آلمان: افسران پلیس مجروح در تظاهرات علیه ممنوعیت چپ سایت

اعتراض به ممنوعیت چپ سایت تبدیل خشونت آمیز در شرق آلمان شهر لایپزیک. حملات رخ داده است در همان محله ای که در آن یک افسر زخمی در شب سال نو.

سیزده افسر پلیس به طور سطحی زخمی شد و در آلمان شرقی شهر لایپزیگ در روز شنبه هنگامی که معترضان حلیم آنها را با سنگ و آتش بازی در طول یک تظاهرات علیه ممنوعیت چپ سایت.

یازده افسران حمله کردند و با سنگ و بطری های شیشه ای و دو پایدار صدمات ناشی از آتش بازی.

اعتراض شروع مسالمت آمیز در مقابل دادگاه اداری فدرال در بزرگترین شهر در ایالت زاکسن که در آن طرح دعوی در دادگاه در برابر این ممنوعیت با توجه به شنیده می شود بعد از این هفته.

بیشتر بخوانید: پلیس آلمان به نام بعد از فروشگاه به فروش می رساند ‘نازی آبجو’

معترضان بعد از نقل مکان کرد به سمت Connewitz محله مورد علاقه جایگزین چپ صحنه که در آن درگیری آغاز شد, پلیس گفت:.

تظاهرکنندگان آسیب دیده ویندوز چندین اتومبیل و ساختمان های مجاور. روزنامه نگاران در صحنه نیز گزارش داد که در معرض تهدید است.

شش نفر دستگیر شدند. پلیس می گوید که هر معترضان زخمی شده است.

حدود 1,600 مردم, به گفته پلیس ارقام جمع شده بودند برای تظاهرات در لایپزیگ در اعتراض به ممنوعیت آنلاین چپ پلت فرم “linksunten.indymedia.org.” تنها 500 حد انتظار بوده است. چپ و گروه های حاضر فعالان بسیج خود را در موارد زیر برای اعتراض.

روز شنبه خشونت به دنبال درگیری در یک شبیه اعتراض در Connewitz در آستانه سال جدید که در سمت چپ چندین افسر پلیس مجروح شدند.

‘مقصد برای جناح چپ افراطی گری’

آلمان وزارت کشور مسدود پلت فرم وب در سال 2017, گفته سایت با نفوذ ترین فروم های اینترنتی برای خشونت چپ افراطی در آلمان است.

زاکسن وزیر کشور رولاند Wöller روز یکشنبه به خشونت کرد و گفت که کسانی که حمله به روزنامه نگاران و افسران پلیس نیز حمله به آزادی عقیده و صلح در جامعه است.

“ما نمی خواهد اجازه می دهد لایپزیگ برای تبدیل شدن به یک نقطه کانونی برای همه خشونت چپ افراطی در آلمان است.”

یک دادگاه فدرال خواهد شنیدن یک مورد در برابر این ممنوعیت در سایت در روز چهارشنبه.

kp/mm (AFP dpa)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>