نیروهای هند و کشتن مبارزان مسلح در کشمیر اصلی شهر

سه جنگجویان کشته شده اند در یک شلیک کردن با نیروهای دولتی در قلب کشمیر اصلی شهر سرینگر پلیس گفت: روز یکشنبه دو روز پس از هشت شورشیان کشته شدند در یکی دیگر از تفنگ نبرد.

دهلی نو پا کرده است تا عملیات نظامی در این سرزمین مورد مناقشه از آنجا که در سراسر کشور coronavirus مستند تحمیل شد در اواخر ماه مارس است. هندی-اداره کشمیر تحت امنیت و مستند از ماه اوت سال گذشته هنگامی که با اکثریت مسلمان منطقه را محدود استقلال لغو شد.

بیشتر:

شورشیان کشته شدند در یک درگیری در Zoonimar منطقه پر جمعیت شهر سرینگر یک افسر پلیس که خواست ناشناس بماند گفت: AFP news agency.

یک خانه ویران شد در طول برخورد.

این دومین جمله تفنگ نبرد در این شهر در هفته و در زمان مرگ و میر از مبارزان مسلح به حداقل 100 سال جاری است. بیش از 30 شورشی کشته شده اند در گذشته 20 روز از این ماه با توجه به رسانه های محلی.

گروه های شورشی مبارزه کرده اند برای چندین دهه برای منطقه استقلال یا ادغام آن با پاکستان و لذت بردن از گسترده مردمی پشتیبانی می کند.

بیش از یک ماه پیش از یک طرفدار استقلال رهبر و دیپلم خود کشته شدند در این شهرستان است.

ممکن است حادثه – یک روز درگیری که دیدم 15 خانه منفجر توسط پلیس و سربازان – اولین مسلح برخورد بین شورشیان و نیروهای دولتی در سرینگر در دو سال است.

مبارزه را ترک کرده است دهها هزار نفر مرده عمدتا غیر نظامیان از سال 1989 زمانی که شورش مسلحانه فوران برابر هند حکومت.

هند بیش از 500,000 نیروهای مستقر در کشمیر هیمالیا قلمرو همچنین ادعا کرد توسط پاکستان است.

هندی, آتش سوزی, کشته شدن دختر پاکستانی

در همین حال مقامات محلی و نظامی پاکستان گفت: نیروهای هندی – حمایت توپخانه و دوربرد اسلحه اخراج در روستاها در امتداد مرز پاکستان-اداره سمت, منطقه کشمیر, قتل یک دختر 13 ساله-دختر و زخمی شدن مادرش و برادرش.

در بیانیه ای در روز یکشنبه ارتش پاکستان سرزنش ارتش هند برای آغاز و شنبه شب را “بی نقض آتش بس” در روستاهای Hajipir و Bedori. آن گفت: نیروهای پاکستانی “به طور موثر پاسخ داد:” به آتش بدون توضیح.

خمپاره شلیک شده توسط نیروهای هندی نیز آسیب دیده و چند خانه با توجه به گزارش رسانه های محلی و مقامات دولتی.

در کشور همسایه هند پلیس محلی متهم نیروهای پاکستانی برای شروع به تیراندازی کرد و گفت پاکستان خمپاره بمباران زخمی شدن پنج غیر نظامی در سمت خود را از کشمیر.

پاکستان و هند اغلب تجارت آتش سوزی در مناقشه هیمالیا منطقه با سرزنش طرف دیگر برای آغاز آتش است. آخرین حادثه می آید روز پس از هند آتش کشته شدن چهار روستاییان در پاکستان-اداره کشمیر.

به بحث در مورد آخرین توسعه, تیوی سازمان همکاری های اسلامی (OIC) گروه تماس در جامو و کشمیر برگزار خواهد شد جلسه اضطراری از طریق ویدئو کنفرانس در روز دوشنبه.

آنلاین دیدار را با هم وزرای خارجه از جامو و کشمیر تماس با گروه های عضو: آذربایجان, نیجر و پاکستان و عربستان سعودی و ترکیه سازمان همکاری های اسلامی در بیانیه ای گفت.

“در این جلسه بخشی از یک سری مستمر جامو و کشمیر تماس با جلسات گروه برای رسیدگی به موضوع” دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی دکتر یوسف آل-Othaimeen به نقل شد.

تنش افزایش یافت بین پاکستان و هند از ماه اوت گذشته زمانی که نارندرا نخست وزیر هند هندو ملی به رهبری دولت حذف ماده 30 قانون اساسی که تضمین وضعیت ویژه به اکثریت مسلمان منطقه, لمس کردن خشم در هند-کنترل کشمیر و در پاکستان است. پاکستان می خواهد تغییرات معکوس شود.

از آنجا که ممکن است چین و هند با سربازان درگیر شده اند در یک بن بست خود را در مورد مناقشه مرزی در منطقه لاداخ که حک شده بود از کشمیر در ماه اوت گذشته. دفاع کارشناسان می گویند چین اعتراض به دهلی نو تصمیم به تغییر وضعیت کشمیر.

هند و پاکستان باید در مبارزه دو جنگ بیش از کشمیر پس از به دست آوردن استقلال خود از حکومت بریتانیا در سال 1947.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>