چقدر خطرناک است coronavirus?

گسترش سریع جدید کروناویروس در چین باعث شده است تا جهانی زنگ با کشورهای همسایه بسته شدن مرزهای خود را جهانی هواپیمایی تعلیق پروازها و برخی دولتها از محرومیت ورود به اتباع خارجی که اخیرا در این کشور آسیایی است.

به سرعت در حال گسترش ویروس است که فکر را به سرچشمه گرفته و در مرکز شهر ووهان در اواخر ماه دسامبر تاکنون شناسایی شده در بیش از ده کشور آلوده 40,171 مردم و کشته شدن حداقل 908 مردم در سرزمین اصلی چین به عنوان به خوبی به عنوان یک فرد در هنگ کنگ و یکی دیگر در فیلیپین.

در تلاش برای محدود کردن گسترش آن به کشورهای ضعیف سیستم های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی (WHO) در تاریخ 30 ژانویه اعلام کرد شیوع جدید بهداشت عمومی اورژانس از نگرانی های بین المللی. سازمان ملل متحد سازمان بهداشت, اما, انتقاد از مسافرت های بین المللی محدودیت و پرواز تعلیق در برابر چین و گفتن دولت این اقدامات باید “کوتاه مدت” و “متناسب”.

کلید پاسخ سوالات

پس چقدر خطرناک است coronavirus برچسب 2019-nCoV, و چگونه باید نگران شما بود ؟

پاسخ ساده این است که ما نمی دانیم که به اندازه کافی نشده است و ما نمی خواهد می دانم که تا زمانی که اطلاعات بیشتری در می آید.

اما کارشناسان می گویند که عوامل کلیدی هستند که چگونه مسری ویروس جدید است و چه نسبت از افراد آلوده به شدت بیمار است.

جدید کروناویروس بخشی از یک خانواده از ویروس ها است که شامل سرماخوردگی و سندرم حاد تنفسی (سارس) که همچنین سرچشمه در چین در سال 2002.

آن را در درجه اول از طریق قطرات زمانی که یک فرد آلوده سرفه یا عطسه و همچنین می تواند انتقال از طریق سطوح آلوده.

با توجه به آمار حدود دو درصد از مردم با آلوده 2019-nCoV فوت کرده اند تا کنون. در مقایسه با برخی از 10 درصد از 8,437 افراد آلوده به ویروس سارس در طول 2002-2003 شیوع بیماری درگذشت در حالی که سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) است که سرچشمه در عربستان سعودی در سال 2012 تا به حال نرخ مرگ و میر در حدود 35 درصد است.

شیوع آنفلوانزای فصلی در ضمن کشتن کمتر از 0.1 درصد از افرادی که بیمار قرار می گیرند اما به عنوان بسیاری از یک میلیارد نفر برآورد شده برای گرفتن ویروس آنفولانزا سالانه است. این بدان معناست که بین 290,000 و 650,000 مردم می میرند از سرماخوردگی هر سال است.

ممکن است خیلی زود به برآورد مرگ و میر نرخ جدید کروناویروس که ما هنوز در مراحل اولیه وقوع.

و بر خلاف سرماخوردگی نوع جدید از ویروس به هیچ واکسن و هیچ داروی خاصی توصیه می شود برای جلوگیری و یا درمان آن.

یکی دیگر از معیار کلیدی در قضاوت خطر این ویروس جدید است که آن توانايی انتقال.

با توجه به تجزیه و تحلیل منتشر شده در ژانویه 26 توسط دانشمندان در دانشگاه هاروارد در ایالات متحده هر فرد آلوده می تواند با تصویب این ویروس جدید به سه نفر به طور متوسط ساخت آن را به عنوان مسری سارس.

با این حال اطلاعات جدید پس از آن نشان می دهد این ویروس می تواند به مراتب بیشتر عفونی – این گسترش به بیش از 28000 نفر در عرض چند هفته از آن تشخیص outstripping کل از ماهها شیوع سارس.

INTERACTIVE: World''s worst epidemics - Feb 9 2020

چه کسی می گوید آن است که مردم زندگی می کنند و یا رفت و آمد در منطقه که در آن ویروس در گردش است که در معرض خطر ابتلا به عفونت. در حال حاضر این ویروس در گردش است در چین و کسانی که آلوده از کشورهای دیگر در میان افرادی که به تازگی به سفر وجود دارد و یا که زندگی و یا کار از نزدیک با کسانی که مسافران است.

این نشان می دهد خطر ابتلا به بسیاری از افراد در خارج از چین کم است.

با استناد به اطلاعات اولیه که می گوید میزان بار ویروس زنده در سطوح به نظر می رسد چند ساعت. “ساده ضد عفونی کننده می تواند کشتن ویروس ساخت آن دیگر ممکن است برای مردم آلوده” با توجه به آژانس.

و در حالی که هنوز هم وجود دارد بسیار بیشتر از ما نیاز به یادگیری در مورد چگونه به کروناویروس جدید بر مردم آن است که افراد مسن و افراد مبتلا از قبل موجود شرایط پزشکی که بیشتر در معرض خطر تبدیل شدن به شدت بیمار با توجه به که.

برای محافظت در برابر هر ویروسی, بیماری, سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که مردم با شستن دست های خود را اغلب و اجتناب از دست زدن به چشم و بینی و دهان به حداقل رساندن خطر انتقال. آن را نیز توصیه می کند پوشش دهان و بینی در حالی که سرفه و عطسه و به دنبال مراقبت های پزشکی در مورد تب و سرفه و تنگی نفس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>