Haftar نیروهای آمار طرابلس پورت به عنوان ژنو آتش بس رزومه

لیبی طرف متخاصم را از سر گرفت-سازمان ملل متحد میانجیگری مذاکرات در ژنو با هدف برقراری آتش بس پایدار حتی شرقی بر اساس نیروهای شدت حمله خود را در پایتخت طرابلس هدف قرار دادن آن پورت است.

هدف استراتژیک مرکز در روز سه شنبه به نظر می رسد برای اولین بار چنین پس از حمله نیروهای تبادل نظر فرمانده نظامی خلیفه Haftar راه اندازی یک حمله در ماه آوریل سال گذشته برای به دست گرفتن شهر.

بیشتر:

فیلم های به اشتراک گذاشته آنلاین نشان می دهد ضخیم سیاه و دود از حوض مناطق طرابلس که تحت کنترل بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA).

غسان Salame رئیس سازمان ملل متحد در لیبی ماموریت به نام بندر حمله بزرگ “نقض” از شکننده و بارها و بارها نقض – آتش بس که با میانجیگری روسیه و ترکیه در 12 ژانویه به عنوان بخشی از تلاش ها برای د-تشدید نبرد برای سرمایه است.

گزارش از طرابلس, Al Jazeera را محمود Abdelwahed گفت: وضعیت “بسیار متشنج” در اطراف بندر پس از حمله.

“کارکنان در بندر گفت: آنها در تلاش بوده اند به حرکت نفتکش در بندر حاوی گاز و سوخت برای جلوگیری از یک فاجعه زیست محیطی از این اتفاق با توجه به حملات متعدد از Haftar را نیروهای” Abdelwahed گفت.

“این GNA است متهم Haftar نیروهای ارتکاب جنایات جنگی توسط هدف قرار دادن تأسیسات غیرنظامی. دولت می گوید که Haftar ولایت را تنها هدف قرار دادن غیر نظامی دیگر امکانات از جمله Mitiga تنها عملیاتی فرودگاه در پایتخت است.”

نفت خیز لیبی بوده است متلاشی رقابت بین جناح ها و شبه نظامیان پس از سابق معمر قذافی رهبر سرنگون شد و کشته های ناتو-پشتیبانی از قیام در سال 2011. آن است که در حال حاضر شکاف بین دو رقیب دولت – به طرابلس مبتنی بر GNA و دیگر متفقین با Haftar در شهر شرقی طبرق که کنترل کلید های نفتی و پایانه های صادرات – و هر حمایت آرایه ای از کشورهای خارجی است.

UN Envoy for Libya Ghassan Salame holds a press briefing during UN-brokered military talks on February 18, 2020 in Geneva. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP)

فرستاده سازمان ملل برای لیبی غسان Salame آدرس خبرنگاران در ژنو [فابریس Coffrini/خبرگزاری فرانسه]

‘نگه داشتن دیپلماتیک حرکت’

در ضمن در ژنو, پنج نظامی نمایندگان از GNA و دیگری پنج از Haftar را خودخوانده لیبی ارتش ملی (LNA) برگزار شد مذاکرات غیر مستقیم بیش از یک هفته پس از پایان اولین دور از مذاکرات بدون رسیدن به توافق کمک خواهد کرد که پایان جنگ در طرابلس.

“ما امیدواریم که بتوانند در این دور دوم به نوعی از اجماع در مورد آنچه که یک آتش بس پایدار می تواند مانند نگاه در لیبی” Salame به خبرنگاران گفت:.

او گفت که او بود ملاقات با دو طرف به طور جداگانه اما حکومت نه از امکان مشترک مذاکرات در تاریخ بعد.

فرستاده سازمان ملل افزود این مذاکرات خواهد تمرکز بر توقف “مکرر نقض آتش بس” و همچنین کمک به شهروندان آواره جنگ بازگشت به پایتخت و اطراف آن منطقه است.

در دور قبلی مذاکرات در سازمان ملل متحد ماموریت وجود دارد گفت: “اجماع گسترده” بین دو طرف بر “ضرورت برای لیبی برای حفاظت از حاکمیت و تمامیت ارضی” کشور را به “توقف جریان غیر لیبی مبارزان و ارسال آنها به خارج از کشور”.

Salame گفت: روز سه شنبه گفت: توافق آتش بس بود “نه یک پیش شرط” برای مذاکرات برنامه ریزی شده برای شروع در ژنو در تاریخ 26 فوریه در پیدا کردن یک راه حل سیاسی برای مناقشه طولانی مدت.

الجزیره جیمز خلیج, گزارش از ژنو گفت: فرستاده سازمان ملل در تلاش است برای حفظ دیپلماتیک شتاب با وجود ادامه جریان اسلحه به طرف متخاصم و عدم دوام آتش بس.

“در 26th این طرح بلند پروازانه است به نمایندگان همه جناح ها در لیبی در اینجا به مقر اروپايي سازمان ملل متحد برای گفتگو. آنها در حال رفتن به تلاش برای نگه دارید در اینجا با وجود همه مشکلات در زمین” خلیج گفت.

مذاکرات در ژنو یک روز پس از انتقاد اتحادیه اروپا توافق کردند که به یک ماموریت نیروی دریایی خواهد شد که مجاز به دخالت برای متوقف کردن محموله های سلاح به لیبی.

“هر کس می تواند در نظارت بر تحریم تسلیحاتی خوش است در هر بخشی از لیبی” Salame گفت. “آنچه مورد نیاز است این است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد به نجات آمده است … در نظارت بر نقض تحریم تسلیحاتی در غیر این صورت آن را به پایان خواهد رسید. وی با اشاره به زمین و دریا نقض.

Jason بسته بنیانگذار لیبی تجزیه و تحلیل LLC یک امور سیاسی فکر می کنم تانک گفت که این آتش بس تا کنون با هدف ایجاد دیپلماتیک “شتاب” – به جای توقف جنگ بر روی زمین است.

“شما می توانید می گویند که [در مورد آتش بس] خیلی زود است چرا که تا زمانی که وجود دارد یک پتو تحریم تسلیحاتی که در واقع اجرا و تحریم violaters, همه آنچه که بیرون آمدن از این مذاکرات در حال رفتن به فقط هوای گرم” بسته به الجزیره.

کشورها از جمله امارات متحده عربی و مصر بازگشت Haftar در حالی که GNA توسط ترکیه است.

در ماه گذشته قدرت های جهانی توافق کردند که در یک نشست در برلین برای پایان دادن به همه دخالت در درگیری ها و جلوگیری از جریان سلاح – اما کمی تغییر کرده است بر روی زمین پس از آن.

در روز سه شنبه وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف گفت: اتحادیه اروپا ماموریت باید پاک توسط شورای امنیت سازمان ملل. مسکو که دیده می شود به عنوان تراز وسط قرار دارد با Haftar یکی از این شورا پنج عضو دائم که به معنی آن است که قدرت وتو هر یک از آن تصمیم گیری کرد.

این LNA را توهین آمیز در طرابلس موفق به نقض GNA را دفاع. جنگ به کشته شدن بیش از 1000 نفر و مجبور برخی از 140,000 از خانه های خود را با توجه به سازمان ملل متحد.

قدرتمند قبایل وفادار به Haftar نیز تا حد زیادی متوقف شد و این کشور تولید نفت پس از آنها کشف و ضبط ماه گذشته چند بزرگ و صادرات نفت پایانه های, همراه لیبی در ساحل شرقی و همچنین جنوبی آن در زمینه های نفت.

این کشور را ملی نفت شرکت که غالب لیبی بحرانی صنعت نفت و مستقر در طرابلس گفت: ضرر و زیان از روغن تعطیلی رسیده اند بیش از $1.6 میلیارد دلار از دوشنبه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>