مصونیت از مجازات و الحاق: ‘اسرائیل آن کیک می خورد و آن را بیش از حد’

الحاق غیرقانونی شهرک های یهودی نشین در کرانه به عنوان به خوبی به عنوان استراتژیک و حاصلخیز دره اردن می تواند شروع در اوایل جولای 1, اسرائیل, دولت می گوید.

در حالی که جزئیات طرح الحاق مبهم باقی می ماند, به تازگی نصب مجدد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد قصد خود را به ضمیمه دره اردن در حالی که در مبارزات انتخاباتی سال گذشته است.

بیشتر:

از آن پس ایالات متحده پیشنهاد کرده است که خود را میانه طرح که پیش بینی اسرائیل اعمال حاکمیت به شهرک های غیر قانونی در کرانه و نتانیاهو پس مجددا خود را وعده.

بسیاری از کشورها و همچنین سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا هشدار داده اند در برابر این حرکت و اشاره کرد که یک طرفه الحاق را نقض قوانین بین المللی خواهد بود و یک ضربه ویرانگر به چشم انداز راه حل دو کشور برای مناقشه اسرائیل و فلسطین.

اتحادیه اروپا مسئول سیاست خارجی گفت: ممکن است این بلوک را با استفاده از “همه ما ظرفیت های دیپلماتیک” به تلاش برای منصرف کردن اسرائیل دولت از حرکت به جلو با برنامه است.

تشکیلات خودگردان فلسطین را رد کرده است ما پیشنهاد و گفت: به تازگی آن را در نظر تمام موافقت نامه های امضا شده با اسرائیل و آمریکا به باطل و از درجه اعتبار ساقط است.

یک طرفه الحاق قلمرو ممنوع است تحت قوانین بین المللی و بدون استثنا. اما در حالی که اتحادیه اروپا در افغانستان مخالفت خود را با الحاق آن باقی مانده تقسیم بیش از آنچه که مراحل را به معنی پاسخ آن محدود شده است و به لفاظی و condemnations.

درس از تاریخ

یک سناریوی مشابه رخ داده است در سال 1980 زمانی که اسرائیل ضمیمه اشغالی شرق بیت المقدس و پس از آن اشغال شده سوریه بلندی های جولان در سال 1981.

شورای امنیت سازمان ملل متحد حاکی از آن بود رفتن برای پیاده سازی اقتصادی و پیامدهای سیاسی برای اسرائیل بلکه آن را دنبال کنید از طریق.

چهار دهه بعد جامعه بین المللی همچنان به بحث در مورد چگونگی پاسخ به حملات اسرائیل به طرح الحاق حدود یک سوم از کرانه.

“ما نمی خواهد در اینجا در سال 2020 بحث این اگر شرکت خطوط در شن و ماسه کشیده شده بود در سال 1980 و در سال 1981” مایکل Lynk گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در سرزمین های اشغالی فلسطین گفت: Al Jazeera.

“اسرائیل آموخته است غیر قابل انکار درس با توجه به مصونیت از مجازات – که جامعه بین المللی را تصویب قطعنامه علیه الحاق را اتخاذ قطعنامه با توجه به غیر قانونی با ساخت و ساز از شرکت های حل و فصل و در عین حال جامعه بین المللی انجام خواهد شد و عملا چیزی به عنوان یک نتیجه به اسرائیل پس از آن می تواند, در واقع, آن, کیک و خوردن آن را بیش از حد” Lynk گفت.

Palestinians mark Nakba and protest against Israeli plan to annex parts of the occupied West Bank

زخمی فلسطینی توسط اسرائیل در جریان اعتراض علیه اسرائیل طرح به ضمیمه بخش هایی از کرانه در روستای Sawiya در نزدیکی نابلس [محمد Torokman/رویترز]

اسرائیل شده است در عدم انطباق با بیش از 40 قطعنامه های شورای امنیت و حدود 100 مجمع عمومی سازمان ملل متحد (سازمان ملل) قطعنامه.

در 2018, Lynk خواست جامعه بین المللی را به اقدام برای جلوگیری از اسرائیل را قریب الوقوع الحاق کرانه.

Lynk تصریح کرد در سال 2019 گزارش سالانه (PDF) به سازمان ملل است که جامعه بین المللی به یک الزام قانونی برای اطمینان از قوانین بین المللی است که اطاعت و اعضای آن.

در عین حال اسرائیل می برد مصونیت از مجازات در طول چند دهه با وجود نقض جدی قوانین بین المللی به دلیل فقدان سیاسی بین المللی را به اعمال “هر معنی دار مسئولیت پذیری”, Lynk نوشت.

مورد کریمه

جامعه بین المللی نشان داده است که قبلا از آن است که قادر به پاسخگویی به غیر قانونی ولی زمانی که آن را به سرعت اعمال تحریم های اقتصادی و دیپلماتیک اقدامات پس از روسیه گرفته شده و ضمیمه کریمه از اوکراین در سال 2014.

روسیه خود را در بر داشت حذف از G8 آن برنامه به OECD متوقف شد, واردات و صادرات, ممنوع قرار داده شد در کریمه و افراد درگیر در الحاق شد با ضربه های دیپلماتیک و تحریم و انسداد داراییهای.

اقدامات در حال انجام و تمدید شده است تا ژوئن 2020 با وجود روسیه به عنوان یک شریک تجاری برای اروپا و یک بازیکن کلیدی در سیاست بین المللی.

Lynk اشاره کرد اسرائیل بسیار کوچکتر تاثیر بر بازار جهانی و اقتصاد اروپا است.

“[اتحادیه اروپا] در واقع توانایی قرار دادن دیپلماتیک پاسخگویی به اقدامات اسرائیل به مطمئن شوید که یا آن را معکوس آن الحاق تصمیم و یا آن متوجه می شود که میخوام مداوم قیمت به پرداخت هزینه برای اقامت در این دوره از الحاق” Lynk گفت.

“در عین حال اتحادیه اروپا به نظر می رسد کاملا تقسیم شده در خانه خود را در مورد چه باید بکنید.”

“وجود دارد هیچ اساسی سیاسی و یا حقوقی تفاوت بین 2014 الحاق کریمه به روسیه و پیشنهاد 2020 الحاق اساسی بخش هایی از کرانه” Lynk گفت.

به جای روابط بین اتحادیه اروپا و اسرائیل را تنها تقویت شده است.

تجارت بین دو رسیده ضبط آمار و ارقام در سال های اخیر است. در سال 2017, اسرائیل, صادرات کالا به اتحادیه اروپا رسیده 34 درصد از کل صادرات.

نزدیک به 40 درصد از تمام اسرائیل-واردات از اتحادیه اروپا را بزرگترین شریک تجاری.

آمریکا نیز افزایش یافته است کمک به سطح رکورد. در سال 2016 در نزدیکی پایان از رییس جمهور ایالات متحده, باراک اوباما در روابط آمریکا توافق برای ارائه اسرائیل با یک رکورد $38bn در کمک های نظامی بیش از دهه های آینده مبلغی که نتانیاهو به نام “تاریخی”.

دیانا Buttu یک هیفا-بر اساس تحلیلگر الجزیره گفت: که اسرائیل طرح الحاق با عنوان “شکر و تخم مرغ در کیک” شده اند وجود دارد هیچ عواقب آن غیر قانونی رفتار گذشته 53 سال از اشغال که شامل گسترش غیرقانونی شهرک سازی اسرائیل اجرای یک سیستم دوگانه از قانون جلوگیری از فلسطینی ها را از دسترسی به منابع طبیعی و بمباران غزه ،

“ما دیده ایم بیش از سال است که اسرائیل است و حتی بیشتر حمایت بین المللی از کشورها در سراسر جهان” Buttu گفت.

“این [بین المللی] پاسخ به صفر شده است و این همان چیزی است که مهاجران شده اند و بانکی ، این دقیقا همان چیزی است که آنها پیش بینی کرد.”

Buttu گفت: به همین دلیل جامعه بین المللی تبدیل شده است چشم خود دلیل است که از “واقعیت این است که اسرائیل یک پروژه استعماری”.

“جهان عرب هرگز به حال خود مختاری. آن بوده است هرگز یک منطقه که در آن ما تا به حال برخی از نوع از قدرت استعماری در محل” Buttu گفت.

“وجود توانایی بر تغییر دهید. روسیه خیلی قوی تر از اسرائیل است. اما هیچ اراده سیاسی برای انجام این کار این است که تفاوت واقعی.”

بسته شدن پنجره برای الحاق

جامعه بین المللی انجام داده است کمی در مورد اسرائیل الحاق پیشنهاد به اسرائیل اجرا شده است “بسیار دقیق و کمپین بین المللی” و “دشوار” خدمات دیپلماتیک با توجه به Lynk.

“این البته به پشتوانه عمده نرم افزار های اسرائیل در ایالات متحده آمریکا است که اساسی سیاسی نوسان در واشنگتن و جاهای دیگر” Lynk گفت.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شناخته شده است که دارای روابط قوی برای نتانیاهو و حزب لیکود.

در ماه مه سال 2018 به آمریکا نقل مکان کرد سفارت خود به اورشلیم از تل آویو معکوس آمریکا از سیاست. در ماه مارس سال 2019 آن را به رسمیت شناخته اسرائیل الحاق اشغال سوریه بلندی های جولان.

Senior White House Adviser Ivanka Trump gestures as she stands next to the dedication plaque at the U.S. embassy in Jerusalem, during the dedication ceremony of the new U.S. embassy in Jerusalem

Ivanka Trump صحبت می کند در باز کردن جدید سفارت آمریکا در بیت المقدس در مه 14, 2018 [فایل: Ronen Zvulun/رویترز]

در ژوئن 2019 در ما کاهش آن کمک به سازمان ملل به آژانس سازمان ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی به صفر و حذف کمک های مالی به تشکیلات خودگردان فلسطینی در ماه فوریه گزارش در تلاش برای فشار رام الله به تغییر موضع خود در الحاق طرح است.

“بین المللی دولت مانند ما دارای یک تعهد برای منزوی کردن ناقضان حقوق بشر و نه برای پایان دادن به معاونت در جرم آنها” Lynk گفت.

“آنچه ما می بینیم این است که دولت اسرائیل و حزب جمهوریخواه در حال زیرک و متوجه ممکن است شانس وجود دارد که این زمان دولت آمریکا ممکن است انتخاب مجدد در نوامبر بنابراین در حال حاضر بسته شدن پنجره برای تحقق احتمالا بزرگترین آمریکایی هدیه به اسرائیل توسط آمریکا برای الحاق بخش هایی از کرانه غربی و حفاظت از اسرائیل در برابر هر دیپلماتیک خرید اینترنتی.”

منتقدان در مقایسه با آمریکا و اسرائیل از دید یک دولت فلسطینی به bantustans در آفریقای جنوبی تحت رژیم آپارتاید.

Lynk توصیف این طرح به عنوان یک “قطع آرایه از 165 یا تا جزایر جداگانه از خاک” و راه حل دو دولت به عنوان یک “جسد که به سادگی در انتظار آن مراسم تشییع جنازه”.

اگر اسرائیل می کند پیش بروید با الحاق آن را به ایجاد یک دولت با دو ردیف مجزا از سیاسی, اقتصادی, اجتماعی و حقوق مالکیت به مقدار آپارتاید Lynk گفت.

“هنگامی که گرد و غبار حل و فصل … جهان متوجه خواهد شد که تنها یک دولت است که عامل بین دریای مدیترانه و رود اردن – و آن اسرائیل است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>