آلمان می گوید سوریه و روسیه مسئول ادلب ‘جنایات جنگی’

وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas انتقاد کرده است و دولت سوریه را بی رویه حملات بر غیرنظامیان در یمن است. وزیر گفت: “کسانی که مسئول باید پاسخگو باشند.”

وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas روز پنجشنبه گفت که حملات بر غیرنظامیان در شمال غربی سوریه در استان ادلب هستند “جنایات جنگی است.”

در یک آدرس به شورای امنیت سازمان ملل متحد در نیویورک Maas گفت: دولت دمشق و خود را متحد روسیه “را موظف به حفاظت از غیرنظامیان” اما به جای آن “بمب گذاری در زیرساخت های غیر نظامی مانند بیمارستان ها و مدارس.”

Maas اظهار داشت: “کسانی که مسئول باید پاسخگو باشند.” ادلب سوریه است آخرین دژ شورشی.

بیشتر بخوانید: “من احساس می کنم کاملا به تنهایی’: زندگی تحت محاصره در ادلب

بلوک در کمک

وزیر آلمانی به نام در این شورا برای اطمینان از سازمان های بشردوستانه دسترسی کامل به سوریه گفت: “مرزی کمک های باقی مانده از اهمیت حیاتی.”

در ماه ژانویه شورای مرتب تحویل کمک های بشردوستانه از طریق دو گذرگاه های مرزی در خاک ترکیه اما متوقف کوتاه در سوریه و شمال شرق به دلیل مخالفت روسیه و چین است.

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ پیشنهاد در یک گزارش که کمک می تواند تحویل از طریق تل Abiyad عبور در ترکیه به جای خطرناک Al Yarubiyah عبور در عراق است.

معاون هماهنگ کننده کمک های اضطراری اورسولا مولر گفت که “اگر جایگزین مناسب برای Al Yarubiyah یافت نمی شود و برای اقلام پزشکی, فاصله بین انسان دوستانه پاسخ و نیازهای انسانی بیشتر افزایش خواهد یافت.” او افزود: “اگر پزشکی اجرا می شود و امکانات پزشکی قادر به انجام زندگی-روش های صرفه جویی در, مرگ و میر رخ خواهد داد.”

با توجه به Mueller این کشور جنگ زده انتظار می تواند کمبود در بهداشت باروری-مراقبت در ماه مارس.

ارتش ترکیه تیراندازی در هواپیما

روسیه در تلویزیون دولتی گزارش روز پنج شنبه که سربازان ترکیه در ادلب شدند با استفاده از شانه شلیک موشک به روسیه و ارتش سوریه هواپیما.

گزارش پخش کردند و شورشی گفته مقامات شورشیان سوریه با حمایت ارتش ترکیه در حال تصرف شهر ادلب از Nairab.

“خود و هواپیماهای روسی در حال صرفه جویی در زندگی از سوریه در یک مفهوم تحت اللفظی گفت:” Rossiya 24 گزارش. “سوریه و هواپیماهای روسی در حال متوقف کردن شورشیان دوباره و دوباره. اما آسمان بالای ادلب نیز خطرناک است. شورشیان و متخصصان به طور فعال با استفاده از قابل حمل سیستم دفاع هوایی.”

این گزارش گفت: روسیه و سوریه هواپیما تا به حال به ضد اقدامات زیر حملات بمب در سوریه.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه متهم ترکیه نقض ادلب توافقنامه صلح با حمایت از شورشیان با آتش توپخانه و هواپیماهای بدون سرنشین.

“در نقض سوچی نامه در ادلب د-تشدید تنش در منطقه از طرف ترکیه است که در ادامه به حمایت از گروه های مسلح غیر قانونی با آتش توپخانه و استفاده از” هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف قرار دادن سوریه نیروهای این وزارتخانه گفت: به نقل از اولگ Zhuravlev سر از روسیه آشتی مرکز سوریه اولگ Zhuravlev.

با توجه به سازمان ملل متحد برخی از 950,000 غیرنظامیان آواره شده اند در شمال غربی سوریه از ماه دسامبر به علت جاری دولت سوریه توهین آمیز در Iblib.

mvb/aw (dpa AFP)

DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. برای ثبت نام آن را در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>