بومی ‘در خطر بسیار بیشتری کشته coronavirus همه گیر

مونترال کانادا – یکی از ساده ترین قطعه از مشاوره سلامت کارگران را به کاهش خطر ابتلا رمان coronavirus است برای شستن دست های خود را به طور منظم با آب و صابون اما برای جوامع بومی در سراسر شمال امریکا است که همیشه آسان نیست.

در سراسر کانادا حداقل 61 برای اولین بار سازمان ملل ذخایر طولانی مدت آب آشامیدنی مشاوره در اثر فوریه 15. که بدان معنی است که آب در آن جوامع شده است نا امن به نوشیدن حداقل برای یک سال.

بیشتر:

عدم قابل استفاده آب آشامیدنی است که تنها مرکب مداوم زیرساخت مشکلات جوامع بومی مانند پر ازدحام مسکن و عدم وجود سیستم فاضلاب و همچنین به عنوان سال دولت غفلت است.

“دیرینه نابرابری وجود دارد که در راه بهداشت و درمان و شرایط بهداشتی … قرار ما مردم جوامع ما در یک خطر بسیار بیشتری گفت:” Dalee سامبو عماد صندلی از Inuit Circumpolar شورای, یک سازمان است که نشان دهنده 180,000 Inuit در سراسر کانادا و ایالات متحده و روسیه و گرینلند.

مستقر در ایالت آلاسکا او گفت: خطر رمان coronavirus همچنین به عنوان شناخته شده COVID-19 كردن در Inuit جوامع تشدید مداوم مشکلات زیرساخت های مانند به سر می برند و مسکن و عدم وجود سیستم فاضلاب و آب نا امن ، آلاسکا بخش حفاظت از محیط زیست تخمین می زند که بیش از 3,300 خانه های روستایی که اشغال شده در طول سال ندارد و آب آشامیدنی.

“ازدحام بیش از حد بزرگ است موضوع” عماد به الجزیره. “هنگامی که شما پس از آن ترکیب است که با یک تنفسی انتقال از coronavirus که به تنهایی می تواند ویرانگر باشد. [اما] آن را نه تنها ازدحام بیش از حد – آن را کمبود آب آشامیدنی نیز فقط عدم واقعی امکانات بهداشت و درمان.”

Canada indigenous

اب و هوای علامت توقف در هر دو زبان انگلیسی و Inuit زبان اینوکتیتوت نشان داده شده است در ایکالویت, Nunavut در قطب شمال کانادا [فایل: اندی کلارک/رویترز]

در کانادا, آژانس بهداشت عمومی گفت: حداقل 846 موارد COVID-19 تایید شد در سراسر کشور از جمعه. حداقل 12 نفر کشته شده اند از جمله شش در دراز مدت مراقبت تسهیلات برای سالمندان در نورث ونکوور.

در سراسر مرز جنوبی در ایالات متحده آمریکا بیش از 13000 نفر آلوده شده اند با COVID-19 هر چند مداوم تاخیر و مشکلات با تست برای COVID-19 سرب برخی از کارشناسان به این باور واقعی مورد تعداد می تواند بسیار بالاتر است. حداقل 200 نفر با این ویروس فوت کرده اند وجود دارد.

عماد گفت: دولت باید خیاطی, پاسخ خود به این بیماری همه گیر کوروناویروس به نیازهای جوامع بومی و استفاده از بحران به بسیاری از زیرساخت های شکاف قرار داده است که Inuit در معرض خطر برای سال. “سرمایه گذاری و اولویت بندی زیرساخت که مورد نیاز – مسکن آب و فاضلاب همه از آن است.”

شیوع آنفولانزای خوکی

این اولین بار نیست که جهانی همه گیر شده و توجه به بهداشت و درمان شکاف در جوامع بومی در کانادا و ایالات متحده.

در طول آنفولانزای H1N1 در سال 2009 مردم بومی اختصاص 10 درصد تقریبی 8,700 hospitalisations و 428 مرگ و میر در کانادا بین آوریل و اوت آن سال به دانشگاه مانیتوبا مطالعه یافت می شود. مردم بومی تنها نماینده حدود چهار درصد از جمعیت کشور.

“همه گیر H1N1 آمار جمعیت بومی در کانادا بسیار سخت با اشاره به گسترده تر سابقه فقیر سلامت برای مردم بومی” محققان گفت. “وضعیت فعلی بومی سلامت و آسیب پذیری های بالقوه در طول یک بیماری همه گیر است که به طور فزاینده ای به رسمیت شناخته شده و به عنوان نتیجه پیچیده سیاسی و عوامل اجتماعی و اقتصادی و استعماری تاریخ.”

کانادا نیز به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار دارد و در طول همه گیر H1N1 برای ارسال کیسه های بدن به دو کنترل از راه دور برای اولین بار سازمان ملل جوامع در استان مانیتوبا. رئیس جری Knott از Wasagamack اول کشور یک Oji-کری جامعه حدود 600 متر (373 مایل) در شمال وینیپگ گفت: CBC News که او موفق به دریافت 30 کیسه های بدن از سلامت کانادا.

“ما خواسته بود برای بودجه بنابراین ما می توانید سازماندهی کنید و برای اطمینان از داروهای دست sanitisers و دیگر پیشگیری کیت را در جای خود اما در عوض ما شوکه به دریافت کیسه های بدن,” Knott گفت: در آن زمان. “به نظر من این غیر قابل قبول است.”

Canada Indigenous

یک عضو از اولین ملت بومی رزمندگان گشت پارکر تالاب در Winnipeg, Manitoba, Canada [فایل: Zachary چنگک صاف کردن/رویترز]

استفان McLachlan, یک استاد گروه محیط زیست و جغرافیا در دانشگاه مانیتوبا در مرکزی کانادا درگیر است در تازه بودجه پروژه تحقیقاتی است که با هدف به طرح بومی-چراغ راه برای مبارزه با COVID-19.

“این روشن است که مردم بومی در همه جا حساس هستند [و] ویران شده اند این بیماری های همه گیر در گذشته” او گفت:. “مردم نسبتا جدا کرده بودند و دسترسی ناکافی به خدمات بهداشتی برای شروع با مسکن است که اغلب شلوغ … ناامنی غذایی یک مسئله این است که گاهی اوقات و قطعا نرخ بیکاری – همه کسانی که عمل به مردم را بیشتر آسیب پذیر است.”

تیم تحقیقاتی – که شامل چندین بومی دانشمندان سازمان بهداشت و درمان و رهبران جامعه – را ارزیابی گذشته و حال همه گیر پاسخ برنامه و آمد تا با راه حل های پر کردن شکاف ها و پاسخگویی بهتر به نیازهای مردم بومی در کانادا, او گفت:.

“بسیار کمی وجود دارد که توانایی دریافت جلوتر از [وقوع] است و به عمل فعالانه,” McLachlan الجزیره گفت: در مورد آنچه به طور معمول اتفاق می افتد زمانی که یک ویروس یا بیماری در حال گسترش است. “آنچه در این بودجه اجازه می دهد تا ما را به انجام است به جلو.”

‘اولویت’

این یک “بحران در حال انتظار برای رخ می دهد” پارلمان کانادا عضو Niki اشتون حزب دموکراتیک جدید به خبرنگاران گفت: هفته گذشته است. “هنگامی که ما از شنیدن دولت فدرال گفتن مردم را به شستن دست های خود را چگونه می توانم به شما انجام این کار زمانی که هیچ آب در حال اجرا? وقتی که شما شنیدن دولت به شما بگویم که شما نیاز به خود منزوی چگونه می توانم به شما انجام این کار زمانی که شما زندگی می کنند در یک خانه از 10 به 20 نفر؟”

کانادا متعهد به لغو تمام دراز مدت آب آشامیدنی مشاوره در سازمان ملل ذخایر در ماه مارس سال 2021. به تاریخ 88 طولانی مدت مشاوره برداشته شده است از ماه نوامبر 2015.

مارک میلر کانادا وزیر بومی خدمات گفت: دولت آگاه است که برای اولین بار سازمان ملل و Inuit مردم هستند بیشتر در معرض خطر coronavirus.

“بومی خدمات است که در اینجا برای کمک به انطباق و فعال کردن برنامه های خود را برای جوامع است. هیچ جامعه خواهد بود سمت چپ پشت” میلر گفت: در 19 مارس به گزارش رسانه های کانادا.

“ما اینجا هستیم تا به بسیج منابع. ما در اینجا برای رسیدگی به آسیب پذیری جوامع بومی و می دانیم که ما تنها می تواند انجام این کار در همکاری نزدیک با بومی رهبری در سراسر این کشور است.”

Indigenous CAnada

کانادا وزیر بومی خدمات مارک میلر صحبت می کند در یک کنفرانس خبری در coronavirus بیماری (COVID-19) شیوع در پارلمان هیل در اتاوا [بلر شیروانی/رویترز]

یک سخنگوی میلر دفتر الجزیره گفت: در یک ایمیل در مارس 11 که وزارت کار با سازمان ملل به مطمئن شوید که همه گیر برنامه در محل هستند و تا به تاریخ و اطلاعات دقیق در دسترس است در جوامع است.

وزارت ذخایر از تجهیزات حفاظتی و دست sanitiser که در دسترس است به سازمان ملل و همچنین سنجش پزشکی حمل و نقل و تخلیه برنامه ریزی برای ساکنان جوامع از راه دور باید از آنها به آن نیاز دارند. “اولویت ما این است که سلامت و ایمنی از همه کانادایی ها از جمله اولین کشورهای Metis و Inuit,” سخنگوی گفت.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو این هفته اعلام کرد که دولت ارائه $305 میلیون دلار کانادا ($213m) برای تمایز مبتنی بر جامعه بومی حمایت صندوق برای رسیدگی به نیازهای فوری در سازمان ملل, Inuit و Metis ملت جوامع

در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی

اما پاسخ تا کنون نه کاهش نگرانی.

هفته گذشته رئیس هاروی Yesno از Eabametoong اول کشور یک ذخیره در شمال انتاریو شده است که در زیر آب جوش مشاوره برای 18 سال گفت: جامعه راضی نبود که کانادا و انتاریو شد و آماده برای پاسخ به اضطراری برای بهداشت عمومی و همه گیر.

Yesno نیز انتقاد دولت فدرال است که برای این امر اعزام انزوا چادر در ملل و جوامع برای مقابله با پتانسیل شیوع. “این یک شاخص واضح و روشن از شرم آور دولت از سازمان ملل مراقبت های بهداشتی اولیه در-رزرو” Yesno در بیانیه ای گفت.

پری بللگرد ملی, رئیس مجلس از سازمان ملل گفت: کانادا باید یک “قوی پیشگیری و طرح پاسخ” را به نگه داشتن اولین کشور امن به خصوص کسانی که جدا شده و عدم بهداشت و درمان منابع است. “آنها لازم نیست که دسترسی به بیمارستان. آنها به ایستگاه پرستاری که اساسا تحت بودجه و سر می برند و نه رفع نیازهای در حال حاضر,” او گفت: CTV News.

بسیاری از جوامع گرفته اند امور را در دست خود.

جنوبی, ستاد سازمان که نشان دهنده 34 اولین بار سازمان ملل در جنوب, Manitoba, اعلام وضعیت اضطراری در روز سه شنبه گفت: جوامع نیست باید تجهیزات لازم برای پاسخ به شیوع کروناویروس و مواجه با کمبود کارکنان بهداشتی است. “با توجه به مزمن ازدحام بیش از حد و عدم عادلانه بهداشت و درمان و زیرساخت های ضعیف آن است که تنها محتاطانه گام را” Grand رئیس جری دانیلز در بیانیه ای گفت.

دریاچه کنستانس اول کشور یک Oji-جامعه کری در شمال شرقی انتاریو حدود 1000 متر (621 مایل) از تورنتو نیز اعلام وضعیت اضطراری که در همان روز. آن گفت که فاقد کادر پزشکی و تدارکات و همچنین COVID-19 تست کیت و تجهیزات حفاظت شخصی. آن را نیز دلسرد بازدید کنندگان از آمدن به جامعه و دستور داد به ساکنان خود جدا برای 14 روز باید به آنها بازگشت.

به سر می برند مسکن باعث می شود آن را بسیار آسان تر برای بیماری های عفونی به طور کلی برای انتقال از یک فرد به دیگری است.

مایکل پترسون افسر ارشد پزشکی وزارت بهداشت در نوناووت در شمال کانادا

دکتر مایکل پترسون افسر ارشد پزشکی وزارت بهداشت در نوناووت در شمال کانادا گفت: خاک از ماه ژانویه شده است به طور پیوسته افزایش آمادگی برای مقابله با COVID-19 شیوع. او به الجزیره گفت: در 10 مارس که در حالی که تعداد کمی از افراد آزمایش شده است, Nunavut تا به حال هیچ مورد تأیید است.

فواصل بزرگ جدا نوناووت 25 شهرداری می تواند هر دو یک به نفع و یک چالش هنگامی که در پاسخ به یک ویروس مسری شیوع پترسون توضیح داد و اشاره کرد که در حالی که آن را ممکن است آن را آسان تر برای جلوگیری از پتانسیل گسترش یک ویروس از بین جوامع آن را نیز ممکن است باعث انتقال منابع سخت تر است.

Nunavut

نمای کلی از ایکالویت, نوناووت, کانادا [فایل: استفان ماه/رویترز]

در حال حاضر هر جامعه در نوناووت یک تامین روپوش و دستکش و ماسک. “هدف این است که به یک دو هفته’ ارزش منابع در هر جامعه با ذخیره کردن منابع در یک هاب مرکزی در دسترس ما سه منطقه به طوری که ما می تواند بر جوامع به سرعت نسبتا” او گفت:.

پترسون اذعان کرد که مسکن به سر می برند و دیگر عوامل مانند عدم امنیت غذایی مردم را در نوناووت بیشتر در معرض خطر در بیماری های همه گیر. “به سر می برند مسکن باعث می شود آن را بسیار آسان تر برای بیماری های عفونی به طور کلی برای انتقال از فردی به فرد دیگر,” او گفت:.

“در حال حاضر هر چند ما در حال تمرکز بر روی کسانی که همه چیز ما می توانید انجام دهید برای کاهش خطر.”

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>