هند رسانه ای شکست خورده است در آن دموکراتیک وظیفه

تظاهرات در هند در برابر تابعیت متمم قانون (CAA) که کمک های مالی سریع مسیر به شهروندی برای برخی مذهبی-اقلیت مهاجران باید تاکید بر اهمیت نه فقط روند دموکراتیک که شامل حق اعتراض مسالمت آمیز بلکه نقش رسانه ها در پوشش دولت در پاسخ به معترضان.

من کار به عنوان یک روزنامه نگار در هند و خوشحال هستم و افتخار می کنم به بخشی از آنچه که از نظر من به عنوان یک مطبوعات آزاد در کشور است. این سایت به من کمک کرد تا چهار سال پیش این سیم می درخشد انتقادی نور – خیلی سخت one – on دولت در سیاست و کسب و کار. و دیگران وجود دارد مثل ما.

مطمئن سیاستمداران و وزیران و کاپیتان صنعت نمی مانند آنچه ما را ساخته اند و نارضایتی خود را شناخته شده در راه های مختلف; اما به من نشان می دهد یک دموکراسی که در آن دولت دوست دارد رسانه ها و شانس رسانه ها است نه انجام کار خود را.

پس چرا پس از آن که هند یک کشور با مطبوعات آزاد و مستقل قضائیه – آیا تا بد بر اندازه گیری شاخص های جهانی آزادی رسانه ها? در سال 2019 به کشور تضعیف دو مکان را به 140 از 180 در جهان در فهرست آزادی مطبوعات وارد شده توسط گزارشگران بدون مرز. چگونه ما آشتی دادن این واقعیت است که قانون اساسی و قوانین تضمین آزادی مطبوعات و رسانه ها در سیستم عامل به شدت انجام کار خود را با هند سقوط رتبه?

آنچه اتفاق افتاده در طول چند سال گذشته است که بخش عمده ای از رسانه های در حال عبور بیش از به سمت تاریک.

بدون اینکه به طور رسمی سانسور و یا مجبور به معنای دیگر به پیروی از رسمی diktats این رسانه ها خانه ها را به سادگی متوقف به انجام کار خود را. آنها را متوقف کرده اند پرسیدن سوالات دشوار در مورد دولت و سیاست های آن. آنها در ترس از نارندرا نخست وزیر و وزیر امور خارجه و تمایلی به انتقاد از آنها.

بسیاری متاسفانه باید تبدیل به رابط از تبلیغات رسمی. برخی فکر می کنم دو بار در مورد ترویج مذهبی polarisation و حتی نفرت در پیگیری دستور کار سیاسی حاکم Bharatiya Janata Party (BJP).

نیز وجود دارد یک بخش عمده ای از رسانه ها است که تمایلی به دیده می شود تاب قایق عمدتا به این دلیل که خود را صاحبان کسب و کار منافع است که می تواند به خطر انداخته. آن را امری عادی برای دولت مرکزی و در سطح دولت به استفاده از رسمی تبلیغات به عنوان یک اهرم نفوذ در رسانه ها. اما نیز وجود دارد یک طرف تیره تر: با اکثر سازمان های تحقیقاتی عملکرد در بک تماس گرفته و از حاکم سیاستمداران صاحبان ترس تبدیل شدن به هدف از یک انتقام گیری اگر خود خبرنگاران هستند دیده می شود به عنوان در نظر گرفتن در ایجاد.

برای کسانی از ما هنوز هم مایل به انجام کار ما وجود دارد غیر مستقیم فشارهای مالی, البته, اما همچنین قانونی تاکتیک با هدف خاموش کردن صدای انتقادی پوشش. افترا قوانین سوء استفاده به نزاع انداختن سردبیران و خبرنگاران در موارد بیهوده و بیمعنی است که می تواند ما سال به لرزش خاموش است. در یک زمان سیم مواجه شد 14 افترا مناسب ظ توسط حزب حاکم سیاستمداران و اعضای خانواده خود را به تجار و بازرگانان و حتی یک godman – با مشخصات بالا guru – شناخته می شود نزدیک به استقرار. مجموع خسارت در حال حاضر در این ساختگی موارد علیه ما اجرا به بیش از یک میلیارد دلار است.

در چند ماه گذشته دولت به دنبال راه های جدید برای گرفتن این کشور را تکه تکه رسانه های دیجیتال است. آن را اعلام کرده است محدودیت های جدید در سرمایه گذاری خارجی در رسانه های دیجیتال از جمله تصویب در مورد اساس و نیز پیشنهاد برای معرفی یک اجباری در مراحل ثبت نام برای اخبار و امور جاری وب سایت.

یک تاکتیک جدید است که تاثیر می گذارد نه فقط آزادی رسانه ها اما آزادی بیان و ارتباطات از شهروندان عادی است که اعمال ممنوعیت در استفاده از اینترنت و رسانه های اجتماعی. در جامو و کشمیر یک “موقت” ممنوعیت رسانه های اجتماعی به طول انجامید بیش از 200 روز در حال حاضر.

پهنای باند اینترنت همچنان ممنوع و محدود اطلاعات دسترسی به اینترنت اجازه داده شد پس از دو ماه وقفه اما فقط برای سرعت پایین دسترسی به “لیست سفید” سایت.

آخرین حمله به آزادی بیان است تصمیم دولت برای شارژ کشمیری که دسترسی به اینترنت از طریق Vpn ها تحت سخت گیرانه فعالیت های غیر قانونی (پیشگیری) عمل می کنند. با توجه به رشد رابط بین رسانه های اجتماعی و رسانه های خبری این سرکوب فقط می توانید بیشتر اثر سرما بر آزادی مطبوعات.

در حالی که رسانه ها در هند همواره به رقابت با غیر دوستانه سیاستمداران در گذشته آنها می تواند به غیر از 1975-1977 اضطراری حداقل تعداد در حمایت از این کشور قضات اگر رفتن رو دشوار است. آنچه باعث می شود در مرحله کنونی بسیار خطرناک است و هر دو دولت مودی سطح تحمل و بی میلی از دادگاه به دفاع از آزادی بیان و آزادی مطبوعات.

مطبوعات آزادی ما در هند دیگر باید برای اعطا گرفته شود. و آن در صورتی است که ما با استفاده از آزادی ما – به شدت و بدون ترس – که ما می تواند به دفع حملات آینده بر روی آن.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>