در خشونت-آمار بورکینافاسو, عشق, برنده, برای, ادیان, ارتباط جنسی,

اوآگادوگو, بورکینا فاسو – آن اتفاق افتاد بیش از 20 سال پیش اما Inoussa Bouda به یاد می آورد آن را به عنوان اگر آن را دیروز اتفاق افتاده است.

منتظر در یک ایستگاه اتوبوس در راه خود را به پدربزرگ و مادربزرگ او را دیدم یک زن زیبا در عبور از جاده ها است.

“فکر می کردم که” من نمی دانم که اتوبوس او را گرفتن اما حتی اگر او را برای رفتن به طرف دیگر از کشور برای من مهم نیست – من گرفتن با او.'”

Bouda خوشحال بود برای پیدا کردن که زن بود همان مسیر به عنوان او. این دو شروع به صحبت و گفتگو در این رابطه است. نه سال پس از اولین جلسه در تاریخ 29 سپتامبر سال 1998 در بورکینا فاسو پایتخت اوآگادوگو آنها ازدواج کردم.

“در ابتدا ما خانواده بودند در برابر ازدواج, اما زمانی که آنها متوجه شدم که چقدر ما را دوست داشت هر یک از آنها داد تا” Bouda گفت: لبخند زدن.

45 ساله کارآفرین مسلمان و همسرش Alida یک مسیحی هستند ادیان و شوهر که با توجه به بورکینافاسو سرشماری را تا حدود 10.4 درصد از زوج های ازدواج کرده در کشور است. سه فرزند خود را همه باید یک مسیحی و یک مسلمان نام و شرکت در هر دو مسجد و کلیسا با پدر و مادر خود را.

“من می بینم دختران گرفتن در روزهای یکشنبه و آماده شدن برای رفتن به کلیسا اما پسر ما هنوز در حال خواب” Alida Bouda می گوید: نشسته ،

“هنگامی که پدر خود را می رود به مسجد او همیشه آماده می شود در زمان. این باعث می شود من فکر می کنم او برای رفتن به یک مسلمان.”

Burkina Faso

خانم و آقای Bouda نشان می دهد یک عکس از روز عروسی خود را در ادیان مراسم [هنری Wilkins/الجزیره]

بورکینافاسو عناوین ساخته شده در ماه های اخیر برای سرعت رو به وخامت درگیری بین نیروهای دولتی و جنگجویان وابسته به راهزنی و گروه های مسلح از جمله دولت اسلامی غرب آفریقا استان (ISWAP) و جماعت دارد نصر الاسلام وال Muslimin (JNIM).

در سال گذشته تقریبا از 2200 نفر به عنوان یک نتیجه از خشونت گرفتار شده است که گسترده تر منطقه ساحل. بسیاری از مناطق تا حد زیادی نيمه خشک کمربند زمین که باید دیده ترین مبارزه به شدت توسعه نیافته است. گروه های مسلح در حال, بهره برداری از فقر به عنوان به خوبی به عنوان مذهبی و اختلافات قومی به استخدام جنگجویان و استوک خشونت بیشتر ،

درگیری های تعریف شده در بخش حمله به عبادتگاه ها و گروه های مسلح در تلاش برای تقسیم کشور به همراه مذهبی خطوط. این هفته حداقل 24 نفر کشته شدند در حمله به یک کلیسا در یک روستا در بورکینافاسو شمالی Yagha استان است.

حمایت از ادیان زوج

اگر چه بورکینا فاسو است یک کشور با اکثریت مسلمان (61.5 درصد) طبقه حاکم آن است که تا حد زیادی مسیحی است که منجر به احساس محرومیت در میان برخی از مسلمانان است. اما غرب کشور آفریقایی در طول تاریخ شده است یک سنگر و استحکامات از مذهبی و قومی تحمل در منطقه است. ازدواج بین ادیان نسبتا شایع است و آن را غیر معمول است برای خانواده های گسترده که شامل پیروان هر دو دین اسلام و مسیحیت است.

در صورت افزایش مذهبی و تنش های قومی و برخی از رهبران مذهبی در حال کمک به حمایت بورکینافاسو ارزش چند فرهنگی و تحمل با حمایت از ادیان زوج مانند Boudas.

در میان آنها Bourima Drabo یک امام در اوآگادوگو و یوسف Clochard یک کشیش در این مبلغان از آفریقا و یک کاتولیک سازمان از حدود 1200 روحانیون در سراسر این قاره است.

آنها حمایت از مسلمان و مسیحی ازدواج با برگزاری کارگاه های آموزشی در آخرین شنبه هر ماه که در آن ادیان, ارتباط جنسی, بحث در مورد مشکلات است که می تواند بوجود می آیند به عنوان یک نتیجه از خود ادیان مختلف – از انتخاب نام کودک و آموزش و پرورش خود را به مشکلات اطراف آن حضور مراسم مذهبی و وقایع است.

“جلسات آغاز شده در ‘خنثی’ مکان های مرکزی شهر از اوآگادوگو اما با توجه به مشکلات اداری در نهایت ما تصمیم گرفتند برای یک اتاق در کلیسای جامع است که در مرکز و شناخته شده” گفت: Clouchard اضافه کرد که آنها تا کنون با بیش از 500 زوج از طریق برنامه.

وقتی پرسیده شد که در مورد آنچه که این طرح به معنای فعلی اوضاع Clouchard گفت: “تقویت بافت اجتماعی در خطر است. این ازدواج ها بیشتر و بیشتر متعدد و می تواند یک راه برای ترویج در جامعه و ایجاد روابط حسنه.”

وی افزود: “ما با هم می توانید یک ملت است که می تواند در صلح زندگی می کنند.”

“آنها سعی در تقسیم و آمریکا

تحقیقات کمی انجام شده به اثر ادیان ازدواج می تواند در خنثی کردن تنش های مذهبی در یک سطح اجتماعی.

اما یک سال 2016 گزارش توسط فکر می کنم تانک گروه بین المللی بحران در تنش های مذهبی در بورکینافاسو گفت: “everybody باید نقش خود را در ترویج بردباری مذهبی و کشتزارهای نمونه ای از همزیستی مسالمت آمیز, به ویژه در رسانه ها”.

“بسیاری از طرح ها وجود داشته باشد اما آنها تنها محدود پشتیبانی و دید” به آن اضافه شده است. “دولت باید بیشتر درگیر و شرکای بین المللی می تواند به کمک.”

Joseph clochard

یوسف Clochard با این نسخهها کار با ادیان زوج های منظم برای کمک به غلبه بر مشکلات ازدواج [هنری Wilkins/الجزیره]

Drabo امام که اغلب منجر کارگاه های آموزشی و مشاوره ازدواج به ادیان زوج که حضور خود را در مسجد اذعان دارد که بسیاری از مسلمانان فراموش نمی کنم ازدواج بین ادیان باید اجازه داده شود.

اما او سریع است که برای اضافه کردن بورکینافاسو “یک مثال عالی در این منطقه از یک محل که در آن مردم از ادیان مختلف دیده می شود با هم” زندگی مسالمت آمیز است.

“تروریست ها تلاش اول برای تقسیم ما را با درگیری های قومی برای مثال بین Mossi و Fulanis اما آنها موفق نمی,” او گفت:, با اشاره به افزایش تنش بین اکثریت و سیاسی غالب Mossi گروه و 6 درصد-اقلیت Fulani ،

از سمت راست شروع رهبران مسلمان فاصله خود را از این حملات آغاز شد که ضربه بورکینافاسو در سال 2016 و به یاد همه است که مسلمانان و مسیحیان زندگی شده اند در کنار هم برای سال های بسیاری Drabo اضافه شده است.

“ما هرگز این کار را به خود ما برادران.”

همانطور که برای Boudas آنها گفت: ازدواج خود را در ابتدا ملاقات با چالش های منحصر به فرد به ادیان زوج – اما با کمک Drabo را مشاوره آنها به ندرت مشکلات هر بیشتر.

“امروزه ما اغلب به یکدیگر مشاوره و [روابط] همچنان ادامه دارد چرا که ما قرار داده dialogue بالاتر از همه” Inoussa Bouda گفت. “در آن نقش بسیار مهمی در زندگی به طور کلی و نه فقط در یک ازدواج است.

“البته هر انسانی ارتباط آن با مشکلات … اما به لطف خدا ما را به غلبه بر آنها.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>