در چرنوبیل را رادیواکتیو منطقه, سایه اقتصاد رشد

چرنوبیل اوکراین – به برخی از اوکراینی ها چرنوبیل است که یک ثروت باد اورده.

در سال های پس از شهر 1986 راکتور انفجار یک کل غیر قانونی اقتصاد metastasised در سراسر ضعیف محافظت جنگل پوشیده از “خود بیگانگی” منطقه اطراف خاموش, نیروگاه هسته ای چرنوبیل که گفته می شود با کمک از مقامات فاسد و افسران پلیس برش گلو کارآفرینان و کارآفرینی روستاییان.

با وجود آشکار خطرات بهداشتی به کارگران ثبت نشده و unsuspecting مشتریان آنها ورود هزاران هکتار از درختان که تبدیل به چوب یا زغال چوب قاچاق هزاران تن از تابش ضایعات فلزی اب پز کردن ماهی و, بازی انتخاب کنید و فروش آلوده به انواع توت ها و قارچ ها و به طور غیر قانونی معدن کهربا با توجه به مبارزه با فساد گروه محیط زیست و مقامات پلیس و دادگاه اسناد و مدارک.

“چرنوبیل تبدیل به یک چاه مستراح از فساد یک منبع از چوب [قراضه] فلزی, انواع توت ها و همه چیز رشد می کند که وجود دارد” روم Bochkala سر از توقف فساد در شرق اوکراین غیر انتفاعی است که به بررسی فساد در منطقه الجزیره گفت:.

کیف-بر اساس تحلیلگر آلکسی Kushch گفت: “در این منطقه است که بی رحمانه استثمار توسط غارتگران محافظت از بالا” از دولت است.

Forest around Chernobyl nuclear power plant mansur mirovalev

جنگل اطراف چرنوبیل را در نیروگاه هسته ای [منصور Mirovalev/الجزیره]

“غارتگران” بود لقب چرنوبیل کارخانه مدیر سابق مورد استفاده قرار گیرد هنگامی که توصیف جدید مدیریت ارشد مسئول منطقه منصوب و در سال 2014 از طریق حزب سابق نخست وزیر یولیا تیموشنکو.

“آنها نمی خواهند به کار حرفه ای. آنها حتی نمی خواهید برای پیدا کردن چه چیزهایی بودند. آنها به سادگی می خواستم به تمام پول” Serhiy Parashin که مشغول به کار به عنوان گیاه مدیر کل از سال 1994 تا 1998 در این باره گفت.

پس از Parashin نوشت, نامه ای سرگشاده به پرزیدنت پترو پوروشنکو مدیران جایگزین شد اما مشکل رفت و نه تبدیل شدن به یک تیره بازتابی از همه جا پيوند ساخته شده است که اوکراین در جهان 120 ترین-فاسد ملت از 180 کشور مورد بررسی در سال 2018 با فساد دیده بان شفافیت بین المللی.

“متاسفانه بیگانگی منطقه نمادی از فساد در اوکراین” سابق اتحاد جماهیر شوروی کشور جدید ضد استقرار رئیس ولدیمیر Zelenskyy گفت: ژوئیه گذشته decrying “غیر قانونی قاچاق از آهن قراضه و استفاده از منابع طبیعی”.

ضایعات آن!

بیگانگان بازدید زمین.

به طور خلاصه تنها به ترک هزاران نفر از آثار باستانی عمدتا ژرف اغلب کشنده و گاهی اوقات مفید در “منطقه” یک منطقه آلوده رها شده توسط انسان محاصره و شدت محافظت می شود. اما شجاع حریص کاشفان به عنوان شناخته شده “سایت تخصصی” خطر جان خود را برای ارائه آثار باستانی به دانشمندان و تجار و بازرگانان و فروشندگان اسلحه.

این طرح از کنار جاده پیک نیک یک فرقه شوروی sci-fi رمان توسط برادران Strugatsky که قهرمانان لنت نام خود را به, مدرن, روز, زندگی واقعی سایت تخصصی چرنوبیل بیگانگی منطقه.

بر خلاف داستانی خود را نمونه های اولیه این معتادان آدرنالین شهری و کاشفان نمی آورد رادیواکتیو ، به جای آنها صرف روزها و حتی هفته ها در گوشه های از راه دور از منطقه 2,600 کیلومتر مربع – و اغلب شاهد آن غارت.

این یک استاکر که برای اولین بار گفت: جلوگیری از فساد گروه مورد غیر قانونی الوار.

دیگران شاهد ناپدید شدن زنگ زده ماشین آلات لوله های حرارت مرکزی از آپارتمان خالی ساختمان نرده ها و دیگر انواع ضایعات فلزی – مهم نیست که چگونه تابش.

Chernobyl

یک چرخ و فلک و چرخ و فلک در شهر رها شده از Pripyat [منصور Mirovalev/الجزیره]

فلز قاچاق بود به خصوص زیاد در 1990s زمانی که اوکراین دردناک فروپاشی شوروی سابق و انتقال به یک اقتصاد بازار به سمت چپ بسیاری از بی بضاعت ها و از جان گذشته برای کسب درآمد از هر راه که آنها می تواند.

“من دیده ام تمام [رها] کامیون و تن فلز ناپدید می شوند از مکان های که در آن شما می توانید یک دوز کشنده [تابش] در یک دقیقه” استاکر که در بازدید از این منطقه ده ها بار گفته الجزیره خواست نامش فاش نشود.

اما وجود دارد به مراتب بیشتر سازماندهی روش های قاچاق کالا و ارز.

در سال 2016 یک کامیون حامل 20 تن مس-نیکل لوله بازداشت شد در مرز اوکراین و لهستانی. محموله ساطع شده رادیواکتیویته در 4.17 microsieverts در هر ساعت تقریبا 15 برابر بالاتر از مجاز سطح مقامات گفت.

لوله ها بودند “توقف” از چرنوبیل اول و دوم راکتورهای که تعطیل در 1990s. علاوه بر این دولت حسابرسان یافت می شود که حدود 7000 تن ضایعات فلزی گم شد از ایستگاه را ذخیره و به این نتیجه رسیدند که فلزی بود “احتمالا به فروش می رسد” برای حدود $2m.

یک کیف دادگاه تاسیس شده که چرنوبیل کارخانه مدیر کل Ihor Hramotkin به فروش می رسد توقف ضایعات فلزی در “عمدا قیمت پایین” اختلاس بیش از $700 ، 000 و “اختصاص” کمک های بین المللی از جمله پول و تجهیزات.

این تحقیقات هرگز منجر به محکومیت و Hramotkin استعفا داد و در سال 2018 بیش از “اختلافات” با اوکراین محیط زیست وزارت.

‘خورشیدی سنگ’

یکی دیگر از نگرانی در توسعه آغاز شد در منطقه در سال های اخیر است.

مناطق جنگلی شمال غربی اوکراین را تبدیل به یک کانون غیر قانونی کهربا معدن گزارش به ارزش صدها میلیون دلار در سال است. غیرقانونی کهربا “سنج” برگشت ناپذیر آسیب خاک با عمق crater-مانند سوراخ که در آن آب تحت فشار استفاده می شود به دور از 50 میلیون سال قدمت لایه ای از خاک که شامل کهربا.

استفاده از ابتدایی خود را در فن آوری در منطقه به ارمغان می آورد به خاک سپرده شد پرتوزا به سطح – در حالی که “سنج” صرف ساعت در چاله های عمیق و آب منجمد در معرض تابش اشعه. ده ها تن از آنها را از آغاز ورود به منطقه را حداقل در دسترس بخش شمالی در سال های اخیر – با بیل و پمپ دوران شوروی نقشه های زمین شناسی بررسی های انجام شده قبل از انفجار چرنوبیل منطقه ای رسمی می گوید.

“آنها در حال حاضر وجود دارد دانستن مکان و مختصات که در آن کهربا بالقوه خواهد بود” Oleksandr Nikolaychuk معاون شهردار شمال غربی شهر اولفسک که به طور گسترده مورد مطالعه غیرقانونی کهربا تجارت گفت: Al Jazeera.

حداقل دو گروه “سنج” دستگیر شدند 2016, پلیس گفت:.

Chernobyl

یک بنای تاریخی در نزدیکی محافظ تابوت پوشش چرنوبیل نیروگاه را منفجر چهارم راکتور [منصور Mirovalev/الجزیره]

فلزی و کهربا در این منطقه می تواند به طور بالقوه خسته – بر خلاف “تجدید پذیر” منابع غیرقانونی سود خلاصه با یک چرنوبیل کارمند تقریبا 38 سال پیش.

“ماهیگیری بزرگ است [Pripyat] رودخانه جریان سریع تمیز وجود دارد قارچ در اطراف ما صرف تعطیلات فقط در اینجا. وجود دارد مقدار زیادی از انواع توت ها از هر نوع” میخائیل Lushinsky که در راس یک آزمایشگاه که نظارت بر گیاه و محیط زیست گفت: در یک سال 1982 مستند.

رادیواکتیو توت

یکی نیست به جایی برای خرید ارزان زغال اخته در کیف بین ژوئیه و سپتامبر.

سالمندان زنان یا مردان با calloused دست هوک به اندازه نخود و ویتامین غنی از انواع توت ها مستقیما از جنگل در کنار ایستگاههای اتوبوس و یا ایستگاه های مترو در ترافیک متوقف می شود و یا در گوشه و کنار خیابان برای $3 $4 در هر kilogramme – قیمت بسیار پایین تر از در سوپر مارکت ها و یا مغازه های مواد غذایی که عمدتا فروش بزرگتر پرورشی زغال اخته پس از واجب تابش چک.

اما ارزانی یک طرف تاریک: انواع توت ها گاهی رادیواکتیو است.

منطقه می ایستد در Polesia یک منطقه فقیر در اوکراین شمالی با خاک های فقیر پشه آلوده مرداب ها و جنگل های انبوه. چرنوبیل خرید اینترنتی تابش بسیاری از مناطق در Polesia اما روستاییان هنوز هم انتخاب کنید و فروش, زغال اخته, زغال اخته و قارچ.

“آنها را انتخاب کنید به هر حال از آنجا که آنها خود را تنها منبع درآمد” جلوگیری از فساد را Bochkala گفت.

در این سال ایمنی مواد غذایی بازرسان مسلح با تابش متر در بر داشت 16 دسته از زغال اخته با محتوای بالای رادیواکتیو سزیم 137 بودند که برداشت در منطقه و یا دیگر مناطق آلوده از خدمات دولتی برای ایمنی مواد غذایی و حمایت از مصرف کننده گفت: TSN شبکه های تلویزیونی.

این سرویس نیست پاسخ به الجزیره را به درخواست های متعدد برای نظر و اطلاعات.

در ضمن هر سال پلیس بازداشت چند نفر با سطل از انواع توت ها و یا قارچ در این منطقه.

این رقم واقعی است اما بسیار بالاتر از آنجا که برخی از مواد غذایی بازرسان و افسران پلیس فاسد هستند و به نوبه خود چشم خود را به واسطه از تست انواع توت ها و قارچ ناظران ادعا می کنند.

“آنها بسیار بسیار علاقه مند به [قاچاق],” Maksim Nesmeyanov مدیر اوکراین مصرف کنندگان, اتحادیه اروپا یک گروه نظارت در کیف الجزیره گفت: “به دلیل آن است که آنها رانندگی گذشته بازار بدون توجه به فروشندگان.”

سایت تخصصی نیز ادعا می کنند که فاسد افسران پلیس چشم پوشی قاچاق از منطقه edibles – و “طلب کردن” روستاییان در چند ساله جنگ با stalkers.

“روستاییان و پلیس ساخته شده است: پلیس به آنها اجازه انتخاب انواع توت ها و قارچ و آنها را به خارج از منطقه و روستاییان دله دزدی در stalkers که وارد منطقه” دیگر استاکر الجزیره گفت: به شرط ناشناس ماندن.

بخش دیگری از این معما این است که خریداران عمده فروشی از انواع توت ها است که چشم پوشی از امکان آلودگی و اغلب مخلوط انواع توت ها از مناطق تمیز و منابع مشکوک.

“آنها یک زن و شوهر از صد دلار در جیب خود و فحش ندهید در مورد که در آن انواع توت ها بروید و کسانی را که مسموم” یاروسلاو Movchun صاحب Ozeryana بری مزرعه در شمال غربی منطقه Zhytomyr الجزیره گفت:.

قاچاق خوراکیهای نه محدود به انواع توت ها و یا قارچ.

هر نیروگاه هسته ای نیاز به یک منبع ثابت از آب که گرم توسط میله های سوخت هسته ای برای تولید بخار در توربین های بادی و سرد صرف میله. چرنوبیل گیاه می ایستد در Pripyat رودخانه احاطه شده است که در rivulets تالاب ها و مرداب.

مدارس از ماهی در کارخانه حوضچه خنک کننده سردرگم گردشگران با اشتهای خود را برای غذا تکه – در حالی که ماهی گرفتار شده است از کمتر-بازدید از بدن از آب است. ماهیگیران گرفتار ، در اواخر ماه نوامبر میلادی یک گروه از شکارچیان با 185 قرار گرفتن کپور و asp.

گاهی اوقات پلیس درگیر در شکار غیر قانونی. در سرویس امنیتی اوکراین گفت: آن را توقیف یک افسر پلیس که “موفق” یک گروه از شکارچیان که قاچاق ماهی به ارزش بیش از $6000 است.

ماهی مواد غذایی را دور می زند بازرسان که نمی بررسي دودی و ماهی خشک به فروش می رسد در سراسر اوکراین ناظران ادعا می کنند.

“آنها اجرا نمی میکروبیولوژی [آزمون است که شناسایی سطح تابش], آنها, اجرا, ساده ترین تست های” اتحادیه مصرف کنندگان را Nesmeyanov گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>