“من آرزو می کنم من یک پسر: کنیا در مبارزه با دختران دوره فقر

نایروبی, کنیا – برای مریم Asigi a 17-year-old دانش آموز در دمشق مدرسه ابتدایی در محله های فقیرنشین از Dandora در حومه نایروبی آن معمول است به دست چند روز از مدرسه در هر ماه به خاطر او به هیچ حوله بهداشتی برای استفاده از زمانی که او دوره.

“این بر عملکرد من در کلاس,” او می گوید.

مانند بسیاری دیگر در جامعه مری آموزش و پرورش در حال حاضر مختل فقر به همین دلیل است که او هنوز در مدرسه ابتدایی در سن 17. بسیاری از کودکان در اینجا رها کردن از مدرسه به طور متناوب برای یک یا دو سال در یک زمان به خاطر خانواده شان نمی توانیم به آنها ارسال. با توجه به یونیسف بیش از 1.2 میلیون اولیه کودکان در سن مدرسه در کنیا است که جمعیت 50 میلیون, آیا حضور در مدرسه در همه.

دوره فقر – قادر به کار و یا حضور در مدرسه به دلیل کمبود بودجه برای محصولات بهداشتی – باعث می شود زندگی را حتی سخت تر برای دختران.

مریم در تلاش است برای پیدا کردن راه حل اما بداهه است که همیشه ایده آل است.

“زمانی که من 15 در کلاس 6, من استفاده می شود برای به اشتراک گذاشتن با استفاده از پد با همکلاسیهای قبل از من معلم کلاس هشدار داد در برابر آن به دلیل آن بود unhygienic,” او می گوید. های پد است به خصوص خطرناک – تحقیقات نشان می دهد که برخی از 12 درصد از مردم زندگی در محله های فقیرنشین در حومه نایروبی اند HIV در مقایسه با حدود 5 درصد از جمعیت عمومی است.

نه تنها این, اما دختران از رفتن به مدرسه در حالی که آنها باید دوره خود را در معرض خطر شدید اذیت کردن و متلک توسط پسر مریم را توضیح می دهد.

مانند دیگر دختران در جامعه, مریم چهره استارک انتخاب – خطر سلامت او و یا در معرض خطر آموزش و پرورش.

‘پسران مسخره آنها’

در منطقه ای که در آن یک بسته نوار بهداشتی هزینه $1 و خانواده به طور متوسط به مدیریت در کمتر از آن در هر روز فقر به معنی دسترسی به محصولات بهداشتی است که نزدیک به غیر ممکن است برای اکثر دختران به خصوص اگر آنها را به سفر از راه دور از مناطق روستایی به خرید آنها را در شهرها.

مریم مدرسه در Korogocho زاغه در Dandora است که در واقع در نایروبی را Eastlands. تخلیه باز و فاضلاب نقطه چین درباره حل و فصل است. دمشق مدرسه ابتدایی است که در یک ساختمان دو طبقه با کلاس های درس به سر می برند. طبقه همکف است مورد استفاده توسط کودکان در کاهش اولیه در حالی که مسن تر دانش آموزان را در کلاس های خود را در طبقه فوقانی. صدها نفر از دانش آموزان در فضاهای تنگ و در راهروهای بین کلاس های درس.

Kenya period poverty / Abdullahi Mire

بازی کودکان در دمشق مدرسه ابتدایی در نایروبی زاغه از Korogocho [Lameck Orina/الجزیره]

رجینا Nthambi, 16 دانش آموز کلاس 7 در همان مدرسه می گذرد برای ممتاز در میان زن همکار همکلاسی. پدر او یک خیاط که باعث می شود به سختی پایان می رسد دیدار, تلاش برای خرید نوار بهداشتی در هر ماه است. هنگامی که وجود دارد هیچ پول برای خرید آنها او improvises با تکه های از دور انداخته قطعه لباس در مغازه خود را.

“من به اشتراک گذاری با دوستان من می گوید:” رجینا به عنوان او عصبی است chews بر روی ناخن های خود را. “آنها جدید هستند و استفاده نشده. معلم ما به ما هشدار داد در برابر های مورد استفاده در لنت به دلیل آن را ناسالم. برخی از همکلاسی های خود دوره در کلاس و پسران آنها را مسخره است که یک دلیل برخی از دانش آموزان نمی حضور در کلاس در طول این زمان.”

عدم پد بهداشتی منجر به حدود یک میلیون دختر از دست رفته مدرسه در هر ماه است.

تحقیقات توسط قاعدگی بهداشت روز جهانی حمایت از پلت فرم برای سازمان های غیر انتفاعی و سازمان های دولتی برای ترویج قاعدگی, بهداشت و درمان نشان می دهد که 65 درصد از زنان و دختران در کنیا قادر به پرداخت هزینه پد بهداشتی.

با توجه به تحقیقات توسط کنیا وزارت آموزش و پرورش دختران از دست دادن به طور متوسط چهار روز مدرسه هر ماه که ترجمه به دو هفته از یادگیری هر ترم. بیش از چهار سال دبیرستان آنها از دست دادن به طور متوسط 165 یادگیری روز.

عدم تغییر

دولت کنیا گرفته شده مراحل را برای مقابله با این مشکل است. ده سال پیش در کنیا شد اولین کشور در جهان به کاهش مالیات بر واردات محصولات بهداشتی برای زنان و دختران. دولت همچنین متعهد $3m برای کمک به توزیع بهداشتی پد به جوامع کم درآمد.

این است که با وجود یک دولت-بودجه برنامه که اجرا شد و در مارس سال 2018 به توزیع 140 میلیون پد بهداشتی به 4.2 میلیون دختر در سراسر کشور. این برنامه که توزیع منابع به طور مستقیم به مدارس زد برای چهار ماه قبل از آن fizzled از عنوان منابع زد و شروع کلاس های از دست رفته دوباره.

دلایل متعددی وجود دارد برای شکست برنامه است. در برخی موارد توزیع کنندگان توسط دولت منصوب شد موفق به ارائه و جدید پیمانکاران تا به حال یافت می شود و باعث تاخیر. در دیگران بیش از حد چند لوازم تحویل داده شد به این معنی که دختران با دریافت کمتر پد از آنها مورد نیاز و برخی رفت و بدون هیچ در تمام. در عین حال یکی دیگر از دلایل فساد بود.

در یک مورد نایروبی خبر گزارش داد که یک منبع 300,000 حوله بهداشتی در نظر گرفته شده برای مدارس شده بود به سرقت رفته و بسته بندی با هدف فروش آنها را.

Kenya period poverty / Abdullahi Mire

Emmie Eronanga است مدیر نایروبی مبتنی بر زنان حمایت NGO خانم کخ [Lameck Orina/الجزیره]

“کارتل در این کشور در حال ربودن پروژه های دولت می گوید:” Emmie Eronanga مدیر خانم کخ زنان حمایت سازمان غیر دولتی است که در کم درآمد محله Kariobangi شمالی, نزديک به Korogocho. “و در حال حاضر بسیاری از دختران در محله های فقیرنشین در معرض خطر هستند از رفتن به مدرسه و یا پرش از کلاس ها هر ماه برای چند روز.”

خانم کخ با هدف ترویج آگاهی از مسائل زنان در کنیا و رایگان فراهم می کند پد به دختران جوان در محله های فقیرنشین هنگامی که آن را می توانید. در واقع این سازمان بودجه تنها کشش به کمک چند از دختران در تعداد کمی از مدارس در هر ماه از جمله دمشق مدرسه ابتدایی.

“من فقط خرید برخی بهداشتی حوله خودم برای دختر یکی از زنان من قطار به طوری که او می تواند بازگشت به مدرسه” او توضیح می دهد.

در طبقه سوم اتاق کار Eronanga و تیم او ارائه آموزش بهداشت باروری و خدمات با هدف کاهش ننگ و شرم را احساس دختران در مورد دوره خود و بدن خود را به طور کلی.

تحت دولت توزیع طرح بدون نوار بهداشتی بودند تا کنون دریافت کرده و در همه در دمشق مدرسه ابتدایی در Korogocho. “دولت به ما یک چارچوب زمانی به تهیه و توزیع لنت اما آنها هرگز اجرا هر چیزی که می گوید:” Eronanga.

این تیم بودجه کوچک است که بخشی از بودجه توسط سازمان های از انگلستان مانند ایمان خیریه که ارسال پول برای فعال کردن 150 نفر برای خرید نوار بهداشتی در هر سال. اما این کمک فقط یک قطره در اقیانوس با توجه به به طور متوسط هر مدرسه در کنیا با حضور در بین 400 و 500 دختران.

دو سال پیش در کنیا جمهور اوهورو کنیاتا, assented به آموزش پایه متمم قانون که دیده اند دخترانی که به سن بلوغ رسیدهاند در سراسر کشور با ارائه رایگان کیفیت بهداشتی حوله به مقدار کافی همه بودجه توسط دولت است. اما تاکنون کمتر اتفاق افتاده است روی زمین.

Kenya period poverty / Abdullahi Mire

مریم Asigi, 17, رویاهای یک حرفه ای در کنیا نیروی دریایی اما نگرانی که از دست رفته مدرسه هنگامی که او در دوره او ممکن است او را متوقف کند و دستیابی به این [Lameck Orina/الجزیره]

“آنها حتی نمی توانیم مواد غذایی برای خود و خانواده’

استر Moraa, 25, یک علوم اجتماعی معلم در دمشق اولیه می گوید فقر در زاغه است که مشکل واقعی است.

“همه پدر و مادر در اینجا بسیار ضعیف است. آنها حتی نمی توانید استطاعت به خرید مواد غذایی برای خانواده خود را. چرا باید شما حتی صحبت از بهداشتی پد?,” او می گوید او به عنوان نقاط در جهت نزدیکی Dandora زباله سایت که به عنوان شهر بزرگترین کمپرسی.

“تنها سازمان های غیر دولتی توزیع پد یک بار در در حالی که با وجود این واقعیت برخی از دختران شروع قاعدگی زود هنگام,” او می گوید. “من آنها را آموزش چگونه به تغییر لباس های قدیمی به عنوان استفاده از پد. به عنوان یک معلم, گاهی اوقات من مجبور به رفتن به جیب من برای خرید یک جعبه و یا دو برای دختران است.”

مریم زندگی می کند که با مادر تنها و جوانترین از سه خواهر, رویاهای یک حرفه ای با کنیا نیروی دریایی است اما مطمئن است او را قطع اگر او را نگه می دارد از دست رفته کلاس.

او مصمم است برای غلبه بر این مانع است.

“من می دانم که دختران در کلاس من که مدرسه را ترک کرده اند برای خوب به دلیل پد. در حال حاضر من با استفاده از لباس های قدیمی چون مادر من ندارد و من نمی خواهید به جست و خیز کلاس.”

Kenya period poverty / Abdullahi Mire

یک دختر جوان به نظر می رسد از یک کلاس درس در دمشق مدرسه ابتدایی در نایروبی زاغه از Karogocho [Lameck Orina/الجزیره]

ایوان Waweru محلی عضو پارلمان در شهرستان مونتاژ کیمبو که خواستار شفافیت و پاسخگویی بیشتر وقتی که می آید برای کمک به برنامه های مانند دولت برنامه ای برای توزیع پد بهداشتی.

به منظور غلبه بر فساد او می گوید: “دولت باید سرمایه گذاری بیشتر در بودجه و نظارت برای اطمینان حاصل شود که حوله بهداشتی رسیدن به کسانی که بیشترین نیاز را دارند.

“توانمندسازی اجتماعی برای دختران نقش مرکزی در از بین بردن فقر و رفاه جوامع ما. انکار کافی حمایت اجتماعی برگ های دختران آسیب پذیر در دراز مدت فقر و فرصت بیشتری به آموزش و پرورش است.”

در ضمن در دمشق مدرسه ابتدایی, مریم نشسته بر روی یک میز مدرسه. “من آرزو می کنم من می تواند یک پسر,” او می گوید. “من می خواهم که هرگز از دست رفته یک کلاس و یا مدرسه. من می تواند آزادانه با دوستان من دوست دارم در کلاس انجام و به خوبی در امتحانات برای پیوستن به نیروی دریایی پس از آن, به طوری که من می تواند کمک به مادر من و کشور من است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>