چگونه مغلوب ساختن پیشی جستن میانه طرح را نقض قوانین بین المللی

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خاورمیانه برنامه ریزی برای اسرائیل-فلسطین اعلام کرد در روز سه شنبه می تواند باز کردن درب به موارد متعدد نقض حقوق بین المللی به گفته کارشناسان.

این طرح می تواند منجر به الحاق بخش هایی از کرانه به اسرائیل از جمله اکثریت قریب به اتفاق از شهرک های اسرائیلی و فلسطینی را محکوم کرد که نه درگیر در آن ساخت.

اگر اجرا شود کارشناسان می گویند خاورمیانه طرح را نقض قوانین بین المللی ممنوعیت در برابر الحاق و جرم و جنایت آپارتاید. این امر بیشتر نقض اصل تعیین سرنوشت یک اصل اساسی حقوق بین المللی.

خود مختاری

اصل تعیین سرنوشت محافظت از حق مردم برای انتخاب آزادانه خود استقلال بدون هر گونه دخالت.

با توجه به یووال Shany یک استاد حقوق بین الملل در دانشگاه عبری اورشلیم مغلوب ساختن پیشی جستن را طرح نمی خواهد منجر به دوام دولت فلسطینی. “بنابراین نتواند به اثر را به فلسطینی ها حق تعیین سرنوشت خود تحت قوانین بین المللی” او گفت:.

“نگرانی اصلی این است که آن را اجازه می دهد تا به صورت یک جانبه الحاق توسط اسرائیل از خاک است که جامعه بین المللی در نظر گرفته می شود بخشی از مناطق که در آن فلسطینی تعیین سرنوشت باید متوجه,” او اضافه شده است.

شهرک

تحلیلگران تاکید کرد که اسرائیل به اشغال سرزمین های فلسطینی به ویژه اسرائیل شهرک سازی در کرانه غربی در حال حاضر غیر قانونی اعلام شده توسط سازمان ملل متحد. قطعنامه شورای امنیت 2334 متحده که اسرائیل را حل و فصل فعالیت به منزله “نقض آشکار قوانین بین المللی” است و نه “اعتبار قانونی”.

“اسرائیل شهرک سازی به عنوان یک کل سرقت از فلسطینی ها زمین و منابع و خشونت ذاتی است که به تحمیل حکومت نظامی بیش از یک محروم مردم به طور نامحدود هستند و همه در برابر قانون بین المللی” Amit Gilutz یک سخنگوی اسرائیلی حقوق بشر سازمان ب’tselem الجزیره گفت:.

“مغلوب ساختن پیشی جستن طرح به مبنای مشروعیت بین المللی ادامه از همه این را به عنوان به خوبی به عنوان رسمی الحاق کرانه که همه در حال حاضر شده است ضمیمه عملا.”

الحاق

الحاق قلمرو ممنوع است تحت قوانین بین المللی. منشور سازمان ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه های 242 و 338 به صراحت منع هر کشور از گسترش قلمرو خود با نیروی نظامی.

Eliav Lieblich, دستیار استاد در دانشگاه تل آویو در این باره گفت که استفاده مکرر از واژه اسرائیل “حاکمیت” در مغلوب ساختن پیشی جستن طرح در رابطه با مناطق غرب بانک نشان می دهد قصد دارد به ضمیمه بخش هایی از خاک.

“در گذشته اسرائیل با استفاده از زبان های مشابه برای توصیف کاربرد آن در صلاحیت این دادگاه ها به جولان و این جهانی به عنوان درک الحاق,” او گفت:.

“اگر فلسطینی ها رد طرح است که آنها را به اسرائیل خواهد شد به احتمال زیاد حرکت به ضمیمه سرزمین های یک جانبه,” او اضافه شده است.

کوین جان هلر یک استاد حقوق بین الملل در دانشگاه آمستردام برنامه ریزی الحاق دره اردن و تمام شهرک سازی در کرانه باختری خواهد بود اگر اجرا شود بدون شک نقض قوانین بین المللی است.

“چه این مقدار به زمین چنگ زدن به ساده و ساده است. و غیر قانونی, یک,” او گفت:.

Bantustan سیستم

تحلیلگران می گویند اجرای طرح تشدید خواهد کرد که تا چه حد فلسطین شبیه به یک دولت آپارتاید بود. جرم و جنایت آپارتاید تعریف شده به عنوان یک “عمل غیر انسانی متعهد در زمینه نهادینه یک رژیم از نظام ظلم و سلطه یک گروه نژادی بر دیگری” است criminalised تحت اساسنامه دادگاه جنایی بین المللی.

Asem خلیل استاد در دانشگاه بیرزیت الجزیره گفت: که تهمت پیشنهاد شبیه بدنام bantustan سیستم آپارتاید آفریقای جنوبی و “جمع استعمار”. Bantustans شد و سرزمین های خود را کنار بگذارند برای سیاه آفریقای جنوبی در دوران آپارتاید دوران آفریقای جنوبی.

فلسطینی ها در کرانه باختری زندگی می کنند در چه Gilutz به عنوان یک توصیف “به طور کامل تکه تکه فضا” متشکل از قلمرویی که از یکدیگر قطع شده.

فلسطینی ها نیز در صورت محدودیت در حرکت و حقوق سیاسی. Gilutz رابطه با این ویژگی ها به عنوان یادآور آفریقای جنوبی آپارتاید.

Mutaz Qafisheh یک استاد حقوق بین الملل در دانشگاه الخلیل (حبرون) می گوید: “این برنامه ارائه می دهد یک نسخه از آپارتاید تبعیض نژادی و استعمار و سلطه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>