در قریب به اتفاق کنیا اردوگاه پناهندگان روزنامه نگاران در coronavirus خط مقدم

برای بیش از یک دهه KANERE جهان برای اولین بار به طور کامل مستقل اردوگاه پناهندگان اخبار خروجی سرپیچی کرده است کمبود بودجه و چالش های دیگر به انتشار تحقیقات و گزارش در مورد زندگی در کنیا از راه دور Kakuma اردوگاه.

در حال حاضر با گسترده حل و فصل ثبت نام خود را برای اولین بار COVID-19 مورد انتشار مسلما چهره خود را بزرگترین چالش نشده است.

بیشتر:

“KANERE کار است مهم تر از همیشه” Tolossa Asrat مدیریت ویرایشگر در KANERE الجزیره گفت: از طریق WhatsApp.

“روزنامه نگاران هستند که همیشه در خط مقدم در کنار بهداشت حرفه ای در ارائه اطلاعات شفاف به جامعه برای مبارزه با این بیماری همه گیر [و] KANERE تنها رسانه ای است که می تواند به ارائه اطلاعات در مورد COVID-19 وضعیت بر روی زمین است.”

Asrat تیم از روزنامه نگاران پناهنده است در یک ماموریت برای نگه داشتن ساکنان اطلاع در مورد خطرات ناشی از کوروناویروس همه گیر در میان نگرانی را افزایش داده که پتانسیل شیوع بیماری می تواند نابود اردوگاه آسیب پذیر جمعیت.

اقامت برای حدود 200000 نفر زندگی می کنند در Kakuma یکی از بزرگترین اردوگاه های آوارگان به طور معمول کثیف و تنگ. آب محدود است به پمپ معنی فیزیکی فاصله و بهداشت خوب – اساس سازمان بهداشت جهانی (WHO) coronavirus دستورالعمل – در نزدیکی غیر ممکن است.

برای بیش از دو ماه در حال حاضر KANERE 10 خبرنگاران و سردبیران کار کرده اند ساعت های طولانی به ارائه اخبار و به روز رسانی در مورد محدودیت های جدید و بهداشت مشاوره و ارسال اطلاعات در رسانه های اجتماعی به عنوان به خوبی به عنوان نسخه چاپ و اتصال آنها را به تابلو در اطراف اردوگاه.

A picture of the KANERE team from 2016 (credit: Qabaata Boru)

این KANERE تیم در سال 2016. تیم در حال حاضر در حال کار برای اطلاع رسانی به مردم در مورد محدودیت های جدید و بهداشت مشاوره [اعتبار: Qabaata Boru]

این هفته در اوایل 30s آزمایش مثبت برای رمان coronavirus پس از قرار داده شده در یک مرکز قرنطینه در Kakuma پس از بازگشت از پایتخت کنیا, نایروبی با وجود تصمیم کنیا وزارت کشور به منع همه خروج و ورود به اردوگاه در اواخر ماه آوریل است. بیمار پس از منتقل شده است و به انزوا مرکز در حالی که نتایج آزمون از افرادی که آمده بودند در تماس با او آمد منفی است.

“در این صورت او پیدا شد در یک قرنطینه تسهیلات به این معنی است که امیدوارم هیچ محلی انتقال” Eujin Byun سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل UNHCR الجزیره گفت:.

هنوز اول ظاهر COVID-19 در Kakuma به عنوان مضطرب یادآوری برای مقامات اردوگاه و ساکنان نیاز به باقی می ماند در حالت آماده باش بالا.

دو مورد در حال حاضر ثبت شده در Dadaab یکی دیگر از عمده اردوگاه پناهندگان در مرز سومالی است که ساکنان آن نیز جنبش محدودیت به عنوان بخشی از اقدامات سختگیرانه اعمال شده توسط دولت برای کاهش سرعت گسترش این بیماری همه گیر.

به تاریخ کنیا به ثبت نام 1,286 تایید coronavirus موارد و 52 مربوط به مرگ و میر با توجه به شمارش توسط دانشگاه جانز هاپکینز.

“ما قادر به ساخت اعتماد’

هر چند Kakuma تا کنون اجتناب شیوع این محدودیت های مسافرتی و یک شب حکومت نظامی را طرح میتوانست به زندگی روزمره در اردوگاه.

200424195805081

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اجرا می شود که اردوگاه را اقتباس کرده است با محدود کردن تماس بین امدادگران و ساکنان توزیع مواد غذایی ماهانه به جای هر هفته دوم و ترویج این که واتساپ خدمات اطلاعات.

اما KANERE کوتاه برای Kakuma اخبار بازتابنده ارائه می دهد یکی دیگر از منظر گاهی اوقات اصلاحی به اردوگاه مقامات مانند زمانی که آن را به تازگی مشخص شده ناکافی جسمی فاصله احتیاطی گرفته شده در مراکز توزیع مواد غذایی.

راه اندازی در سال 2008 انتشار کادر کشیده شده از سراسر اردوگاه را متنوع جمعیت در میان آنها صدای خود را حامل وزن است که سازمان همیشه لذت ببرید.

“ما برای اولین بار مردم در تماس با جامعه ما بسیار همکاری خوبی با رهبران جامعه. از این طریق ما قادر به ساخت اعتماد” گفت: تاسیس ویرایشگر Qaabata Boru که در حال حاضر زندگی در ونکوور کانادا, اما همچنان به ویرایش کاغذ از راه دور.

“مردم باید پذیرش از KANERE به عنوان مخالف به برخی از سازمان های دیگر پرواز به Kakuma و یا کسانی که رانندگی در اطراف.”

در هفته های اخیر روی خروجی اخبار را پوشش شامل صحبت کردن با صاحبان رستوران که محل توقیف شده اند و مغازه داران که دیگر نمی تواند منظور از سهام خارج از اردوگاه و همچنین به عنوان دانش آموزان تلاش به مطالعه برای امتحانات در حالی که مدارس تعطیل هستند.

آن روزنامه نگاران نیز نگهداری از آهنگ های مختلف شایعات در گردش در اردوگاه در تلاش برای مقابله با جریان اطلاعات غلط در مورد ویروس از جمله ادعا می کند که آن را می توان با نوشیدن چای و یا که آن را تنها می گذارد مردم سفید یا مسیحیان. داشتن افشا و خنثی این پوشش خود را خواستار خوانندگان توجه به توصیه های ارائه شده توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و چه کسی است.

مانند همکاران خود در سراسر جهان KANERE کارکنان مجبور به پیدا کردن راه های جدید برای گزارش در طول این بیماری همه گیر به عنوان حکومت و فیزیکی فاصله آن را مشکل تر برای انجام چهره به چهره مصاحبه. بسیاری از آنها در حال حاضر انجام شده توسط WhatsApp, کار روی حیله و تزویر با توجه به ضعیف و پوشش شبکه در اردوگاه.

یکی دیگر از چالش مداوم است کمبود بودجه. KANERE در گذشته کاهش یافته و کمک های مالی از سازمان ملل متحد است که خطر اندازد سرمقاله خود استقلال پس از انتشار متکی بر کمک از کارکنان خود و گاه به گاه کمک های نقدی و تجهیزات از خارج از کشور به شناور باقی می ماند.

اما اخیر کمک مالی از یک سازمان غیر دولتی اجازه داده است KANERE به گسترش آن coronavirus پوشش را برای پخش در همکاری با یک ایستگاه رادیویی محلی. تحت ابتکار عمل یک جیپ سفید در حال حاضر roves از طریق این اردوگاه را از خاک معابر یک ژنراتور و بلندگو بسته به پشت بام خود را پخش پیام های ضبط شده در زبان های مختلف است که می خواهیم ساکنان برای حفظ بهداشت خوب و فیزیکی فاصله.

Asrat و Boru درک ضرورت رسیدن به عنوان گسترده ای از مخاطبان که ممکن است با توجه به در حال حاضر نامعقول سلامت زیرساخت در اردوگاه.

Kakuma است, سرویس فقط در یک بیمارستان که پنج پزشکان می توانید تا 100 بیماران بسیاری از آنها در شرایط بهداشتی اساسی در این دوره از یک روز به طور منظم. اکسیژن منابع مهم برای ذات الریه, بیماران کم هستند و وجود دارد بدون تخت های مراقبت ويژه و یا هواکش نزدیکترین که بیش از 100 کیلومتر (62 مایل) فاصله با جاده است.

“ما 16 جداسازی واحد است که واقعا کمی [پس] Kakuma پناهندگان است یک مکان شلوغ” گفت: تیتوس Rufo بهداشت manager برای کمیته بین المللی نجات اجرا می شود که بیمارستان است.

یک سری از شیوع بیماری وبا اخیرا در ماه مارس نشان می دهد که چگونه به سرعت بیماری می تواند از طریق گسترش اردوگاه Rufo اضافه شده است.

“خدای ناکرده اگر این عفونت می آید. از آن خواهد شد قادر به گسترش در یک نرخ بسیار بالا و ما ممکن است قادر به رسیدگی به این موارد است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>