هنگ کنگ مخالفت با انتقاد شدید چین امنیت ملی قانون حرکت

هنگ کنگ — هنگ کنگ نمایندگان مجلس به شدت انتقاد چین حرکت را بیش از آستین متوقف تلاش برای تصویب قوانین امنیت ملی قانون در نیمه خودمختار در قلمرو آن می رود در برابر “یک کشور دو سیستم” چارچوب است که در آن پکن وعده داد که به شهر آزادی یافت نمی شود در سرزمین اصلی.

به لایحه ارسالی جمعه در روز افتتاحیه از چین قانونگذاری ملی در جلسه با هدف منع secessionist و فعالیت های خرابکارانه و همچنین دخالت خارجی و تروریسم است. می آید پس از ماه از دموکراسی تظاهرات سال گذشته که در زمان فرود به خشونت میان پلیس و معترضان.

این لایحه یکی از بحث برانگیز ترین موارد در دستور کار ملی در سال درو قوی در سوئیس از دولت آمریکا و گروه های حقوق بشر. با وجود که پکن به نظر می رسد از دست داده اند صبر و مصمم است به اعمال کنترل بیشتر در هنگ کنگ و محدود کردن مخالفان فعالیت های سال گذشته تظاهرات.

“خی Jinping دور زده کل تظاهر “یک کشور و دو سیستم'” سابق طرفدار دموکراسی نماینده مجلس لی Cheuk-یان گفت: چین از رهبر.

او گفت: در اخبار جلسه با احزاب مخالف و فعالان که این حرکت نشان می دهد پکن است “به طور مستقیم به دست گرفتن کنترل.”

“آنها در حال تلاش برای ممنوعیت هر سازمان در هنگ کنگ که جرات به صحبت کردن در برابر حزب کمونیست” او گفت: توصیف آن به عنوان یک چالش جهانی ارزش هایی مانند آزادی و آزادی.

وانگ چن نایب رئیس کنگره خلق ملی گفت: تظاهرات و خشونت در هنگ کنگ تا به حال به چالش “یک کشور دو سیستم” اصل و هدف از این قانون جلوگیری از هر گونه رفتاری که مطرح تهدیدات امنیتی بالقوه.

وانگ گفت: هنگ کنگ نظام حقوقی و اجرای باید برقرار شود و بهبود یافته “در سطح دولت” به “تغییر طولانی مدت وضعیت defenselessness در امور امنیت ملی در هنگ کنگ است.”

قبلی تلاش برای تصویب چنین قانونی در هنگ کنگ مقننه کنار گذاشته شد و پس از گسترده تظاهرات خیابانی در سال 2003. این زمان پکن تصمیم گرفته است برای دور زدن این سرزمین قانونگذاری بدن با استفاده از چه منتقدان می گویند در حال مشکوک زمینه قانونی تحت قانون اساسی است که در خدمت به عنوان یک نوع از قانون اساسی هنگ کنگ پس از آن بازگشت به چین از حکومت استعماری بریتانیا در سال 1997.

هنگ کنگ اجرایی کری لام در بیانیه ای گفت که امنیت ملی قانون “نمی خواهد تحت تاثیر قرار مشروع حقوق و آزادی لذت می برد توسط هنگ کنگ از ساکنان تحت قانون یا مستقل قضایی قدرت از جمله نهایی داوری اعمال شده توسط قوه قضائیه در هنگ کنگ است.”

“من عمیقا بر این باورند که قانون ملی به تصویب توسط کمیته دائمی از NPC به دنبال عملا و به طور موثر جلوگیری و محدود کردن اقدامات و فعالیت هایی که به طور جدی تضعیف امنیت ملی و همچنین تحریم کسانی که تضعیف امنیت ملی با دفاع از “هنگ کنگ استقلال” و توسل به خشونت” لام گفت.

در حالی که تصویب چنین قانون مورد نیاز است طبق ماده 23 از قانون اساسی پکن تصمیم گرفته است نه به سعی کنید به حافظه آن را از طریق هنگ کنگ قوه مقننه گفت: Steve Tsang مدیر موسسه چین در مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی در لندن است.

به جای آن انتخاب کرده است آنچه که او به نام “بدتر گزینه” پیشنهاد ملی تصویب امنیت ملی قانون برای این سرزمین است.

“برای بسیاری در هنگ کنگ شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصویب هنگ کنگ خواهد بود معادل موثر پایان “یک کشور و دو سیستم’ مدل” Tsang گفت. “من پیدا کردن آن سخت به این باور خواهد نه ماشه یا عظیم صلح آمیز و منظم تظاهرات یا بیشتر آوازی و تهاجمی تظاهرات و یا در واقع به احتمال زیاد ترکیبی از هر دو.”

بازگشت از تظاهرات خشونت آمیز خواهد بود کشیدن بیشتر در این سرزمین creaking اقتصاد باعث شده شرکت های چند ملیتی به تجدید نظر و حضور خود را در واشنگتن به بررسی سیاست های خود را از اعطای هنگ کنگ بیشتر به نفع تجارت شرایط از سرزمین اصلی چین Tsang گفت.

هنگ کنگ اصلی بازار سهام شاخص کاهش یافت و 5.6% در اخبار از این لایحه. دیگر بازارهای آسیایی نیز کاهش یافته است به دلیل نگرانی در مورد ایالات متحده آمریکا-چینی تنش اما هیچ کدام توسط یک حاشیه گسترده ای.

سابق هنگ کنگ رهبر C. Y. لئونگ در دفاع از این مقدمه این قانون در مصاحبه با شبکه دولتی دوربین مدار بسته. او هشدار داد که دموکراسی خواهی باید “دست کم گرفتن عزم دولت چین برای مقابله با مسائل مربوط به هنگ کنگ است.”

Pro-پکن مجلس مارتین لیائو گفت که دلار هنگ کنگ بود “وظایف قانونی” به معرفی امنیت ملی قانون و پس از 23 سال گذشت و هیچ قابل پیش بینی در برنامه ریزی برای انجام این کار است که در حال حاضر یک “زمان مناسب به مقابله با این.”

“برای 23 سال در شرایطی مناسب امنیت ملی, قانون, من فکر می کنم دولت مرکزی شده است بسیار مقاوم” لیائو گفت: در یک جلسه توجیهی با نرم افزار-پکن شد.

دموکراسی نماینده مجلس تانیا چان مقابله که این پیشنهاد نقض قانون اساسی. “این یک بی احترامی کامل از وعده های ساخته شده در چین-انگلیسی پیوستن به اعلامیه و همچنین به عنوان تمام وعده های داده شده توسط دولت چین به ایالات متحده و جهان,” او گفت:.

آسوشیتد پرس نویسنده کن Moritsugu در پکن کمک به این داستان.

tinyurlis.gdclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>