‘اگر نه در حال حاضر، چه زمانی؟’: زنان سیاه پوست کانون توجه سیاسی را تصاحب می کنند

ماریتا، گا- دختر کوچک به سمت او دوید، چشم گشاد و گیج کننده.

کلاس چهارم پرسید: «آیا شما کاریس دیویس هستید؟»

يه چيزي توي اينجا تغيير کرده بود و يه چيزي توي اون تغيير کرده بود

“من عاشق موهای خود را — موهای خود را مانند موهای من به نظر می رسد،” دختر squealed ، تماس دوستان بیش از.

لحظه ای بود که هم بی گناه بود و هم آشکار: نه تنها کودکی که خود را در یک رهبر منتخب می دید، بلکه بازتابی از قدرت به سرعت ساخت زنان سیاه پوست بود. این یک تغییر لحظه ای است که می تواند تاریخ را در یک بلیط ملی و تعیین نتیجه مسابقه ریاست جمهوری است.

———

یادداشت سردبیر — آمریکایی ها در حال آماده شدن برای انتخاب یک رهبر و یک مسیر را از طریق زمان تقسیم فوق العاده و آشفتگی. روزنامه نگاران آسوشیتدپرس داستان های خود را در سریال «آمریکا مختل شده» بازگو می کنند.

———

زنان سیاه پوست از دیرباز قلب حزب دموکرات – در میان قابل اعتمادترین و وفادارترین رای دهندگان این حزب – بوده اند، اما برای دهه ها آن وفاداری به افزایش سیاسی خود ترجمه نشد. هیچ فرماندار زن سیاه پوست، فقط دو سناتور، چند دوجین زن کنگره وجود داشته است.

و مردم به نمایندگی از آنها به جای نیازهای خود را برآورده نکرده اند: تفاوت در آموزش و پرورش و فرصت منجر به زنان سیاه پوست ساخت به طور متوسط 64 سنت برای هر دلار یک مرد سفید پوست می سازد. بی قانونی های بهداشتی دیرینه باعث شده است که سیاه پوستان به طور نامتناسبی از COVID-19 بمیرند.

و موارد بی شماری از وحشیگری پلیس، هر بار که فرزندانشان از راهرو بیرون می کشیدند، بسیاری از زنان سیاه پوست را وحشت زده کرده است، از ترس اینکه ممکن است آن را زنده به خانه برانند.

اکنون زنان سیاه پوست بسیج شده اند و خواستار بازگشت سررسیده سرمایه گذاری خود هستند. جو بايدن کانديدای دمکرات رياست جمهوری روز سه شنبه کامالا هریس را به عنوان همسر در حال اجرا خود نام برد و سناتور کاليفرنيا را به اولين زن سياه پوست در بليط رياست جمهوری يک حزب عمده تبدیل کرد.

نقطه عطف می آید پس از سال ها کار سیاسی در سراسر آمریکا، که در آن زنان سیاه پوست شده اند در حال اجرا و برنده انتخابات در تعداد تاریخی، از کنگره به هیئت مدیره مدرسه شهرستان.

این تحول در مکان های یک بار بعید، شهرستان های حومه در جنوب در حال وقوع است. مکان هایی مانند کاب، گسترده ای داد و بیداد از مراکز استریپ و زیرمجموعه ها درست در شمال آتلانتا که در اواسط راه جمعیت در طول قرن گذشته دو برابر شد در حالی که سفیدپوستان از شهر فرار کردند. سپس، به آرامی، خانواده های رنگ به دنبال، همچنین به دنبال حیاط بزرگتر و مدارس بهتر است.

سالی که کاریس دیویس در سال ۱۹۸۰ به دنیا آمد، کاب کانتی ۴٫۵٪ آمریکایی آفریقایی تبار بود. در حال حاضر آن را بیش از 27٪ سیاه و سفید و 13٪ اسپانیایی. سیاست آن گرفتار جمعیت شناسی آن شد: در سال ۲۰۱۶ هیلاری کلینتون اولین نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری بود که از زمان جیمی کارتر، گرجی، در سال ۱۹۷۶، یک برد را در کاب کانتی بیرون آورد.

ریاست جمهوری رئیس جمهور دونالد ترامپ که به تقسیمات نژادی دامن زده و از شکایت سفیدپوستان درخواست تجدید نظر کرده است، برای برخی در اینجا یک فوریت طاقت فرسا آزاد شد. آنها نام خود را به برگه های رای پایین بلیط اضافه کردند؛ بوم کردند؛ اونا درها رو زدن

هنگامی که استیسی آبرامز، دموکرات مترقی سیاه پوست، در سال ۲۰۱۸ نامزد فرمانداری شد، کمپین خود را بر روی زنان رنگین پوست متمرکز کرد. در آن انتخابات، بیش از ۵۱٬۰۰۰ زن سیاه پوست در کاب کانتی رای دادند – ۲۰٬۰۰۰ نفر بیشتر از رای گیری در انتخابات میان دوره ای چهار سال پیش از آن.

اگر چه آبرامز به باریکی در سراسر ایالت باخت، اما او برنده کاب کانتی دستی شد. در همین حال لوسی مک باث، مادر سیاه پوست که پسر ۱۷ ساله اش توسط یک سفیدپوست که فکر می کرد موسیقی اش بیش از حد بلند است کشته شد، یک کرسی کنگره را به دست آورد که شامل بخشی از این شهرستان می شود، منطقه ای که زمانی توسط آتش نشان محافظه کار نیوت گینگریچ نگهداری می شد.

کاریس دیویس به اعضای هیئت مدیره مدرسه نگاه کرد و هیچ زن سیاه پوست را ندید، بنابراین دوید و برنده شد. یک زن سیاه پوست دیگر رئیس جمهوری خواهان جوان این شهرستان شد. دو نفر به نیمکت دادگاه برتر پیوستند. يه نوجوون براي رئيس کلاس فرار کرد و اون هم برنده شد

دیویس می گوید: «ما از حاشیه تماشا می کردیم و به افراد دیگر اجازه می دهیم نوبت خود را بگیرند، و این مواضع قدرت را بگیرند.» “حالا اينجا ما اساسا ً بايد درستش کنيم”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>