آلمان: تظاهرات و تجمع در ارفورت محکوم سیاسی پیمان با راست

تورینگن بحث برانگیز انتخابات پیمان و درسدن را بعد از یاد هم زده اند خاطرات از آلمان و حزب نازی. هزاران نفر از معترضان به خیابان ها ریختند درسدن و ارفورت برای راهپیمایی علیه سمت راست.

هزاران نفر از مردم به خیابان ها ریختند آلمان در شهرهای درسدن و ارفورت در روز شنبه برای نشان دادن در برابر سیاسی می پردازد راست جایگزین برای آلمان (AfD) ،

این ارفورت اعتراض بود و تازه ها پاسخ به یک بحث برانگیز رای که دیدم سیاستمدار توماس Kemmerich انتخاب به عنوان نخست وزیر ایالت تورینگن پس از کسب و کار پسند FDP و مرکز-راست دموکرات مسیحی (CDU) ساخته شده یک راز پیمان با راست AfD.

این تصمیم شکست سیاسی تابو در آلمان ناشی از سراسر کشور خشم و باعث استعفای صدراعظم آلمان به احتمال زیاد جانشین Annegret Kramp-Karrenbauer به عنوان رئیس حاکم CDU.

در طول روز تجمع معترضان بسیاری در ارفورت پایتخت تورینگن برگزار شد تا پلاکارد که روی آن نوشته شده: “بدون پیمان با فاشیست” و یا “هیچ جایی برای نازی ها” را به عنوان آنها را جمع آوری در ارفورت کلیسای جامع مربع است.

Thousands of protesters gather in Erfurt's cathedral square (Reuters/C. Mang)

سازمان دهندگان گفت: 18,000 مردم در تظاهرات

Busloads از فعالان

سازمان دهندگان گفت: حداقل 50 busloads از مردم از سراسر آلمان در حال فرود در ارفورت. حدود 18000 نفر شرکت کننده در این تظاهرات با توجه به سازمان.

“ساخت یک پیمان با AfD ، CDU و FDP در را باز کرد از قدرت به راست افراطی” گفت: یک سخنگوی “Unteilbar” (تفکیک) جنبش ساخته شده از اتحادیه و موسسه خیریه کارگران هنرمندان و سیاستمداران است. به لطف بی امان تظاهرات “ما به عنوان جامعه مدنی موفق شده اند به شدت بهم زدن این درب بسته دوباره.”

مایکل رودلف صندلی از DGB Hesse-تورینگن شعبه گفت, آلمانی, عمومی, پخش MDR که روز شنبه تظاهرات خواهد بود نه پایان اعتراض به رای دادن.

رسوایی در ایالت تورینگن در کشور گشوده که Kemmerich یک FDP سیاستمدار انتخاب شد در فوریه 5 با تشکر از AfD را حمایت. او برنده یک رای در برابر محبوب چپ سیاستمدار Bodo Ramelow.

در مواجهه با فشار عظیم از برلین Kemmerich استعفا داد و تنها پس از سه روز در دفتر.

موازی نسخه ی نمایشی در درسدن

ضد فاشیستی ضد تظاهرکنندگان در ضمن مجبور مسیر تغییر در راست مه در درسدن در روز شنبه.

“در یک روز مثل این, شما نمی توانید فقط سکون نباشیم. ما در اینجا به می گویند که این است که ما درسدن” Jan 27-year-old ضد تظاهر کنندگان گفت: DW, با چهره خود را تا حدی پوشش داده شده است. “وجود دارد هیچ جایی برای نازی ها در این شهر نه در حال حاضر.”

DW خبرنگار دانا Regev گزارش داد که در حدود چند صد نئو نازی ها شروع شده بود خود را در “مراسم تشییع جنازه مارس” از این شهر ایستگاه مرکزی.

جناح راست افراطی گروه به طور سنتی مشترک تصمیم گرفتند از روز یادبود برای متفقین بمباران شهر درسدن در تاریخ 13 فوریه 1945 به فشار دستور کار خود.

“آنها تنها ادعای آنها در اینجا برای بزرگداشت مردگان” Jan گفت: رد این گروه را اعلام کرد قصد خود برای ماه مارس است. “اما نگاهی به پرچم های خود را نگاه خود را خالکوبی, گوش دادن به شعارهای خود این مناسب نئو نازی ها.”

Police officers lined up at Dresden rallies (DW/D. Regev)

بیش از یک هزار نئو نازی ها در راهپیمایی در شهر درسدن در مقابل بیش از 2000 شرکت کننده در counterdemonstrations

چند ضد تظاهرات ایالات تحت شعار “مختل نازی ها” خود را آغاز تظاهرات پیش از آن در روز.

این راهپیمایی به دنبال یک روز از دولت برای بزرگداشت قربانیان در سالگرد 75 از بمباران درسدن.

mm kmm/اس ام اس (dpa AFP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>