بومی چالش به ترانس کوه خط لوله اخراج

مونترال کانادا – کانادا فدرال دادگاه تجدید نظر در روز سه شنبه را رد کرد یک چالش به ستیز میلیارد دلاری خط لوله نفت به طور موثر به ترانس کوه خط لوله گسترش پروژه چراغ سبز برای حرکت رو به جلو است.

در آن به اتفاق آرا تصمیم دادگاه گفت: دولت روند مشاوره با گروه های بومی “چیزی جز یک لاستیک ماشین پرس یا ورزش”.

بیشتر:

این چالش قانونی حول اینکه آیا کانادا تا به حال به اندازه کافی مشورت با یک تعداد انگشت شماری از گروه های بومی در طول 1,150 کیلومتر (715-مایل) ترانس کوه مسیر. برخی از این گروه تا به حال نگرانی در مورد پروژه اثرات آن بر محیط زیست و حقوق خود است.

“مدارک ثبت نشان می دهد یک تلاش واقعی در ascertaining و با در نظر گرفتن نگرانی های کلیدی از متقاضیان آنها را با توجه به درگیر شدن در ارتباط دو طرفه و با توجه و گاهی اوقات موافقت با اقامت در” دادگاه گفت. “درست است که متقاضیان از این دیدگاه است که نگرانی های خود را به طور کامل ملاقات کرد اما به اصرار که اتفاق می افتد این است که برای اعمال یک استاندارد از کمال استاندارد توسط قانون مورد نیاز نیست.”

ترانس, ديد کوه, خط لوله اجرا می شود شن و ماسه تار نفت از ادمونتون, آلبرتا, به یک ترمینال در, British Columbia (BC), ساحل.

Trans Mountain Pipeline

لوله های فولادی برای استفاده در خط لوله نفت ساخت و ساز از دولت کانادا ترانس کوه گسترش پروژه نهفته در ذخیره سایت در کملوپس, British Columbia [دنیس اوون/رویترز]

دلار 5.6 میلیارد دلار ($7.4 میلیارد دلار کانادا) گسترش پروژه که اتاوا خریداری شده در سال 2018 و تایید شده در ماه ژوئن سال 2019 در میان گسترده مخالفان را ببینید این خط لوله ظرفیت نزدیک به سه گانه به عنوان بسیاری از 890,000 بشکه نفت در روز است.

در ماه دسامبر فدرال دادگاه تجدید نظر شنیده می شود از چهار گروه های بومی که گفت: آنها به اندازه کافی مشورت با دولت بین ماه های آگوست تا ژوئن 2018 و 2019.

این Squamish و Tsleil-Waututh کشورهای Coldwater هندی گروه و ائتلاف کوچکتر بومی ملل از میلاد داخلی گفت: نگرانی های خود را در مورد این پروژه اثرات در راه خود را از زندگی و محیط زیست نمی شد معنی داری در نظر گرفته شود.

آنها همچنین نگرانی که افزایش ترافیک تانکر کردن قبل از میلاد در نزدیکی سواحل ونکوور – از جایی که نفت صادر خواهد شد در خارج از کشور — می تواند منجر به نشت.

“بسیار ناامید کننده’

Rueben جورج از Tsleil-Waututh ملت یکی از متقاضیان در این مورد گفت: تصمیم دادگاه بود “بسیار ناامیدکننده”.

“آشتی متوقف امروز” گفت: جورج صحبت با خبرنگاران از تریبون هایی که با “با هم در برابر ترانس کوه” در ونکوور در روز سه شنبه بعد از ظهر.

اما او گفت: Tsleil-Waututh “گفت: همیشه ما را به انجام آنچه در آن طول می کشد برای اطمینان از که ما برای جلوگیری از این خط لوله”.

“ما ثابت کرده اند که آن را در بهترین منافع ملت ما که اینجا ایستاده – برای ونکوور برای بریتیش کلمبیا, کانادا,” او گفت:.

این Tsleil-Waututh در انتظار یک تصمیم در یک زودتر درخواست تجدید نظر به دادگاه عالی کانادا به گسترش دامنه خود را با چالش قانونی در برابر گسترش پروژه و جورج گفت: جامعه را نمی دهد تا خود را مبارزه با.

“این دولت ناتوان از ساخت صدا گیری برای نسل های آینده ما بنابراین ما هستند و ما,” او گفت:.

کانادا دارای آنچه که به نام “وظیفه مشورت” گروه های بومی زمانی که حقوق خود را ممکن است تحت تاثیر توسعه منابع پروژه های که از طریق برش سرزمین خود است.

بیشتر یک پروژه می تواند بر حقوق محیط زیست, بالاتر از وظیفه به مشورت حقوقی کانادا محققان توضیح داده اند.

رئیس لی Spahan از Coldwater هندی گروه یک Nlaka’pamux ملت جامعه در سال قبل از میلاد داخلی و متقاضی دیگری در این مورد گفت: بر خلاف تصمیم دادگاه کانادا مشاوره با جامعه خود بود “نه معنی دار در همه”.

“آن معنی دار نبود. کانادا تا به حال طرز فکر خود را در حال حاضر در این تصمیم” Spahan گفت.

Coldwater chief Lee Spahan

Coldwater رئیس لی Spahan دارای یک قلم در یک جلسه دیگر برای اولین بار سازمان ملل فرماندهان و ساحل Salish طبل قبل از دادگاه فدرال تجدید نظر در جلسات ترانس کوه خط لوله در ونکوور, بریتیش کلمبیا [فایل: جنیفر Gauthier/رویترز]

او گفت: تصمیم دولت این است که مسیر خط لوله از طریق Coldwater منطقه هنوز به تعیین خواهد شد و این پروژه را از خطرات بالقوه به جامعه منبع آب آشامیدنی هنوز هم نیاز به مطالعه شود.

“دادگاه تایید کرده است کانادا در حال انجام وظیفه به مشورت با ما در این مسائل بسیار مهم,” Spahan به خبرنگاران گفت:. “ما همچنان به موضع قوی و همه چیز را در قدرت ما برای اطمینان از ما تنها منبع آب آشامیدنی محافظت شده است.”

Khelsilem یک عضو شورا و سخنگوی Squamish ملت گفت: جامعه و مشاورین حقوقی را ارزیابی تصمیم دادگاه و سپس تصمیم گیری در مراحل بعدی.

“ما همچنان به مبارزه برای به اجرا درآوردن ما صلاحیت در سرزمین ما مهم نیست که چه پروژه ای است که از آنجا که ما مطلق تعهد به حفاظت از منافع برای مردم ما,” او گفت:.

دولت از تصمیم

ترانس, ديد کوه, پروژه شده است یک منبع مهم از مشاجره با بومی رهبران گروه های زیست محیطی و سیاستمداران در دولت های فدرال و استانی و شهری در سطح که در مخالفت با خط لوله است.

کانادا دارای آنچه که به نام “وظیفه مشورت” گروه های بومی زمانی که حقوق خود را ممکن است تحت تاثیر منابع پروژه های توسعه است.

دادگاه فدرال تجدید نظر در ماه اوت سال 2018 لغو زودتر تصویب پروژه و پس از آن در بر داشت که دولت تا به حال “موفق به معنی تعامل” با گروه های بومی.

اما در تصمیم خود در روز سه شنبه دادگاه گفت: آن رد بومی متقاضیان ارسالی که در آن گفت: “اساسا [فرض] است که این پروژه نمی تواند تایید شود تا همه از نگرانی های خود را حل و فصل به رضایت خود را.”

“اگر ما پذیرفته کسانی ارسالی به عنوان یک موضوع عملی خواهد بود وجود دارد هیچ پایان دادن به مشاوره پروژه هرگز تایید شود و متقاضیان را عملا از حق وتو حق بر آن” دادگاه گفت.

نخست وزیر جاستین ترودو اصرار دارد که ترانس کوه خط لوله است که در بهترین منافع همه کانادایی و او متعهد شده است تا با استفاده از درآمد تولید شده توسط این خط لوله به کمک “انتقال به یک اقتصاد پاک”.

ترودو نیز وعده داده شده برای بازسازی کانادا را تیره و تار رابطه با مردم بومی است.

دولت او با استقبال از تصمیم دادگاه در روز سه شنبه.

“من فکر می کنم آنچه تصمیم دادگاه می گوید این است که اگر شما در مورد همه چیز به راه راست اگر رایزنی های معنی دار هستند و در ایمان خوب است و شما رول تا آستین خود را و شما انجام این کار و گوش دادن … شما می توانید چیزهای انجام می شود” سایپا O’Regan کانادا وزیر منابع طبیعی به خبرنگاران گفت:.

حکم نیز جشن جناح راست آلبرتا برتر جیسون کنی یک حامی از ترانس کوه پروژه. “پیروزی دیگر در #TMX خط لوله برای آلبرتا!” او در توئیتر خود نوشت. “در حال حاضر اجازه دهید آن ساخته شده است.”

Trans Mountain right of way

یک ترانس کوه نشانه هشدار دهنده از فشار نفت [جیلیان Kestler D’Amours/الجزیره]

ساخت و ساز در راه است

ترانس کوه مورد ستایش قرار داد شروع فعالیت های ساخت و ساز در خط لوله از راه حق در اوایل ماه دسامبر تنها چند روز قبل از دادگاه فدرال تجدید نظر در جلسات آغاز شد.

دولت فدرال نیز با استقبال از ادامه ساخت و ساز در ترانس کوه پس از تصمیم دادگاه است.

“ما در این پروژه به عنوان یکی است که ما را قادر به دریافت منابع ما به بازارهای بین المللی” لایحه Morneau کانادا وزیر امور مالی به خبرنگاران گفت: در روز سه شنبه.

“ما همچنین می دانیم البته که این یک پروژه است که می تواند در ارائه سود اقتصادی قابل توجهی: سود اقتصادی به آلبرتا سود اقتصادی به کانادایی ها در سراسر کشور است.”

اما بومی رهبران وکلا و اقتصاددانان در مورد خط لوله به زنده ماندن.

در ماه دسامبر حمایت از محیط زیست گروه راه اندازی یک طومار خواستار دولت فدرال به انتشار یک به روز رسانی تجزیه و تحلیل هزینه برای این پروژه است.

“ترانس کوه خط لوله در حال حاضر عظیم چند میلیارد دلار یارانه ها و کانادایی ها حق دارند بدانند که چقدر قیمت ها افزایش یافته است,” یوجین کونگ, کارکنان, وکیل در سواحل غرب حقوق محیط زیست در بیانیه ای گفت: در زمان.

“کانادایی ها گفته شد این امر می تواند یک مولد سود سرمایه گذاری و سود خواهد بود اختصاص داده شده به انرژی های تجدید پذیر. به جای آن عامل سازگار از دست دادن و آن را حتی روشن دولت قادر خواهد بود به فروش آن بدون در نظر گرفتن یکی دیگر از از دست دادن میلیاردها دلار مالیات دهندگان.”

لی جورج-ویلسون رئیس Tsleil-Waututh ملت همچنین گفت: Trans کوه مورد پرسش های مطرح شده در مورد تعهد کانادا به آشتی با مردم بومی است.

“است و نه آشتی مهم ترین آیتم در سمت نخست وزیر را در دستور کار? آیا او نمی گویند آشتی مهم بود و مهم ترین رابطه او با ملت ؟ ما نیاز به دیدن برخی از که در حال حاضر” جورج-ویلسون به خبرنگاران گفت: در روز سه شنبه.

“هنگامی که ما می گویند که این پروژه می توانید از طریق ما در حال ایستاده بر روی بومی خود ما قانون و در مسیر گذاشته و رو به جلو برای ما توسط اجداد ما,” او اضافه شده است.

“Tsleil-Waututh همیشه ورزش هر گزینه قانونی است که ما داریم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>