آلمان در جنگ جهانی دوم تسلیم: باید 8 مارس بود یک روز تعطیل عمومی?

از بازماندگان هولوکاست استر Bejarano به نام برای 8 مارس اعلام می شود یک تعطیلات ملی به مناسبت پایان جنگ جهانی دوم است. او دریافت پشتیبانی در پارلمان آلمان اما مورخان تردید دارند.

سلاح های جنگ جهانی دوم سقوط کرد سکوت در 8 مه سال 1945 آلمان نازی تسلیم بدون قید و شرط. آلمانی دیکتاتور آدولف هیتلر به قتل رسانده بود خود را تنها چند روز قبل تمایلی به شاهد سقوط او “هزار سال امپراتوری.”

دیدگاه خود باعث تخریب بی حد و حصر: بیش از 60 میلیون نفر جان خود را از دست بیش از 6 میلیون یهودی کشته شدند و گسترده عصری اروپا تبدیل شد به آوار.

برای زندانیان سیاسی و یهودیان که جان سالم به در اردوگاه های کار اجباری و یا سربازان در جبهه, مارس 8 بود بعد از آزادی است.

اما نه هر کس آن را تجربه کرده که در راه است. برخی از 14 میلیون آلمانی ها بی خانمان شدند. و تجاوز و غارت و قتل صورت گرفت به عنوان فتح ارتش راهپیمایی از طریق کشور است. برای بسیاری از آلمانی اسرای جنگی, مارس 8 علامت شروع یک زندان که از برخی هرگز بازگشت.

به عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی در حوزه نفوذ آلمان شرقی بود را رد دموکراسی آن تبلیغ در آن نام جمهوری دموکراتیک آلمان (آلمان شرقی) برای بیش از 40 سال است. در نتیجه برای بسیاری از آلمانی ها ممکن است 8 آغاز فصل جدیدی از درد و رنج.

Wilhelm Keitel (picture-alliance/dpa)

ارتش فیلد مارشال ویلهلم Keitel, امضا بیانیه تسلیم

حقوقی فیلسوف مسیحی Hillgruber گفت: “تردید از آن روز” و اعلامیه 8 مارس به عنوان “روز رهایی” خواهد بود “نامناسب تراکم وسعت معنای آن است.”

درست مثل امروز AfD

در معروف 1985 سخنرانی بزرگداشت پایان جنگ رئیس جمهوری سابق آلمان Richard von Weizsäcker صحبت از آن معانی بسیار متفاوت است.

“ما باید خود را در خصوص پایان جنگ به عنوان علت پرواز اخراج و محرومیت از آزادی” او گفت:. “علت عقب می رود برای شروع استبداد آورده است که در مورد جنگ. ما باید جدا نیست 8 مه 1945 از 30 ژانویه 1933.”

آن را غیر معمول برای Weizsäcker برای اشاره به بعد به عنوان یکی از آزادی حتی 40 سال پس از پایان جنگ. اما این ایده کاملا جدید است. در ارائه آلمان غربی به تازگی گردد قانون اساسی در 8 مه سال 1949 — و قبل از تبدیل شدن به اولین رئیس جمهور نوپای جمهوری فدرال آلمان (FRG) — Theodor Heuss به نام مه 8 روز هنگامی که آلمان بوده است “در یک بار ذخیره شده و نابود شده است.”

با این وجود در دهه های آینده تاکید قرار داده شده بود و عمدتا در شکست به جای آزادی در غرب آلمان است. در مقابل شرق آلمان مارک روز یکی از آزادی از شروع و instrumentalized آن به عنوان توجیهی برای آن کل وجود است. هنوز بعد اعلام شد اين حزب کارفرمایان نه با گسترده تر جامعه است.

ادامه مطلب: کنفرانس یالتا که در آن پس از جنگ جهانی آغاز شد

حتی در سال 1985 نه هر توافق با Weizsäcker را بررسى كنند. باواریا دولت برتر و مسیحی اتحادیه اجتماعی (CSU) رئیس Franz-Josef Strauss bemoaned این “روند بی پایان از آمدن به شرایط با تاریخ آلمان به عنوان یک شکل عمومی دائمی توبه و طلب بخشایش.”

Richard von Weizsäcker in 1985 (picture alliance/dpa)

در سال 1985 رییس جمهور آلمان Richard von Weizsäcker به نام مه 8 ‘یک روز رهایی’

امروز که صدا بسیار متفاوت از رادیکال تر تقاضا از “چرخش 180 درجه محوری هنگامی که آن را می آید به سیاست یادبود” بود که به نام راست جایگزین برای آلمان (AfD) در فتنه Björn Höcke.

وجود دارد بیشتر اتصالات روز ؟

اما چگونه عمیقا ایده 8 مارس به عنوان روز رهایی از رژیم نازی لنگر در جامعه ؟ مسیحی Hillgruber گفت: “اکثریت قریب به اتفاق از آلمانی ها آن را ببینید که راه امروز است.” اما او می گوید: آنها این کار را به شیوه ای است که “بسیار انعکاسی که افراد جوان نمی دانم از تجربه شخصی است.”

مارس 8 اعلام شد یک مقام رسمی روز بزرگداشت در ایالت مکلنبورگ-فورپومن در سال 2002 هر چند نه یک دولت تعطیلات. ایالت براندنبورگ به دنبال کت و شلوار در سال 2015. دولت برلین اعلام کرد که ممکن است 8 خواهد بود اعلام کرد یک بار جشن دولت در این سال است.

از بازماندگان هولوکاست استر Bejarano در حال حاضر پیشنهاد ایجاد مارس 8 به عنوان یک روز تعطیل ملی در آلمان است. در نامه ای سرگشاده به رییس جمهور آلمان فرانک والتر اشتاین مایر, آنگلا مرکل و اعضای مجلس او نوشت که این تعطیلات را به کمک به مردم “در نهایت درک که 8 مه سال 1945 بعد از آزادی و سرنگونی رژیم نازی.”

Björn Höcke (picture-alliance/dpa/S. Pförtner)

این AfD را Björn Höcke به نام برای ‘180 درجه چرخش در یاد سیاست’

Bejarano حمایت گسترده برای او پیشنهاد از قانونگذاران آلمانی. حزب سبز گروه پارلمانی رهبر کاترین گورینگ-Eckardt توصیف 8 مارس به عنوان روز ساخته شده است که یک دموکرات آلمان ممکن است و به عنوان یک یادآوری از خطرات ناشی از relativizing آلمانی جنایات. حزب چپ سیاستمداران ابراز مشابه انداز و مایکل تئوریر از کسب و کار پسند حزب دموکرات آزاد آلمان (FDP) پیشنهاد شود آن را یک تعطیلات در سراسر اتحادیه اروپا. هیچ سیاستمدار وزن آمده است در برابر این ایده هنوز نه کسی از آنگلا مرکل اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) بیرون آمده و به نفع آن.

ادامه مطلب: در آشویتس مرکل ابراز شرم بر جنایات وحشیانه

به عنوان Bejarano عمدتا با به یاد آوردن یهودیان به قتل رسیده در طول جنگ مسیحی Hillgruber با اشاره به 27 ژانویه روز از آزادسازی آشویتس-برکناو اردوگاه کار اجباری به عنوان یک “برازنده تر از روز است.” Hillgruber گفت که به دلیل “آن را واقعا می ایستد برای چیزی است که می تواند غیر قابل انکار دیده می شود و به عنوان جشن رهایی: پایان وحشت نازی ها و آزار و اذیت و قتل میلیون ها انسان است.” ژانویه 27 اعلام شد روز ملی یادبود در سال 1996 اما نه یک تعطیلات ملی.

بزرگداشت توسط فرمان?

Hillgruber هشدار داد در برابر فرمان حساسیت.

“رسمی” از تاریخ می تواند تنها یک پیشنهاد است که هر فردی آزاد است تا به قبول یا نمی,” او اضافه شده است.

Frank-Walter Steinmeier in Auschwitz (picture-alliance/dpa/B. Pedersen)

رییس جمهور آلمان فرانک والتر اشتاین مایر: ‘ارواح شیطانی از گذشته کرد’

صحبت کردن با آلمانی خروجی اخبار Deutschlandfunk در سالگرد 70 از پایان جنگ و در زمانی که حزب چپ خواستار شد برای 8 مارس اعلام می شود یک روز تعطیل ملی مورخ نوربرت فرعی از ینا گفت: “من فکر نمی کنم ما باید همیشه تلاش به سادگی قوانین جدید برای تدوین افکار ما در تاریخ و آگاهی ما از آن ( … ) در کل من می خواهم بگویم تاریخی انعکاس — که بسیار مهم است — باید و باید آمده از جامعه خود و نمی توان تجویز شده توسط قوانین.”

بیش از هر چیز مسیحی Hillgruber گفت که او می بیند یکی دیگر از مشکل خستگی.

“به نظر من ما در حال حاضر به مراتب بیش از حد بسیاری از روز یادبود” او گفت:. “کاهش می یابد که معنای هر یک از. و آن را می پوشد بسیاری از مردم است.”

او گفت که این تهدید از خستگی تا حد زیادی افزایش یافته هنگامی که پیام “است که به طور مداوم تحویل در سایه سخنرانی و شیوه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>