در افغانستان صلح است و در نهایت در چشم

جمعه گذشته یک هفته “کاهش خشونت” در زمان اثر در سراسر افغانستان به عنوان یک نتیجه از مذاکرات گسترده میان ایالات متحده و طالبان. این “کاهش خشونت” اگر موفق خواهد شد و پس از امضای یک توافقنامه بین دو طرف در فوریه 29, که در آن ما خواهد شد اعلام خروج برنامه برای نیروهای خود را در ازای تضمین از طالبان است که آن را دیگر نمی خواهد اجازه می دهد از خاک افغانستان به عنوان یک گفتوگو برای حملات را که تهدیدی برای امنیت جهانی است.

اگر و هنگامی که چنین به توافق رسیده است افغانستان می تواند در نهایت وارد فاز مهم از داخل افغانستان مذاکرات و برداشتن گام در جهت توافق بر حل و فصل سیاسی است که این کشور را در دهه درگیری ،

این روند اما است آسان نخواهد بود.

خاردار مسائل در راه صلح

پس از امضای قرارداد با آمریکا و طالبان روبرو خواهد شد ماموت وظیفه قانع کننده ترکیبات آنها و حامیان که منبع این گروه قدرت برای حمایت از داخل افغانستان مذاکرات که ضرورت مذاکرات مستقیم با دولت آنها را به رسمیت نمی شناسد به عنوان مشروع است. به طور خاص آنها را برای متقاعد کردن فرماندهان و مبارزان که ممکن است نقص به داعش (داعش) به عنوان یک نتیجه از این معامله.

در ضمن ما خواهد بود وظیفه با قانع کننده تمایلی دولت افغانستان به صلح یک شانس و مذاکره با دشمن است. به منظور برای این اتفاق دولت در کابل برای اولین بار نیاز به حل و فصل بحران انتخابات در آن است که در حال حاضر فرا گرفته.

هفته گذشته افغانستان رییس جمهور اشرف غنی برنده اعلام شد و از 28 سپتامبر انتخابات ریاست جمهوری. رقیب خود افغانستان و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله اما رقابت بسیار با تاخیر نتایج و اعلام کرد که او می تواند راه اندازی یک رقیب دولت است. دولت در کابل نمی تواند مذاکره با طالبان در حالی که مشروعیت آن مورد مناقشه است. پس رقابت بین عبدالله و غنی باید حل شود و دولت به عنوان مشروع تمام شهروندان افغان نیاز تشکیل می شود قبل از هر گونه داخل افغانستان گفتگو می توانید به جلو بروید. اخبار امروز که هر دو توافق کرده اند که برای ورود به مذاکرات امیدوار کننده است.

همه این باعث می شود آن را سخت به برآورد چه مدت آن را برای طرفین متخاصم را به کرسی های خود را در میز مذاکره. اما هر دو دولت و طالبان به عنوان به خوبی به عنوان جامعه مدنی افغانستان می تواند به نوبه خود هر گونه تاخیر در آغاز مذاکرات به نفع خود با استفاده از این زمان برای آغاز فرایند به پرورش یک مجموعه ای از ایده های اساسی و جایگزین برای افغانستان پس از حل و فصل, آینده, است که یک عنصر از دست رفته در زمان های امنیتی متمرکز بر مذاکرات است.

جامعه بین المللی باید حرکت داخل افغانستان مذاکرات رو به جلو

با وجود موانع متعدد و مسائل شروع از داخل افغانستان مذاکرات است که به احتمال زیاد در حال حاضر از همیشه قبل از. جامعه بین المللی نیاز به سرعت توافق بر سر یک طرح برای کمک به مذاکرات حرکت رو به جلو است.

در 18 ماه گذشته ما شاهد یک مسابقه بین چند دولت به میزبان آمریکا-مذاکرات طالبان. در حالی که آن را در قطر است که این مذاکرات در نهایت به یک نتیجه موفق امارات متحده عربی و عربستان سعودی سعی در مرحله و تسهیل مذاکرات است. این رقابت اتلاف زمان و منابع و پیچیده مسائل در دست و منجر به قطبی مذاکره موقعیت.

تاریخچه در حال حاضر به عنوان تکرار چندین ایالت در حال حاضر در حال رقابت با یکدیگر برای آینده میزبان داخل افغانستان شد.

شخص ثالث و دولت باید از این ظرفیت برای کمک به مذاکرات صلح به طور قابل توجهی و بازی در یک نقش سازنده در حل و فصل پیچیده درگیری مانند یک در افغانستان است. آنها گاهی اوقات سعی کنید به استفاده از چنین مذاکرات به نمره امتیاز سیاسی در آسیب رساندن به روند صلح است.

امروز بسیاری از دولت ها به نظر می رسد با وسواس داخل افغانستان در گفت و گو با توجه به شکل دیگری همانند کنفرانس است که ارائه نتایج فوری و اجازه می دهد آنها را برای گفتن رای دهندگان در خانه است که به کمک آنها حل و فصل بحران افغانستان. چنین کنفرانس, اما نمی تواند ارائه راه حل برای افغانستان مشکلات بی شمار. آنچه مورد نیاز است برای کمک به این کشور حرکت رو به جلو است که بسیاری از داخل افغانستان شد – جلسات بین بازیگران کلیدی سیاسی محلی و استانی چهره های جامعه مدنی و رهبران در تمام سطوح. این می تواند کمک به ایجاد اعتماد میان جوامع محلی در سراسر افغانستان و ارائه یک حل و فصل سیاسی است که می تواند اطمینان از صلح پایدار.

ایالات متحده هستند که واقعا علاقه مند به حمایت از روند صلح افغانستان باید, از این رو, در رویاهای خود را از میزبانی در عین حال یکی دیگر از براق “کنفرانس صلح” است که اجازه می دهد آنها را به زیر افکن و به جای کمک به مردم افغانستان برای برگزاری مذاکرات که منظور ایجاد اعتماد و افزایش احتمال دوام سیاسی حل و فصل است.

آنها باید با یکدیگر رقابت میکنند و در عوض با هم کار کنند. آنها یا می توانید فرم همکاری به حرکت مذاکرات به جلو در صدا و یا اجازه می دهد حزب است که می تواند کمک بسیاری به این روند را منجر شود. در حال حاضر قوی ترین و بارز ترین نامزد برای میزبانی داخل افغانستان مذاکرات آلمان و ازبکستان و اندونزی و نروژ و قطر.

آلمان یک نامزد قوی برای میزبانی داخل افغانستان شد. سال 2001 توافق بن گذاشته پایه و اساس جمهوری اسلامی افغانستان به عنوان ما امروز می شناسیم. با توجه به این که دومین کمک دهنده و نیروهای کمک کننده به این کشور پس از آن می توانید متقاعد کردن طالبان به یک صندلی در میز مذاکره و سازنده بود. در عین حال که بسیار قدرت نیز آلمان را به عنوان ضعف در چشم طالبان از آن است که دیده می شود به عنوان جزئی بازیگر تراز وسط قرار دارد با دولت افغانستان.

ازبکستان در ضمن خواهد بود اولین انتخاب برخی از اعضای سابق و حامیان شمال اتحاد جمعی از گروه های مسلح که در مبارزه علیه حکومت طالبان در اواخر 1990s برای میزبانی مذاکرات. احزاب دیگر بعید است که به انتخاب این کشور به عنوان میزبان با این حال آن را به عنوان بیش از حد نزدیک به درگیری و می توانید به راحتی کشیده شده است.

اندونزی یکی دیگر از نامزد قوی برای میزبانی داخل افغانستان شد. این کشور منافع ژئواستراتژیک در منطقه است و چیزهای زیادی برای ارائه به این روند با توجه به آن تجربه های گوناگون در زیر ملی مدیریت تعارض در باندا آچه تیمور شرقی و جاهای دیگر.

اگر چه آن ممکن است اولین انتخاب برای هر دو طرف نروژ دارای یک سابقه طولانی از تعامل با طالبان بیش از هر کشور دیگر حفظ کرده است حمایت خود را از دولت افغانستان. بعلاوه نروژ قابل توجهی تجربه و تخصص در مجموعه چند حزب صلح تسهیل; آن را به تازگی به کمک دولت کلمبیا صلح با فارک و اقدام شده است به عنوان یک شخص ثالث تسهیل در مذاکرات میان دولت فیلیپین و NDFP.

قطر ندارد geo-منافع استراتژیک در افغانستان است. این در حال حاضر ثابت شده است که آن می تواند تسهیل موفقیت آمیز مذاکرات صلح با نهایت اختیار با میزبانی مذاکرات بین آمریکا و طالبان. آن را نیز با موفقیت به ارمغان آورد و طالبان به میز مذاکره با موافقت میزبان مسلح گروه سیاسی کمیسیون در دوحه. در چشم طالبان در قطر خواهد بود ایده آل میزبان برای داخل افغانستان شد. کابل با این حال هنوز هم نیاز به برخی از اجبار که حضور طالبان در دوحه برابر نیست به این که خانه خود را در چمن.

یکی دیگر از گزینه خواهد بود به شکل واقعی و هماهنگ همکاری بین چندین سازمان ملل به آنها اجازه می دهد به منظور تسهیل مذاکرات از طریق یک واحد مستقل و بی طرف بدن است. در حالی که این مذاکرات می تواند در هر محل به منظور دور زدن محدودیت های قرار داده شده در افغانستان این بدن می تواند پایگاه خود را در دوحه و دیگری در کابل.

واضح است که برای هر یک از این حالات به ثمر جامعه بین المللی باید فورا تصمیم گیری در یک برنامه بازی و شروع به ساختمان در حرکت تولید شده توسط برنامه ریزی مراسم امضای این شنبه.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>