شیاطین مجلس در حال تحقیق در مورد پمپئو، همسر برای رویارویی با مقامات ارشد وزارت امور خارجه است.

دو کرسی دموکرات مجلس نمایندگان در حال بررسی ادعاهای علیه پمپئو بوده اند.

به به اشتراک گذاری به

ماه ها تنش ميان دموکرات های مجلس نمایندگان و وزارت امور خارجه قرار است روز چهارشنبه هنگامی که مقامات ارشد وزارت امور خارجه در مورد شليک بازرس کل آژانس شهادت می دهند، به نمايش عمومی درآيد.

حذف رئیس جمهور دونالد ترامپ از دیدبان فدرال به درخواست مایک پمپئو وزیر امور خارجه در حالی صورت گرفت که دفتر مستقل در حال بررسی پمپئو و همسرش بود که منجر به اتهامات تلافی جویانه ای شد که پمپئوها آن را تکذیب کرده اند.

آن اتهامات روز جمعه پس از آن احيا شد که مجلس متن شهادت دو دستيار ارشد پمپئو را منتشر کرد.

کرسی های دموکرات کمیته های امور خارجی و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی چندین ادعا علیه دیپلمات ارشد آمریکایی از جمله سخنرانی بی سابقه او در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان، همکاری او با تحقیقات سنا به رهبری جمهوری خواهان در مورد جو بایدن حریف ترامپ و شام های خصوصی او در وزارت امور خارجه برای مهمانان نخبه بوده است.

بازرس کل استیو لینیک در ماه مه اخراج شد. در آن زمان پمپئو تأیید کرد که درخواست کرده لینیک را حذف کند و او را متهم به درز یا «بررسی سیاست هایی کرد که به سادگی دوست نداشت.»

دفتر لینیک در حال بررسی ادعاهای مربوط به استفاده پمپئوس از کارکنان حرفه ای برای اداره امور شخصی، استفاده دبیر از یک مقام اضطراری برای دور زدن کنگره و فروش اسلحه به عربستان سعودی بود، این بخش جایزه ای را به یک روزنامه نگار فنلاندی لغو کرد که از ترامپ و ادعاهای «خشونت در محل کار» در دفتر رئیس پروتکل انتقاد می کرد.

پمپئو تکذیب کرده است که شلیک لینیک تلافی جویانه بوده است — در ابتدا گفته است که از هیچ تحقیقی بی اطلاع است و سپس می گوید در حالی که او به سوالات مربوط به کاوشگر فروش اسلحه پاسخ می داد، دامنه کامل را نمی دانست.

PHOTO: Secretary of State Mike Pompeo listens during the third annual U.S.-Qatar Strategic Dialogue at the State Dept., Monday, Sept. 14, 2020 in Washington.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه در جریان سومین گفتگوی استراتژیک سالانه آمریکا و قطر در وزارت امور خارجه، دوشنبه ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰ در واشنگتن گوش می دهد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه در جریان سومین گفتگوی استراتژیک سالانه آمریکا و قطر در وزارت امور خارجه، دوشنبه ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰ در واشنگتن گوش می دهد.

استفان آکارد، یکی از دستیاران دیرینه مایک پنس معاون رئیس جمهور که پس از اخراج لینیک به عنوان سرپرست بازرس کل خدمت کرده بود، به کمیته های مجلس نمایندگان گفت که «پمپئو علاقه مند به آزادی» کاوشگر فروش تسلیحات عربستان سعودی OIG است، اما او خود را از آن پس گرفته است. او به عنوان یک منصوب سیاسی که هنوز به عنوان مدیر دفتر ماموریت های خارجی ایالتی خدمت می کرد، می خواست پیش از استعفا در ماه اوت از هرگونه تضاد احتمالی منافع اجتناب کند.

گواهی قسم خورده آکارد که روز دوشنبه از سوی کميته منتشر شد، آخرين مشارکت يک مقام وزارت امور خارجه در کاوشگر کميته است. صندلی آن، Rep. الیوت انگل، D-N.Y.، رونوشت روز جمعه از دو دستیار برتر پمپئو، confidante تونی پورتر دیرینه و یک مقام حرفه ای لیزا کنا، که به عنوان دبیر اجرایی، دروازه بان کلیدی برای یک وزیر امور خارجه خدمت می کند، منتشر شد.

پورتر به کمیته ها گفت که دو هفته پیش توسط دفتر بازرس کل در مورد «سوء استفاده از منابع دولتی» توسط پمپئو و همسرش سوزان مصاحبه شده است– تحقیقی که همچنان ادامه دارد. در حالی که پورتر گفت که او در زمان در زمان “جهت” از سوزان و مجبور به برنامه شام شخصی و یا سفر، او تنها یک بار او ناراحت کننده انجام این کار اشاره کرد.

او به این کمیته گفت: «در دو نوبت، من به کارت های کریسمس شخصی برای پمپئوها کمک کردم.» که او را ناراحت کرد «چون من در وزارت امور خارجه بودم» و در یک ظرفیت رسمی کار می کردم.

روز یکشنبه مک کلاتچی ایمیل هایی منتشر کرد که نشان می داد سوزان پمپئو از پورتر می خواهد به کارت ها کمک کند و کنا نسبت به «درخواست چیزهای شخصی از دیگران» به پورتر ابراز نگرانی کرد.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه از نقش سوزان پمپئو در آژانس دفاع کرد و نوشت: «ما فراتر از افتخار و افتخار هستیم که خانم پمپئو را داریم، و همه همسران دیپلماتیک، وقت زیادی می دهند، داوطلبانه، تا اطمینان حاصل کنیم که ما در اینجا در ایالت یک تیم با یک ماموریت هستیم. تمام خدمات او نه تنها قانونی است، بلکه قابل تحسین است.»

پمپئو یک قدم جلوتر رفت و روز دوشنبه به فاکس نیوز گفت که کار پورتر بر روی کارت های کریسمس «قانونی و مناسب» است.

پمپئو در این مصاحبه گفت: «هر کاری که ما انجام داده ایم برای بهتر شدن وزارت امور خارجه بود.» “این واقعیت است که آنها در حال چیدن بر روی همسرم، که کار یئومان به عنوان یک داوطلب برای تلاش و بهتر کردن زندگی برای هر افسر در وزارت امور خارجه انجام داده است، من رقت انگیز و غمگین است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول