات گفت: در اجرا به رای دادن.

چند ساعت به رای روحانی رئیس ستاد محمود واعظی روز جمعه به خبرنگاران گفته است که بر اساس گزارش های رسیده از شهرها و استان های مختلف مشارکت تا کنون خوب و یا حتی بالاتر از در سال 2016 انتخابات پارلمانی.

آمریکا

در آستانه انتخابات آمریکا تحریم هایی را علیه پنج تن از مقامات مقامات ایرانی برای جلوگیری از گفته عادلانه و آزاد انتخابات در ایران, وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه گفت:.

مقامات وزارت خزانه داری گفت که مقامات تا به حال با استفاده از قدرت خود را به رد صلاحیت نامزدها از رقابت در انتخابات است.

این لیست سیاه مقامات شامل دبیر شورای نگهبان احمد جنتی و مذهبی فقیه در شورای اسلامی محمد یزدی. سیامک Rahpeyk و محمد حسن صادقی مقدم به عنوان سخنگوی عباس علی Kadkhodaei هستند کارشناسان حقوقی در شورای مرکزی کمیته انتخابات نظارت.

این شورا که مسئول بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات پیش از رای, رد صلاحیت بیش از 7000 امیدوار بسیاری از آنها از اصلاح طلبان بودند. روحانی با انتقاد از این شورا رد صلاحیت نمرات خود را میانه رو و اصلاح طلبان اردوگاه در حالی که بسیاری از ایرانیان نیز گفت: آنها تحریم رای گیری به دلیل حرکت می کند.

تحریم جلوگیری از هر گونه دارایی مقامات در درون ما از حوزه های قضایی منع ما بر اساس شرکت ها و افراد از معاملات با آنها و افشای هر کسی انجام کسب و کار با آنها را به پتانسیل مجازات است.

INTERACTIVE: Iran parliamentary elections 2020 - Government structure

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>