چگونه آلمان در مبارزه با کروناویروس مانع ناشنوایان

آلمان فاصله زیادی پشت سر وقتی که می آید به اطلاعات در دسترس و خدمات پزشکی برای ناشنوایان. در coronavirus بار برخی از فعالان این ترس می تواند کشنده باشد. آنها خواستار دولت آلمان شده است.

لنا Finkbeiner عصبانی است. عصبانی که دولت آلمان از دست رفته قایق و همچنان باقی می ماند تا حد زیادی غیر فعال است. عصبانی که به اندازه کافی در حال انجام است به اطمینان حاصل شود افراد ناشنوا باید دسترسی کافی به اطلاعات است. اما بیشتر از همه او را عصبانی در حال حاضر که اورژانس رخ داده است با یک ویروس مسری به سرعت در حال گسترش است که نیاز به اقدامات احتیاطی اطلاعات و درمان است.

ناشنوا مردم تا به حال به اندازه کافی دسترسی به این اطلاعات و درمان تا کنون. این خطرناک است و نه تنها برای آنها بلکه برای بقیه جامعه — پس از همه جلوگیری از گسترش جدید کروناویروس کلیدی است.

“به طور جدی آلمان ؟” ناشنوا فعال می پرسد با استفاده از زبان اشاره در او تولید شده با 11 دیگر طرفداران و آنها که در یوتیوب منتشر شده [Finkbeiner به نظر می رسد در 1:19: Eds.].

Finkbeiner انتظار نیست بنابراین بسیاری از پاسخ به فیلم, او می گوید DW. “بسیاری از افراد ناشنوا را توسعه داده اند یک نوع “آلرژی” به رشته پزشکی زیرا آنها همیشه چپ احساس وجود چیزی اشتباه است با آنها که نیاز به تعمیر.”

او شگفت زده شد زمانی که تلفن همراه خود را به طور مستمر ارتعاش با مردم در تماس با او که می خواست برای شرکت در این ویدئو — نشانه آن است که این موضوع در ذهن بسیاری از مردم در حال حاضر. آلمانی فدراسیون ناشنوایان (دویچه Gehörlosen-Bund) تخمین می زند حدود 83,000 افراد ناشنوا در حال حاضر در آلمان زندگی می کنند.

موانع زبان برای افراد ناشنوا

“آیا یک فرد ناشنوا را به مرگ از coronavirus به عنوان یک نتیجه از منع دسترسی و عدم وجود اطلاعات قبل از دولت عمل می کند?” ناشنوا مترجم کرینا برنر نشانه.

این وضعیت بی سابقه ای coronavirus ایجاد کرده و بر موانع متعدد افراد ناشنوا روبرو می شوند هر روز. این شروع می شود با دسترسی به اطلاعات وب سایت های دولتی به ندرت مواد موجود در زبان اشاره. متن نوشته شده است که اغلب کافی به عنوان بسیاری از افراد ناشنوا پیدا کردن آن را دشوار است به خواندن و نوشتن در آلمانی پس از یادگیری یک زبان نوشته شده است شامل آواشناسی. اگر این امکان پذیر نیست و یادگیری می شود پر زحمت و زبان خارجی می شود.

این باعث می شود آن را مهم و حیاتی برای coronavirus اطلاعات را نیز در دسترس ساخته شده در زبان های 3D به زبان مادری از بسیاری از افراد ناشنوا. برنر می گوید این اقدام نیز باید اجرا شود مهم کنفرانس های مطبوعاتی.

Corinna Brenner and Lela Finkbeiner discuss the coronavirus crisis in German with one another (DW/Leonie von Hammerstein)

برنر (L) و Finkbeiner (R) در حال تلاش برای به دست آوردن دولت آلمان برای ارائه بیشتر ناشنوا در دسترس coronavirus اطلاعات

باید یک فرد ناشنوا آشکار هر گونه علائم کروناویروس بیماری یا COVID-19 آنها پس از آن صورت بیشتر مانع برنر توضیح می دهد; تنها گزینه خود را برای تماس اختصاصی COVID-19 خطوط تماس ویژه ای که در دسترس هستند برای افراد ناشنوا. باید یک فرد ناشنوا در نهایت نیاز به رفتن به بیمارستان با coronavirus برنر می گوید: این امر می تواند تقریبا غیر ممکن است برای پیدا کردن یک مترجم در کوتاه مدت متوجه اجازه دهید به تنهایی کافی امن مراقبت های پزشکی.

آلمان وزیر بهداشت تحت فشار

با توجه به یورگن Dusel, دولت فدرال را کمیسر امور مربوط به افراد معلول و مسئولیت نهفته است با دولت آلمان و وزیر بهداشت ینس Spahn. در طول روز پنجشنبه سوال مجلس زمان کرینا Rüffer یک عضو اپوزیسیون سبز به ارمغان آورد این مسئله با وزیر های آن را در یک صدای جیر جیر:

“اطلاعات در مورد #coronavirus از [آلمان وزارت بهداشت] و رابرت کخ موسسه [آلمان در بهداشت عمومی مؤسسه] است که هنوز در دسترس نیست” برای کسانی که با معلولیت های Rüffer نوشت. “[Spahn] وعده داده است اصلاح. آن را در مورد زمان!”

Spahn گفت که در نظر گرفتن موضوع “با قدرت با آن حق در اینجا خطاب.”

“که گفته:” من خواهد شد در نظر گرفتن این مسئله است.’ این یک توهین به من” Finkbeiner می گوید. “من می خواهم برای دیدن یک آمادگی برای اقدام است.”

پیشرفت آهسته

در بیانیه ای به DW یک سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمادگی برای رسیدگی به این موضوع وجود دارد. وزارت کار خواهد کرد “در سرعت کامل” به منظور بهبود دسترسی به ارتباطات است. علاوه بر این وزارت راه اندازی coronavirus خط تلفن برای افراد ناشنوا و کم شنوا, سخنگوی گفت.

فدرال مرکز سلامت آموزش و پرورش نیز برنامه ریزی آموزنده زبان محتوای ویدئو. آن در حال انجام است همه چیز آن را می توانید برای تضمین دسترسی به اطلاعات مهم به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است سخنگوی تایید کرد.

ادامه مطلب: در حال بیمارستان آلمان آمادگی برای شیوع کروناویروس?

مثبت طرح نیز در حال ظهور در آلمان فردی متحده: هامبورگ شهرستان دولت دولت منتشر کرده است یک توضیحی ثبت نام-زبان تصویری در ویروس و در بادن-وورتمبرگ, یک COVID-19 کنفرانس مطبوعاتی به طور همزمان ترجمه شده به زبان.

A medical worker in a face masks stands outside a clinic dedicated to coronavirus treatment (Reuters/M. Rietschel)

افراد ناشنوا شکایت کرده اند که کمبود اطلاعات در دسترس و مانع دسترسی آنها به اطلاعات در مورد کوروناویروس

آلمان نشدم پشت کشورهای دیگر

و در عین حال کشورهای دیگر به نظر می رسد بسیار بیشتر طول زمانی که می آید به ارائه ناشنوا-اطلاعات در دسترس. می شود آن را در ایتالیا یا آمریکا, دولت, کنفرانس های مطبوعاتی در مورد کوروناویروس به طور همزمان ترجمه شده به زبان. پس از ثبت نام زبان مانند زبان گفتاری متفاوت است در هر کشور این اطلاعات در دسترس نیست به افرادی که درک تنها آلمانی زبان.

آلمان امضای کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق افراد معلول از یک دهه پیش. آن را اعلام کرد دسترسی به اطلاعات به عنوان یک حق انسانی برای افراد معلول است. پس چرا کشور عقب مانده است ؟

“تصور من این است که دسترسی چه در بخش ساخت و ساز و یا در ارتباطات است که دیده می شود در آلمان به عنوان دو “به خوبی” و یا به عنوان یک بار اضافی است. این واقعیت است که این یک حق اساسی بشر است که اغلب نادیده گرفته” Dusel می گوید.

Jürgen Dusel (picture-alliance/dpa/S. Stache)

Dusel است کمیسر مسئول تضمین حقوق افراد معلول در آلمان

حتی اگر یک مجموعه کنار فعلی coronavirus بحران افراد ناشنوا را کافی و دسترسی به اطلاعات و منابع پزشکی همچنان مشهود است. برنر می گوید: بسیاری از افراد ناشنوا به طور معمول باید صبر کنید چهار تا شش هفته قبل از آنها می توانید یک مترجم به همراه آنها به پزشکان یا بیمارستان. این که آیا آن است که برای مراقبت های پزشکی, اطلاعات در مورد وضعیت ترافیک, نظر سنجی و یا پیشرفت حرفه ای ناشنوا مردم به طور مستمر در برخورد با موانع.

بالاتر از همه Finkbeiner و برنر ای کاش فقط برای یک چیز: که مقامات مسئول کار نزدیک با جامعه ناشنوا برای ایجاد راه حل. و در مورد coronavirues — برای سالم ماندن.

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>