هند-چین تنش: آن است که زمان تصمیم گیری برای دهلی نو

مورد مناقشه چین و هند که امتداد از 3500 متر (2 ، 175 مایل) همراه برخی از ترین های جهان زمین ناهموار است roiling پس از سربازان از دو کشور درگیر خشونت در دو هفته گذشته است. جهان باقی می ماند و آماده تخم چشم-به-کره چشم در Ladakh – بالا-ارتفاع کویر که چین ادعا می کند و کنترل یک 43,000-مربع-کیلومتر (16,602-مایل مربع) تکه.

دهه مذاکرات بین دهلی نو و پکن منجر نشده یک راه حل برای رقیب خود را ادعا می کند بیش 135,000 کیلومتر مربع از خاک در امتداد مرز.

حتی پس از خشونت از نوع شاهد در ژوئن 15, زمانی که 20 سربازان هندی و تعداد نامعلومی از سربازان کشته در یک درگیری در دور Galwan دره رودخانه نادر است.

با توجه به حساب بنبست آغاز شد و در اوایل ماه مه هنگامی که سربازان از چین مردم را ارتش آزادی بخش (PLA) بودند که خود را درگیر در فصل بهار تمرینات در تبت به طور غیر منتظره عبور عملا مرز شناخته شده به عنوان خط کنترل واقعی (LAC) – برداشت و تکه ای از خاک اشغال. هند نازک مستقر نظامی تنها می تواند دیده بان پس از آن بهار مانور لغو شده بود با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر.

چینی اشغال هند ادعا قلمرو و کشتن سربازان هندی در حال یک چالش سنگین به نخست وزیر نارندرا تصویر است که بر عضلات ناسیونالیسم هندو. آن را در معرض آقای مودی به اتهامات سیاسی misjudgement پس از او در طول این چند سال سرمایه گذاری شخصی و سیاسی سرمایه به wooing چین و دوستی خود را رئیس جمهور چین. دو ملاقات چندین بار از جمله در دو “غیر رسمی اجلاس” در ووهان در سال 2018 و در Chennai در هند در سال گذشته است. مودی به تصویر کشیده هر یک از این جلسات به عنوان منادی دوره جدیدی از همکاری های استراتژیک با چین است.

دولت او بوده است غیر منتظره ای متوجه چین حساسیت حتی به آن بارها و بارها مخالفت هند مناقصه برای عضویت در مذاکره با تامین کنندگان گروه که کنترل جهان صادرات مواد هسته ای. پکن متوقف دهلی نو تلاش در سازمان ملل متحد به پاکستان بر اساس رادیکال واعظ مولانا مسعود ازهر تعیین شده جهانی تروریستی برای 10 سال قبل از موافقت با تعیین سال گذشته است. آن را نیز نادیده گرفته و هند در اعتراض به ساخت چین-پاکستان به کریدور اقتصادی از طریق خاک ادعا هند است.

مشرف این همه دهلی نو است اجتناب شود نخوری پکن بیش از آن سنگین-handedness برابر تایوان و هنگ کنگ وحشیانه سرکوب در تبت و سین کیانگ نقش آن در COVID-19 همه گیر و یا حتی کمربند و جاده ابتکار که سر در هند ادعای ارضی.

بیشتر به طور قابل توجهی مودی باقی مانده است غیر صریح به blandishments از آمریکا و هند نقش مهمی در کنار ما در بازداری چینی ماجراجویی در هند و اقیانوس آرام. دهلی نو همواره رد دعوت به انجام گشت مشترک با ارتش ایالات متحده و انتخاب به پروژه قدرت نظامی تنها در اقیانوس هند به جای در رقابت دریای چین جنوبی است.

با توجه به دولت مراقبت به توهین به پکن هند احزاب مخالف را ضبط کرده و این فرصت را به هجو مودی که معروف ادعا کرد در انتخابات 2014 رالی که خود را “56-inch chest” او ساخته شده مناسب برای حاکم. در حال حاضر رقبای سیاسی خود هستند نخوری او که در عضلات وجود دارد و فقط در برخورد با پاکستان اما نه با چین است.

مودی نیز رو به رو بران انتقاد بیش از نامناسبی بودجه نظامی خود را در سراسر شش سال در قدرت است. در سال جاری دفاع از بودجه کاهش یافته و به پایین ترین سطح به عنوان یک سهم از تولید ناخالص داخلی از سال 1962. که در سال ناتوان توسط یک دهه رو به کاهش بودجه نظامی هند بود traumatically drubbed در جنگ با چین است.

در میان یک گروه کر از افزایش انتقاد مودی است کم اهمیت جلوه دادن چینی رسوخ در حالی که علنا اعلام کرد که ارتش دست زدن به مسائل. وجود دارد هیچ کلمه ای در چه خواسته پکن ساخته شده است که اگر هر کدام در حال بحث و مذاکره میان دیپلمات های دو کشور.

اگر پکن حاضر به تخلیه خاک آن را اشغال کرده است و یا باعث می شود غیر ممکن است خواسته های هند مودی را با چند گزینه. در چه خواهد بود تکتونیکی تغییر در قدرت های جهانی دینامیک هند احتمالا چین آشکارا با ما فوق العاده تقویت نوظهور مهار چین است. در حالی که پکن ممکن است توجه دهلی نو را رو به رشد روابط با واشنگتن به عنوان تحریک آمیز و ممکن است این انگیزه را برای آموزش به هند یک درس به نتیجه استراتژیک خواهد بود افتضاح چین: بزرگترین همسایه هند تحت فشار قرار دادند به آغوش ابرقدرت دشمن امریکا است.

در حال حاضر واشنگتن حاکی از آمادگی خود را برای ایستادن در کنار هند است. در حداقل سه نوبت از آغاز مارس ارشد آمریکا مقامات سیاسی باید متعهد حمایت دهلی نو پس از آن ارائه می دهد از طریق کانال های دیپلماتیک. تا کنون مودی است demurred پاسخ که هند قادر به دست زدن به این وضعیت اما این تغییر می تواند.

همچنین بر روی کارت است که احتمال هند گالوانیزه چهار – چهار-ملت دیپلماتیک گروه بندی نظامی لایههای که همچنین ویژگی های استرالیا و ژاپن و ایالات متحده است. از سال 2007 هند بوده است و آگاه از پکن حساسیت در مورد آنچه که در صورتحساب یا لیست به عنوان یک ضد چین “کنسرت دموکراسی”. در حال حاضر اجازه می دهد استرالیا به مالابار سه جانبه تمرینات نیروی دریایی که همچنین شامل ایالات متحده آمریکا و ژاپن و هند می تواند militarise چهار و آن را قابل توجه ضد چین گروه بندی در دریای چین جنوبی است.

هند نیز می تواند اصلاحات اقتصادی در قصاص برابر چین است. در تاکید بر سیگنال مارس در دهلی نو محدودیت های تحمیل شده در چین سرمایه گذاری های مالی به هند و مسدود کردن پول نقد و سرشار از شرکت های چینی از ارزان خرید سهام در شرکت های مالی مضطرب توسط pandemic مربوط به کاهش رشد اقتصادی. دهلی نو همچنین می تواند بار, چینی شرکت های مخابراتی از شرکت در اجرای هند 5G شبکه های مخابراتی.

با چین و هند تجارت به شدت وزن در چین به نفع – تجارت عدم تعادل شد در مورد $56bn سال گذشته – دهلی نو می تواند به تحمیل آسیب رساندن به محدودیت در واردات از چین. تجارت وابستگی متقابل بین دو کشور خواهد تحمیل هزینه بر شرکت هندی نیز هست. برای مثال هند نیز توسعه صنعت داروسازی به شدت متکی بر عمده مواد مخدر منابع از چین است.

شاید بزرگترین آسیب به منافع چینی در حال حاضر صورت گرفته در تصویر خود را در میان سرخپوستان. در حالی که هند در سال 1962 نسل و شاید آینده برگزار می شود را بر روی یک شرور و اهریمن تصویر از چین و هند وای به حال تمایل به درک چین بیشتر favourably به عنوان مدرن اقتصادی نیروگاه. در حال حاضر Ladakh رسوخ و رسانه ها حساسیت به نور در اطراف “چینی case” ایجاد کرده است یکی دیگر از هندی نسل است که رابطه چین با دشمنی.

اکثر بلافاصله دهلی نو باید با این وضعیت مقابله با داشتن سربازان چینی در اشغال سرزمین های هندی. با توجه به روحیه ناسیونالیستی در هند است که مودی خود شده است مرکزی برای ایجاد یک نرم پاسخ و یا تسلیم شدن خاک خواهد بود از لحاظ سیاسی غیر قابل قبول است. استراتژی دولت برای به دست آوردن زمان برای مذاکره با پکن با کم اهمیت جلوه دادن وضعیت شده است scuttled توسط فعال رسانه ای و یک مخالف است که مشتاق است به گوشه ای دولت در موضوع امنیت ملی است.

و نه چینی نشان داده شده است هر گونه تمایل به د تشدید می شود. اگر هر چیزی در پکن است که راجع با گزارش های رسیده در تازه, چینی, رسوخ در دیگر نقاط مرزی است. با مسلح هندی و چینی سربازان کره چشم-به-کره چشم و رزرو تشکل های بسیج به مرز این وضعیت می تواند به سرعت از کنترل خارج شود. مختلف چین و هند اعتماد به نفس-ساختمان موافقت نامه های که باید حفظ صلح برای چند دهه گذشته به نظر می رسد از دست داده اند و اعتبار خود را.

به طور همزمان وجود دارد گزارش های مرزی شلیک در خط کنترل با پاکستان و افزایش دغدغه های هند دو دشمن اصلی – که مشتری جلب کردن خود به عنوان “آهن برادران” – پیوستن به دست به زور دو جبهه جنگ با هند است. با دهلی نو بعید به پیروز در این مسابقه نابرابر این امر چاره ای اما برای تماس در واشنگتن برای کمک و یا به عقب نشینی هسته ای بازدارنده.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>