ایرانیان سر به پای صندوق های رای برای انتخاب پارلمان جدید میان عدم قطعیت

تهران – نظرسنجی ها باز کرده اند در سراسر ایران در این کشور در یازدهمین انتخابات پارلمانی دیده می شود به عنوان یک آزمون برای محبوبیت رئیس جمهور حسن روحانی اصلاح طلب-متوسط اردوگاه که تحت سلطه پارلمان پس از سال 2016.

انتخابات برای ایران 290-عضو مجلس هستند مجموعه ای در میان افزایش تنش سیاسی و اقتصادی تلاش و نگرانی از مشارکت کم. شبح از عفونت کرونا ويروسی است که به کشته شدن دو نفر همچنین می افزاید: یکی دیگر از لایه ای از عدم اطمینان به روند انتخابات.

تلویزیون دولتی روز جمعه به نقل از آیت الله خامنه ای عنوان کرد و گفت که شرکت در انتخابات وظیفه دینی است.

بیشتر:

رای دهندگان در روز جمعه نیز انتخاب جایگزین برای هفت مرحوم اعضای مجلس خبرگان رهبری یک روحانی از بدن مسئول انتصاب رهبر است.

نزدیک به 58 میلیون نفر واجد شرایط برای رای دادن در قبل از انتخاب لیست از نامزدها که نشان دهنده بیش از 250 ثبت نام احزاب است. همه رای دهندگان باید بیش از 18 سال سن است. تقریبا سه میلیون نفر از آنها برای اولین بار رای دهندگان.

رای گیری آغاز شده و در 8 صبح به وقت محلی (04:30 به وقت تهران) در 55,000 مراکز رای دهی در مساجد سراسر کشور است. بیش از 7000 نامزد از جمله حداقل 666 زنان در حال رقابت.

نظر سنجی ها انتظار می رود برای پایان دادن به در 6pm (14:30بعد از ظهر به وقت تهران) اما می تواند تمدید شود. دوره قبلی انتخابات مجلس در سال 2016 رای گیری تمدید شد با توجه به میزان مشارکت بالا است.

همچنین به عنوان شناخته شده مجلس, پارلمان مسئول است برای عبور از قانون در کشور تصويب بودجه سالانه و تصویب موافقت نامه های بین المللی و معاهدات.

تمام مصوبات مجلس است و سپس تایید شورای نگهبان و رئیس جمهور.

مجلس ایران محدود کرده است می گویند امور خارجه اگر چه در آن نقش مهمی را در برخی از کشور لحظات محوری از جمله در سال 2015 زمانی که آن را تایید توافق هسته ای با قدرت های جهانی.

مجلس نقش یک نقش بزرگتر در اقتصاد و سیاست داخلی.

این رای همچنین مجموعه تن برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده.

پنج کرسی متعلق به این کشور اقلیت های مذهبی از جمله زرتشتیان و یهودیان و آشوری کلدانی یهودیان و مسیحیان ارمنی.

اهمیت رای

این رای است که کلید آن را به عنوان اولین انتخابات پارلمانی پس از ایالات متحده خارج از توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی در سال 2018 و reimposed تحریم ها علیه تهران از جمله در آن نفت و بخش بانکداری.

مالی اقدامات قرار دادن اقتصاد ایران به یک سقوط با نرخ تورم رسیدن به 33.5 درصد و رشد, کاهش حداقل شش درصد در سال گذشته است.

رای گیری خواهد شد بنابراین تعیین جهت از کشور آن را به عنوان چنگ زدن با وخیم تر شدن بحران اقتصادی و مجازات “حداکثر فشار” کمپین توسط ما.

با توجه به مستقر در تهران مفسر سیاسی و تحلیلگر محمد اسلامی رای خواهد شد “منعکس راه مردم می خواهند دولت به رویکرد غرب پس از شکست از معامله.

“این را بگویید که آیا مردم می خواهند همکاری بیشتر با غرب و یا روسیه و چین و ضربه زدن به پتانسیل های داخلی به جای” او به الجزیره.

پایین مردم در انتخابات?

با وجود تماس از مقامات و از جمله رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای برای یک مشارکت بالا, نظرسنجی در اجرای این رای نشان داد که کاهش میزان مشارکت از در قبلی مجلس انتخابات چهار سال پیش است.

“من نمی خواهد شرکت در انتخابات به دلیل رای گیری [در ایران] بی فایده است” گفت: Atefeh قدیمی 25 ساله و چشم انداز طراح گفت: قبل از رای گیری.

در علاوه بر این به بدتر شدن اقتصاد است که مقامات تقصیر را به گردن تحریم های جدید آمریکا علیه برخی از رای دهندگان گفتند که تحریم رای گیری به دلیل adeadly سرکوب توسط نیروهای امنیتی ده ها هزار نفر از مردم در اعتراض به افزایش قیمت سوخت در ماه نوامبر.

Parliamentary election in Iran - campaigns

نزدیک به 58 میلیون نفر واجد شرایط برای رای دادن در قبل از انتخاب لیست از نامزدها که نمایندگی بیش از 250 ثبت نام احزاب [عابدین Taherkenareh/سازمان حفاظت محیط زیست]

ارتش تیراندازی کردن از اوکراین هواپیمای مسافربری در ژانویه 8 که کشته و 176 نفر در هیئت مدیره بیشتر ایرانیان بود یکی دیگر از دلایل ذکر شده برای تحریم.

هنوز هم دیگران بودند گفت: آنها شرکت نخواهد کرد چرا که از شورای نگهبان رد صلاحیت بیش از 7000 داوطلبانی که ثبت نام در پیش از رای بسیاری از آنها اصلاح طلبان از جمله 81 زمان قانونگذاران.

اما ناظران گفت: همه چیز ممکن است تغییر کنند.

“ایرانیان تمایل به تصمیم گیری در مورد بعد اینکه آیا یا نه آنها رای خواهد داد. بنابراین بسیاری از مردم در واقع ممکن است در نهایت در صندوق های رای,” Fatima al-صمدی, یک محقق ارشد در الجزیره مرکز مطالعات گفت: در اجرا به رای دادن.

نکات کلیدی

برای بسیاری از رای دهندگان مهم ترین مسائل در انتخابات است اقتصاد است. دیگر مسائل کلیدی شامل فساد امور خارجه و ایران.

“این رای است که در مورد ایران شرایط اقتصادی است. ما می خواهیم یک مجلس برای حل و فصل ما سطح بالایی از بیکاری و شرایط بد زندگی,” محمد ملکی 31 ساله روزنامه نگار از تهران به الجزیره.

مجلس نامزدهای انتخاباتی در ایران معمولا در تراز وسط قرار دارد با اصلاح طلبان یا محافظه کاران به عنوان دو جریان اصلی سیاسی.

اما این بار انتخابات به احتمال زیاد رقابت بین اصولگرایان حمایت از تهران را شهردار سابق محمد باقر قالیباف که حمایت 2015 هسته ای و فوق العاده محافظه کاران که آن را رد کرد.

همه برگه های رای شمارش دستی به تأخیر انداختن نتایج رسمی تا دو یا سه روز پس از رای دادن.

INTERACTIVE: Iran parliamentary elections 2020 - Government structure

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>