‘سخت به اعتماد”: افغانها تردید از طالبان توافق

لحظات پس از ایالات متحده و طالبان مذاکره کنندگان زده یک توافق برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ در افغانستان مروه خان یک باشنده کابل به نام مادرش و گفت: “آنها را امضا کرده اند این توافق جنگ است.”

“این جنگ به ارمغان آورده است آنقدر غم و اندوه. من گریه نگاه کردن به افرادی که از دست عزیزان خود. این یک گام به جلو برای ما” خان گفت: Al Jazeera.

بیشتر:

در روز شنبه دو طرف با امضای قرارداد در قطر پایتخت دوحه که طرح خروج نیروهای خارجی از افغانستان است.

این همچنین شامل یک طالبان تضمین می کنند که خاک افغانستان را نمی توان با استفاده از خارجی گروه های مسلح را که تهدیدی برای امنیت ایالات متحده و متحدان آن است.

معامله وعده صلح در کشور اما مریم حسینی, 27, هنوز هم ماتم از دست دادن خواهرش, Najiba.

در سال 2017, طالبان با حمله به یک اتوبوس در کابل حمل کارکنان دولت. این حمله منجر به کشته شدن 23 نفر و عمدتا کارگران افغانستان وزارت معادن و پطرولیم ، در میان کشته شدگان بود Najiba.

“من هرگز فراموش نخواهم کرد چیزی طالبان انجام داده اند به خانواده من است. صلح نمی تواند یک شبه و تنها با امضای یک کاغذ. این قرارداد صلح نسبت به آنها بی احترامی من از دست خواهرم” حسینی گفت: Al Jazeera.

Najiba بود 28 هنگامی که او کشته شد. او برنده بورس تحصیلی برای تحصیل علوم کامپیوتر در هند و سپس به دست آورده او مدرک کارشناسی ارشد در ژاپن است.

پس از بازگشت او به افغانستان او کار ارائه شده در پایگاه داده واحد در افغانستان معدن وزارت. تقریبا یک سال به کار خود او کشته شد.

“طالبان نشان داده اند و نه پشیمانی برای کشتن صدها نفر از مردم بی گناه” حسینی گفت.

در یک گزارش منتشر شده در ماه فوریه ماموریت کمکی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفت: تعداد تلفات ملکی پیشی گرفته 100,000 پس از بیش از یک دهه از مستند تاثیر جنگ.

“تقریبا هیچ غیر نظامی در افغانستان فرار کرده بودن شخصا تحت تاثیر قرار در برخی از راه های مداوم خشونت” Tadamichi Yamamoto, سازمان ملل متحد, نماینده خاص امریکا برای افغانستان و یوناما سر گفت: هفته گذشته است.

INTERACTIVE: Afghanistan control map Feb 29 2020

‘پیروزی’

ما فرستاده زلمای خلیل زاد و طالبان مؤسسین و سیاسی رئیس عبدل غنی ملا مشترک این مرحله در دوحه در برابر یک پس زمینه است که گفت: “توافق برای آوردن صلح به افغانستان”.

مبارزان طالبان در افغانستان جشن امضای نقطه یک “پیروزی” به عنوان طالبان در بیانیه منتشر شده به زودی پس از به نام معامله یک “خاتمه دادن به اشغال خارجی”.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo به نام طالبان به تمرکز توجه خود را بر دستیابی به صلح در این کشور است.

افغان ها واکنش نشان می دهند به طالبان معامله: مخلوطی از امید و ترس

“من می دانم که وجود خواهد داشت یک وسوسه به اعلام پیروزی, اما پیروزی برای افغانها خواهد بود زمانی که آنها می توانند در صلح زندگی می کنند و رستگار” Pompeo گفت: در دوحه.

آن زمان 18 ماه برای رسیدگی به رسیدن به توافق در هر دو طرف.

مقامات ایالات متحده و طالبان نمایندگان به مدت طولانی wrangled بیش از ایالات متحده تقاضا برای آتش بس قبل از امضای نهایی توافقنامه صلح که در زمان 18 ماه برای رسیدن به.

این توافقنامه دارای چهار امتیاز: 14 ماه جدول زمانی برای خروج آمریکا و ناتو از افغانستان از طالبان تضمین می کنند که خاک افغانستان را نمی توان به عنوان یک گفتوگو که تهدیدی برای امنیت ایالات متحده از راه اندازی از داخل افغانستان مذاکرات در ماه مارس 10; و دائم و جامع بس.

‘محدودیتهای زنان’

زمانی که طالبان در قدرت بود در سال 1996 زنان ممنوع شد از کار و یا تحصیل در این کشور است. پس از سرنگونی طالبان پنج سال بعد از سه میلیون زن در بازگشت به مدرسه با توجه به افغانستان وزارت آموزش و پرورش.

اما در حالی که این توافق امضا شد و در دوحه زنان همچنان نگران است.

“آنها مرتکب اشتباهات زیادی در طول زمان خود را در قدرت است. من امیدوارم که آنها به زنان حقوق خود آنها پس از اسلام هم در سفارش به زنان حقوق خود” بی بی سعادت, 55 الجزیره گفت:.

در اوایل اظهارات طالبان گفته است که متعهد به تضمین زنان حقوق خود را تحت قانون اسلامی “در راه است که نه حقوق مشروع خود تجاوز می کنند و نه خود کرامت انسانی و افغانستان ارزش در معرض تهدید هستند”.

در داخل افغانستان مذاکرات برنامه ریزی شده در مارس 10, افغانستان رهبران و فعالان از جمله زنان را نشسته و چهره به چهره با طالبان و تصمیم گیری آینده کشور از جمله مسائل کلیدی مربوط به حقوق زنان از حکومت و حقوق اقلیت ها.

اما حسینی باقی مانده است تردید و انعکاس نگرانی ها در مورد زنان در آموزش و پرورش و توانمندسازی در کشور

“اگر طالبان دوباره زنان افغان از دست دادن همه چیز: 18 خود را سال موفقیت و حتی هویت خود را,” او گفت:.

“این زنان افغانستان خواهد بود که قربانیان اصلی اگر طالبان تغییر نکرده ذهنیت خود را از زمانی که در قدرت بودند.”

INTERACTIVE: Afghanistan snapshot coalition fatalities Feb 29 2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>