ایران-حمایت گروه مسلح را انکار می کند, عراق, موشک حمله به منافع آمریکا

دو راکت به سوی دیپلماتیک آمریکا و تاسیسات نظامی یک شبه عراق نیروهای امنیتی گفت: به عنوان یک قدرتمند ایران-حمایت گروه مسلح را تکذیب کرد مسئولیت یک سری از این حملات است.

پس از اکتبر ما دیپلمات ها و نیروهای نظامی در سراسر عراق هدف قرار گرفته اند حدود سه ده حملات راکتی که واشنگتن مقصر pro-Iranian مسلح جناح.

در اولین حرکت در نوع خود نخبگان نیروهای عراقی در اواخر ماه ژوئن دستگیر و بیش از یک دوجین تهران-حمایت مبارزان که گفته می شود برنامه ریزی یک حمله جدید در بغداد سبز منطقه به ایالات متحده و سایر سفارتخانه های خارجی.

دولت عراق گفته است که این حمله به عنوان یک “پیام” برای جلوگیری از حملات آینده اما در اواخر روز دوشنبه بیشتر حملات راه اندازی شد.

یک راکت در منطقه سبز فرود آمد در نزدیکی یک خانه و زخمی شدن یک کودک با توجه به ارتش عراق.

200129213533801

موشک راه اندازی شد از علی صالح منطقه از بغداد فرود آمد و در کنار یک خانه نزدیک به یک کانال تلویزیونی محلی نظامی در بیانیه ای گفت:. کودک دچار آسیب به سر و روی خانه آسیب دیده بود.

“در همان زمان نیروهای ما قادر به خنثی کردن یک حمله دیگر و تصاحب یک کاتیوشا موشک و پرتاب بودند که هدف قرار دادن تاجی پایه در شمال بغداد” که در آن ما به رهبری نیروهای ائتلاف بر آن اضافه شده است.

در ماه مارس دو آمریکایی و یک سرباز انگلیسی کشته شدند زیر رگباری از راکت ها در اردوگاه تاجی.

آخرین سربازان ارتش در حملات می آید در مدت کوتاهی قبل از عراق عازم استراتژیک ایران با ایالات متحده در آن حضور نیروهای آمریکایی در این کشور است که انتظار می رود به بالا از دستور کار.

جدید سیستم دفاع

تلاش در آمد تنها چند ساعت پس از سفارت آمریکا آزمایش موشک جدید دفاع سیستم شناخته شده به عنوان یک C-RAM به گفته یک مقام ارشد امنیتی عراق در منبع.

C-RAM, راه اندازی در اوایل سال جاری در سفارت اسکن برای ورودی پرتابه و منفجر آنها را در هوا با هزاران نفر از دور اخراج در هر دقیقه است.

یک سری از خاموش انفجار شنیده میشد بغداد در شنبه شب به عنوان سیستم ظاهرا آزمایش ترک رهگذران اشتباه و عراق مجلس خشم.

معاون اول رئیس Hassan al-Kaabi ناودان دادگاه به عنوان “تحریک آمیز” و “غیر قابل قبول” را به عنوان آن می تواند قرار دادن مناطق مسکونی در خطر است.

Al-Kaabi نام دولت را به اقدام علیه “غیر قانونی” حرکت می کند که “تحریک مردم عراق” با توجه به بیانیه ای.

هیچ نظر فوری از سفارت ایالات متحده در مورد اینکه آیا این سیستم استفاده شد در برابر موشک یک شبه.

200105082222047

آمریکا را تحسین دستگیری

عراق شده است, در یک یدک کش-از-جنگ بین آن دو از متحدان اصلی ایران و ایالات متحده – arch-دشمنان که روابط باید بیشتر هم پاشیده واشنگتن پس از خروج از یک نقطه عطفی توافق هسته ای با تهران در سال 2018 است.

بغداد با دقت تعادل روابط خود با این دو کشور اما تکرار حملات راکتی خطرات تاب آن باقی مانده است ،

آمریکا مقصر این حملات در Kataib حزب اللهیک تهران-حمایت جناح درون دولتی عراق با حمایت شبکه از واحد نظامی شناخته شده به عنوان Hashd al-Shaabi (محبوب بسیج نیروهای PMF).

واشنگتن درخواست کرده است مقامات عراق بود سخت تر در این گروه است. نیروهای بومی و محلی مدتها تردید, ترس از اقدام مستقیم علیه یک بازیگر قدرتمند خواهد خطر گسترده تر برخورد.

اما در آخرین ماه های دولت و نیروهای امنیتی انجام اولین حمله از نوع خود در برابر Kataib حزب الله پایه در لبه بغداد تصرف راکت و دستگیری 14 مبارزان اتهام برنامه ریزی حمله به منطقه سبز.

این حرکت بود مورد ستایش قرار داد وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo که گفت: گروه های مسلح هستند “بزرگترین مانع برای کمک های اضافی و یا اقتصادی و سرمایه گذاری” برای عراق است.

اما در همه آنها به جز یکی از مبارزان منتشر شد و برخی از آنها دیده می شود سوزاندن آمریکا و اسرائیل پرچم و پله بر روی تصاویر از عراق نخست وزیر Mustafa al-Kadhimi.

Al-Kadhimi بارها وعده داده شده برای پایان دادن به موشک آتش و ادامه حملات دیده می شود به عنوان یک چالش برای قدرت خود را.

‘عامل آمریکایی’

Kataib حزب الله است عمیقا مشکوک al-Kadhimi متهم او را به همدستی در کشتن ما از ایران ژنرال قاسم سلیمانی و Hashd معاون رئیس در ژانویه حمله هواپیماهای بدون سرنشین در بغداد.

“نخست وزیر کاملا شکست خورده و او را به درک اگر او متکی آمریکایی ها به جای مردم عراق او را شکست” محمد Mohie سخنگوی Kataib حزب الله گفت: Al Jazeera.

“اگر او در ادامه این راه او را نشان می دهد کارت های خود را به عنوان یک عامل از آمریکایی ها است و او در خدمت آمریکایی ها بیش از میهن خود.”

این گروه مسلح برای اولین بار شروع به مبارزه با نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در سال 2003 زیر رهبری آمریکا حمله به سرنگونی صدام حسین.

با توجه به شبه نظامی متخصص Michael شوالیه آن بالا مسلح عراق متحد ایران را انقلابی سپاه پاسداران که واشنگتن تعیین شده یک “تروریست” ،

الجزیره به دست اورد دسترسی منحصر به فرد به یکی از پایگاه های نظامی خود را در جنوب بغداد پس از آن حمله عراق با عملیات نیروهای.

Kataib حزب الله گفت: اعضای این حمله غیر قانونی بود که انجام شد و بدون حکم بازداشت.

“اگر آنها مدرکی برای این ادعای آنها می تواند نشان دهد و آن را به مردم اما در اینجا وجود دارد هیچ موشک و راه اندازی پد” یک عضو گفت: به شرط ناشناس ماندن.

“این پایگاه شده است در اینجا پس از 2015 و ما باید یک نامه رسمی از بغداد فرماندهی عملیات. این پایگاه استفاده می شود برای پشتیبانی لجستیکی.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول