آلمان وارد رکود اقتصادی با توجه به کروناویروس

رکود در سرمایه گذاری و مصرف و صادرات تحت فشار قرار دادند اقتصاد آلمان به رکود اقتصادی در سه ماهه اول اطلاعات دقیق تایید کرده است. اقتصاددانان پیش بینی وضعیت را بدتر در سه ماهه بعدی.

آلمان محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) کاهش 2.2 درصد در سه ماهه اول نسبت به سه ماهه قبلی به دفتر آمار فدرال تایید کرد. این تایید اولیه پیش بینی های منتشر شده در دو هفته پیش.

پاییز بود و بیشترین چهارم در سه ماهه کاهش از سال 2008 بحران مالی جهانی و دوم بیشترین پس از الحاق آلمان.

آمار دفتر گفت: این آسیب باعث شد در درجه اول:

  • 3.2 درصد کاهش در هزینه های مصرف کننده;
  • یک 6.9 درصد کاهش در شرکت سرمایه گذاری در کارخانه و تجهیزات;
  • یک 3.1% کاهش در صادرات و 1.6 درصد کاهش در واردات است.

دولت آلمان پیش بینی بدترین رکود اقتصادی پس از جنگ با تولید ناخالص داخلی انتظار می رود رکود با 6.3 درصد در سال جاری.

آلمانی اقتصاد به خصوص وابسته به صنعتی صادرات منطقه ای که تا به حال رنج می برند قبل از COVID-19 شیوع با توجه به بی ثباتی در آورده با مبارزه با تروریسم در اروپا و آمریکا-چین تجارت اختلاف است. سفارشات صنعتی کاهش یافت و بیش از 9 درصد بین ماه های فوریه و مارس بزرگترین افت از سال 1991. اقتصاد ثبت صفر رشد در سه ماهه آخر سال 2019.

آلمانی پروژه های ساخت و ساز کاهش یافته است 10.5% در ماه مارس نسبت به ماه قبل با توجه به فصلی-تنظیم آمار و ارقام منتشر شده توسط دفتر آمار فدرال. چنین کاهش نیست بی سابقه اما سقوط می کند و نشان می دهد که شرکت ها به تعویق افتاد برنامه ریزی شده پروژه های ساخت و ساز با توجه به اقتصادی قطعیت آمار گفت.

aw/rt (dpa رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>