هنگ کنگ و ماموران پلیس در تجمع در برابر پیشنهاد قانون تامین

پلیس هنگ کنگ باید اخراج می بارند از گاز اشک آور در تظاهرات به عنوان هزاران نفر از مردم در اعتراض پکن به طرح بحث برانگیز به طور مستقیم اعمال قوانین امنیت ملی در نیمه مستقل مالی توپی.

تصاویر ارسال شده بر روی رسانه های اجتماعی در روز یکشنبه نشان داد که معترضان تجمع در مشغول خلیج کازوی و Wan Chai مناطق.

بیشتر:

تظاهرکنندگان راه اندازی موقت موانع و شعار می دادند شعارهایی مانند “پنج خواسته نه یکی کمتر” در اشاره به خواسته های خود از دولت از جمله تحقیق و تفحص از اتهام خشونت پلیس علیه معترضان در سال گذشته است.

آب کانن کامیون ها و زره پوش پلیس خودرو دیده می شد نورد به کازوی خلیج در حالی که در وان چای پلیس با شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت پس از معترضان تلاش برای مسدود کردن جاده ها است. رسانه های محلی گزارش دادند که بیش از 100 نفر بازداشت شدند.

“این اولین تظاهرات در هنگ کنگ پس از COVID-19 وارد اینجا” الجزیره را به آدریان قهوه ای, گزارش, از, اعتراض, سایت گفت. “معترضان نه تنها هجوم اجتماعی-فاصله, قوانین, آنها همچنین هجوم سفارش هنگ کنگ پلیس به برگزاری این غیر مجاز و مونتاژ – و البته آنها یک بار دیگر هجوم پکن است.”

‘گزینه های هسته ای’

برنامه ریزی شده در قانون است انتظار می رود به ممنوعیت خیانت به براندازی و فتنه می آید و پس از هنگ کنگ متزلزل شد در سال 2019 توسط ماه عظیم و اغلب خشونت آمیز اعتراضات را برانگیخت توسط مخالفان به یک در حال حاضر کنار گذاشته لایحه استرداد مظنون جنایی برای محاکمه در سرزمین اصلی چین است.

پکن پیشنهاد روز پنج شنبه با ارسال لرز از طریق بازارهای مالی و درو سریع ملامت از دولت های خارجی بین المللی و گروه های حقوق بشر و برخی از کسب و کار لابی.

در تهیه پیش نویس دشوار قوانین جدید که می تواند تنظیم از دولت چین سازمان های اطلاعاتی در امور مالی hub پکن خواهد بود فریب هنگ کنگ قانونگذاری بدن, شورای قانونگذاری.

این حرکت را برانگیخته نگرانی از سرنوشت “یک کشور دو سیستم” فرمول است که حکومت هنگ کنگ پس از آن بازگشت به قانون در سال 1997 و, که حداقل تضمین های شهر گسترده آزادی دیده نمی شود در سرزمین اصلی.

برخی از محلی مفسران را تشریح این پیشنهاد به عنوان “یک گزینه هسته ای” است که بخشی از رئیس جمهور چین را پر مخاطره بازی قدرت.

یک واکنش به شدت در روز شنبه به عنوان نزدیک به 200 چهره های سیاسی از سراسر جهان در بیانیه ای گفت: پیشنهاد قوانین جامع حمله به این شهر استقلال حکومت قانون و آزادی های اساسی”.

“اگر جامعه بین المللی نمی تواند اعتماد پکن به نگه داشتن کلمه خود را وقتی که می آید به هنگ کنگ مردم خواهد بود تمایلی به کلمه آن در مسائل دیگر” آنها نوشت.

در این بیانیه که آن هم امضا شده توسط هنگ کنگ آخرین, انگلیسی, فرماندار, Chris Patten گفت: پیشنهاد قانون “نقض آشکار” از چین و بریتانیا اعلامیه مشترک که بازگشت هنگ کنگ به چین در سال 1997.

Hong Kong

پیشنهادی امنیت ملی قانون موجب نگرانی بیش از سرنوشت “یک کشور و دو سیستم’ فرمول است که حکومت هنگ کنگ پس از آن بازگشت به قانون در سال 1997 [تایرون سیو/رویترز]

چین را رد کرد و دیگر کشورهای شکایات به عنوان “دخالت” و رد نگرانی های پیشنهادی قوانین صدمه خواهد سرمایه گذاران خارجی است.

جلسه توجیهی خبرنگاران در روز سه شنبه دولت چین دیپلمات ارشد وانگ یی گفت: قانون جدید خواهد هدف باریک دسته از اعمال و هیچ تاثیر در شهر آزادی یا حقوق یا منافع شرکت های خارجی.

دولت عضو شورا وانگ گفت: مردم باید با اعتماد به نفس بیشتری از ثبات هنگ کنگ به جای اینکه بیشتر نگران است.

روز یکشنبه تجمع در ابتدا سازمان یافته علیه یک بحث سرود ملی ایران است که دلیل برای خواندن دوم در شورای قانونگذاری در چهار شنبه اما پیشنهاد قوانین امنیت ملی را برانگیخت تماس برای بیشتر مردم را به خیابان ها.

هنگ کنگ است به طور فزاینده تبدیل شدن به یک پیاده در بدتر شدن روابط بین واشنگتن و پکن و ناظران خود را برای هر گونه نشانه ای از پذیرش در میان گسترده تر جامعه محلی و یا نشانه ای است که فعالان در حال آماده سازی خود برای یک چالش تازه.

تظاهرات ضد دولتی که تشدید در ماه ژوئن سال گذشته سقوط این شهر به بزرگترین بحران سیاسی در دهه کتک اقتصاد و مطرح بدترین محبوب چالش یازدهم پس از او به قدرت رسید در سال 2012.

گاهی اوقات درگیری های خشونت آمیز که roiled این شهر شاهد آرامش نسبی در ماه های اخیر به دولت تحمیل اقدامات لازم برای جلوگیری از شیوع کروناویروس.

در یک op-ed منتشر شده در یکشنبه توسط Nikkei Asian Review سابق هنگ کنگ قانونگذار ناتان قانون است که موسس و رئیس دموکراسی گروه Demosisto نوشت که اگر قانون جدید اعمال شده در هنگ کنگ از ساکنان “واقعا ترس برای ایمنی ما.”

“ما آزادی بیان و اجتماعات و اعتقادات سیاسی دیگر تامین توسط این شهرستان در سیستم حقوقی. شکنجه و حبس وارد بر مدافعان حقوق بشر در چین ممکن است رخ دهد در هنگ کنگ با فعالان جاشوا وانگ و خودم به احتمال زیاد اهداف از مقامات” او هشدار داد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>