هند را مسلمانان برای درخواست به هند

در فوریه 24, ملی هندو باندهای فرود در شمال شرقی بخش of India پایتختدهلی نو و ایجاد اغتشاش ویران به مدت چهار روز و با هدف قرار دادن مسلمان کسب و کار و خانه است. بیش از 50 نفر کشته شدند و صدها نفر مجروح شدند در خشونت است.

پس از این حملات برای من یکی از بدترین آسیب دیده محلات شیو Vihar و شاهد destruction. در حالی که هندو مغازه ها و منازل نگاه تا حد زیادی دست نخورده ترین مسلمان خانه و کسب و کار شد gutted پایین به استخوان لخت. بurnt باقی مانده از این اموال خانواده مسلمان یخچال, تلویزیون و خودرو نيز در سراسر محله را در کوچه های باریک.

در حالی که یکی از محله مسجد سوخته به زمین دیگری به نام Auliya نگاه تا حد زیادی unaffected از خارج است. بut داخل, من در بر داشت که آن را بیش از حد بود , سوخته, لت و پار ظروف سرباز یا مسافر. هندو ساکنان محله به نظر می رسید در جریان زندگی خود را به صورت عادی اما مسلمانان بودند هیچ جا دیده می شود — آنها تا به حال تمام سمت چپ به دنبال ایمنی در امداد اردوگاه های تنظیم شده توسط دولت.

ناآرامی که در سمت چپ شیو Vihar در خرابه باعث شد پس از این هفته-طولانی sit-ins در دهلی نو در برابر تابعیت جدید اصلاح قانون (CAA) است که مخالفان می گویند تبعیض علیه مسلمانان مورد حمله قرار گرفتند توسط ملی گرایان هندو.

ضد کا protests در دهلی نو بوده است صلح آمیز از the beginning. مردم با هم به خواندن میهنی آهنگ موج هند پرچم تلاوت از قانون اساسی هند و گوش دادن به سخنرانی در آزادی همبستگی و سکولاریسم. تیوی معترضان – که بسیاری از آنها زنان – نشان داد چیزی جز وفاداری به کشور خود, اما این متوقف نمی شود حکم Bharatiya Janata Party (BJP) از به تصویر کشیدن آنها را به عنوان “خائن” و آنها را هدف نخست برای فشار حملات.

در اجرا تا فوریه 7 دهلی مجمع انتخابات به عنوان مثال بی جی پی زد باطل کمپین با هدف قرار دادن این شهر مسلمانان است. Anurag Thakur تاریخ وزیر امور مالی تحریک جمعیت در یک تجمع انتخاباتی به فریاد “شلیک خائن“. یکی دیگر از وزیر, Parvesh Verma, قسم معترضان خواهد بود “فرستاده شده بسته بندی” در عرض چند ساعت از یک پیروزی بی جی پی و اضافه کرد که اگر شمار آنها را “تجاوز و کشتن”.

نارندرا نخست وزیر و وزیر امور Amit Shah در ضمن ضمنی به معترضان ضد هند و جدایی پاکستان است.

مودی نامیده می شوند که در جریان تظاهرات یک “توطئه” طراحی شده برای تضعیف “هند هماهنگی”. شاh claimed معترضان در هکتارd مطرح شعارهایی مانند “جناح ولی azaadi (ما می خواهیم جناح به سبک استقلال)”, نشان می دهد آنها تقاضا فروپاشی هند است.

هنگامی که اجتناب ناپذیر رخ داده و معترضان مورد حمله قرار گرفتند خشونت به سرعت گسترش در سراسر دهلی نو است. مقامات کمی برای کاهش تنش ها در حالی که پلیس مواجه اتهامات به دنبال دیگر در راه است.

بسیاری از ناظران نسبت به حملات در دهلی نو به قسمت های قبلی از خشونت. در واقع هند پس از استقلال سابقه bristled با حوادث.

این تازه ترین episode wنه به عنوان بزرگترین و نه بیشتر خشونت در هند تاریخ اخیر. هنوز به صورت دقیق هند مراقب آنچه اتفاق افتاده در ماه گذشته was در رده های مختلف.

برای درک آنچه باعث می شود این حملات منحصر به فرد و در نتیجه بیشتر ترسناک, اجازه دهید ما به یاد بیاورید دو قسمت دیگر از intercommunal خشونت در هند تاریخ اخیر: 1984 قتل عام سیک ها در دهلی نو و 2002 پوگروم هدف قرار دادن مسلمانان در ایالت گجرات.

ریشه ضد سیک خشونت از سال 1984 می توان به تجزیه طلبان مسلح قیام تشکیل شده است که در ایالت پنجاب در اواسط 1970s. به عنوان جنبش بزرگ در قدرت مبارزان آغاز عملیات حملات خشونت آمیز در دهلی و دیگر شهرهای شمالی. در سال 1983 رهبر the movement, Jarnail سینگ Bhindranwale, و برخی از برجسته ترین پیروان پناه در معبد طلایی از زیارتگاه سیک واقع در در امریتسار پنجاب به فرار کردند.

در ماه ژوئن سال 1984 در آن زمان نخست وزیر ایندیرا گاندی دستور داد که ارتش هند به خیط و پیت کردن سیک داعش از معبد. بیش از 500 نفر کشته شدند در طول the operation از جمله بسیاری از سیک شهروندان است.

سپس on 31 اکتبر سال 1984 دو سیک سپاه پاسداران ترور گاندی در محل اقامت خود در دهلی نو در اقدامی تلافی جویانه. ترور او در مجموعه ای از خزy: در پایان سه روز توقف دکان قصابی, 2,800 سیک ها مرده بودند.

2002 گجرات پوگروم به دنبال یک سناریوی مشابه.

در 27 فوریه سال 2002 یک آتش سوزی در یک قطار حامل زائران هندو کشته شدن 59 نفر در دهلا, Gujarat. مسافران بودند هندو زائران در بازگشت از ایودیا پس از یک مراسم مذهبی در سایت ببری مسجد. این مسجد تخریب شد و 10 سال قبل توسط هندو اوباش ادعا آن ساخته شده بود بر روی ویرانه های معبد اختصاص داده شده به Ram عمده الوهیت Hinduism.

One رسمی پرس و جو به این نتیجه رسیدند که آتش سوزی در قطار بود و اتفاقی ناشی از کسی که پخت و پز و یا سیگار کشیدن در داخل یک مربی اما این گزارش بعد از اخراج توسط دیوان عالی کشور به عنوان “نامعتبر است”. مقامات هند در نهایت به این نتیجه رسیدند که قطار بود به آتش کشیده شده توسط مسلمانان است. این حادثه ناشی از انفجار خشم در جامعه هندو و منجر به کشته شدن بیش از 1000 نفر که اکثر آنها را مسلمانان است.

سال 1984 قتل عام سیک ها و 2002 نسل کشی علیه مسلمانان در گجرات مشترک زیادی داشتند.

در هر دو مورد پلیس متهم شده بود خود را رها وظایف نظارتی یا منفعل باقی مانده و یا در برخی موارد کمک و معاونت در جرم قتل.

هر دو نمونه نیز مشخص شده توسط اعمال خشونت شدید قبلا دیده در درگیری های جمعی در هند.

در سال 1984 سیک مردان و پسران بودند مجهز به سوزاندن لاستیک در اطراف گردن خود را به طوری که مرگ آنها خواهد بود آهسته و دردناک است. سیک زنان از سوی دیگر بارها و بارها مورد تجاوز قرار گرفته و مجبور به تماشای شوهر و فرزندان کشته شدند.

در سال 2002 در گجرات بسیاری از مردان و پسران بودند تجزیه و سوخته است. احسان Jafri, یک عضو سابق پارلمان برای مثال این بود هک شده به قطعات سوخته و با وجود بارها و بارها به دنبال کمک از مردم او می دانست که در دولت.

یکی دیگر از مهم شباهت بین این دو وحشتناک قسمت از خشونت بود اتهام همدستی دولت.

در سال 1984 محلی کنگره رهبران در دهلی نو متهم به کمک و معاونت در جرم تظاهر کنندگاندر حالی که دولت مرکزی با آن مواجه اتهامات چشم پوشی از خشونت است. در سال 2014 یک واقعیت است-پیدا کردن تیم به طور مشترک سازماندهی شده توسط دو برجسته جامعه مدنی و سازمان های مردم اتحادیه برای حقوق دموکراتیک و اتحاد مردم برای آزادی های مدنی در بر داشت که حمله به اعضای جامعه سیک در دهلی نو و حومه آن “نتیجه خوبی سازماندهی شده طرح مشخص شده و با اعمال هر دو عمدی کمیسیون و حذف توسط مهم سیاستمداران کنگره”. چهار سال بعد Sajjan کومار بود که برجسته MP در زمان شورش شد و محکوم به زندگی در زندان را برای “تحریک جمعیت به کشتن سیک ها”.

در گجرات مشابه اتهامات کارگردانی شد در دولت BJP دولت است. مودی بود که پس از آن وزیر گجرات بود متهم به ناکامی در توقف خشونت و به طور غیر مستقیم تشویق برخی از هندو تظاهر. در طول مذاکرات خود در گجرات شورش دادگاه عالی هند حتی با تشبیه دولت مودی که نرو ، امپراتور روم که fiddled در حالی که رم سوخته. در سال 2012 مودی پاک شد از همدستی در خشونت تحقیقات ویژه تیم منصوب شده توسط دادگاه عالی اما گروه های حقوق بشر در ادامه به او اعتراض تلویحا حمایت از شورش.

ماه گذشته ضد اسلامی حملات در دلمسلام ثانیهتبلیغ تمامse مشخصهs.

وجود دارد, اما یکی از جنبه های است که مجموعه حوادث ماه گذشته به غیر از موارد تاریخی از خشونت.

هر دو سیک قتل عام و گجرات پوگروم آغاز شده و در پاسخ به اتهام جنایات مرتکب شده توسط اعضای هدفمند communities. ماه گذشته ضد اسلام خشونت در دهلی نو نبود “انتقام” برای هر چیزی. آن را قبل عمده تخلف در برابر اکثریت هندو. جامعه مسلمان چیزی است که می تواند حتی از راه دور حکم قصاص. تنها چیزی که آنها انجام داده بود در هفته قبل از این حملات بود که به صورت مسالمت آمیز اعتراض این کشور را به رفتار تبعیض آمیز قانون تابعیت. بر خلاف در سال 1984 و در سال 2002 وجود نداشت ظاهری, علت خشونت است.

در این زمان مسلمانان مجازات شدند فقط برای اینکه مسلمان و درخواست به هند.

و به این دلیل در ماه گذشته حملات علامت شروع جدید ترسناک فصل در تاریخ هند. هندو باندهای قدرت توسط هندو-ملی دولت مرکزی دیگر به نظر می رسد نیاز به یک دلیل برای حمله به اقلیت ها.

این سیگنال که برای جوامع اقلیت در هند آینده است که در حال حاضر تیره تر و ترسناک تر از آن تا به حال شده است قبل از.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>