آلمان: دادگاه قوانین ضد یهودی هنر می ماند و در کلیسا نما

دادگاه حکم داد که توهین آمیز قرون وسطی آثار هنری است که بخشی از میراث جهانی یونسکو است و نمی توان لمس کرد. این Stadtkirche در ویتنبرگ بود که کلیسا برای اولین بار برای همیشه نگه داشتن یک توده در آلمان به جای لاتین.

یک ضد سامی نوع قرون وسطی آثار هنری معمولا شناخته شده به عنوان ‘Judensau’ ممکن است باقی می ماند بر دیوار Stadtkirche در آلمان شرقی شهر ویتنبرگ یک منطقه حکم دادگاه در روز سه شنبه. این مورد آورده شده است توسط یکی از اعضای محلی جامعه یهودی.

“Judensau” به معنای ‘یهودی’ ایجاد’ — بسیار توهین آمیز مدت — و رایج بود در کلیساهای قرون وسطی در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی است.

دادگاه شهرستان در نومبورگ استدلال کرد که این مجسمه بخشی از ساختمان های باستانی که میراث جهانی یونسکو و در نتیجه نمی تواند مختل شود.

The offensive relief outside the Stadtkirche in Wittenberg

حمله امداد در خارج از Stadtkirche کلیسا در ویتنبرگ

این ‘Judensau’ در ویتنبرگ است که در قالب یک امداد رسانی شده است و در نمای Stadtkirche کلیسا از سال 1305. آن را به تصویر می کشد یک خاخام و دیگر مردم یهودی زیر یک خوک با کتیبه های عجیب یک نسخه عبری.

مارتین لوتر کلیسا

مارتین لوتر سابق کاتولیک راهب که لمس کردن پروتستان با 95 پایان نامه زندگی در ویتنبرگ و موعظه در کلیسا. آن سایت از اولین جشن توده در آلمان به جای لاتین به همین دلیل است که یونسکو آن را اعطا وضعیت میراث جهانی.

بیشتر بخوانید: مارتین لوتر در زندگی در دنیای هنر

لوتر اشاره به حمله هنری در ویتنبرگ به طور خاص در 1543 کتاب Vom Schem Hamphoras. عمیقا ضد سامی طعمه مقایسه قوم یهود به شیطان است. این کتاب همراه با لوتر دیگر ضد یهودی نوشته شد و بعد از آن توسط حزب نازی به ترویج احساسات ضد یهودی.

امداد در ویتنبرگ به مدت طولانی مورد بحث بوده است و در سال 1988 در سالگرد 50 از کریستال ناخت یک یادبود به 6 میلیون یهودی را به قتل رساندند در طول هولوکاست نیز اضافه شد به کلیسا در پاسخ به اعتراض در مورد بسیار توهین آمیز و مجسمه سازی.

بسیاری از کلیساها در آلمان است که تا به حال مشابه “Judensau” نقش برجسته در گذشته بدست خلاص شدن از شر آنها.

.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>