آلمان: کلیسای کاتولیک می بیند افت ثبت در عضویت

بیش از نیم میلیون نفر رسما چپ کاتولیک و کلیساهای پروتستان در آلمان در 2019, آمار و ارقام جدید نشان می دهد. فقط بیش از نیمی از جمعیت در حال حاضر متعلق به یکی از دو فرقه.

برتر آلمان کاتولیک بدن در روز جمعه گفت که یک رکورد 272,771 مردم این کشور کاتولیک کلیسای در سال 2019 و اینکه تعدادی از تعمید و مراسم ازدواج در کلیساها نیز به شدت کاهش یافته است.

این تعداد در مقایسه با برخی از 216,000 مردم لغو عضویت خود را در سال 2018 و ضربان رکورد قبلی در حدود 218,000 در سال 2014 توسط یک حاشیه بزرگ.

رئیس اسقف آلمانی’ کنفرانس گئورگ Bätzing گفت: این آمار نمی تواند ساخته شده به نگاه خوب در هر راه است و رها کردن در غسل تعمید و مراسم عروسی را نشان داد “فرسایش از یک دلبستگی شخصی به کلیسای” به وضوح.

کلیسای پروتستان آلمان (EKD) نیز باعث می شود نگران عضویت در آن اعداد با 270,000 مردم ترک در سال 2019 افزایش 22 درصد در سال قبل است. این رقم برابر است که از سال 2014.

بیشتر بخوانید: آلمان کلیسا در مرکز بیش از 100 coronavirus موارد

German Bishops' Conference Chairman Georg Bätzing and German Protestant Church head Heinrich Bedford-Strohm (picture-alliance/dpa/C. Ditsch)

هاینریش بدفورد-Strohm (سمت چپ) و اسقف گئورگ Bätzing (سمت راست) در یک توده بزرگداشت سالگرد 75 از پایان جنگ جهانی دوم

‘درد’ زیان

EKD سر هاینریش بدفورد-Strohm گفت که هر فرد از دست رفته به کلیسا شد یک ضربه دردناک به عنوان کلیسا کارگران تمام شد “بسیار با انگیزه است.”

کلیساها در آلمان از نظر مالی نیز رنج می برند هنگامی که آنها از دست دادن اعضا به عنوان یک کلیسا مالیات کسر از درآمد مردم در صورتی که ثبت نام به عنوان بودن یا کاتولیک یا پروتستان.

بیشتر بخوانید: آلمان کلیساها reimagined: تمرین ایمان به یک بیماری همه گیر

هیچ دلیلی برای ترک یک کلیسا داده می شود. بدفورد-Strohm گفت: دلایل افزایش خروج مورد بررسی قرار خواهد بود در یک مطالعه خاص. در سال گذشته هر دو کلیسا یک مطالعه منتشر شده که در آنها پیش بینی کرد که شماره عضویت خواهد بود نصف شده توسط 2060.

با مرگ و میر outnumbering تولد در سال های اخیر کاهش عضویت فراتر می رود تعداد زیادی از مردم ترک. وجود دارد در حال حاضر حدود 22.6 میلیون کاتولیک در آلمان یک قطره از 400 ، 000 نفر در سال 2019 و 20.7 میلیون پروتستان 427,000 کمتر از سال قبل.

در مجموع 52.1 درصد از مردم آلمان هنوز به طور رسمی متعلق به یکی از دو فرقه های مسیحی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>