نظامی آلمانی شامل خاخام برای اولین بار پس از هیتلر اخراج آنها

آدولف هیتلر حذف خاخام یهودی از سربازان از ارتش در سال 1933. تقریبا 90 سال بعد پارلمان آلمان رای دادند در حمایت از قانون که اجازه می دهد تا خاخام به عنوان کشیش نظامی یک بار دیگر.

در بوندس آلمان نیروهای مسلح اجازه خواهد داد که نظامی خاخام برای دیدن به نیازهای معنوی سربازان یهودی برای اولین بار در نزدیک به یک قرن پارلمان آلمان توافق پنج شنبه. رای به اتفاق آرا بود. تا به حال سربازان در ارتش آلمان تنها می تواند به نوبه خود به مسیحی کشیش نظامی یا پروتستان یا کاتولیک.

این حرکت که برای اولین بار معرفی شد توسط وزیر دفاع Annegret Kramp-Karrenbauer در دسامبر 2019 استقبال شده است توسط گروه یهودی و قانونگذاران از همه احزاب است.

“این نشانه ای از همبستگی و به رسمیت شناختن” نسبت به یهودی سربازان Kramp-Karrenbauer گفت: مجلس, پارلمان, و اضافه کرد که خاخام ها را ارائه می کنند قابل تشخیص سهم “در برابر روزانه و رو به رشد یهودی ستیزی در جامعه ما است.”

وزیر دفاع همچنین گفت که او برنامه ریزی شده به قانون معرفی به اجازه امام و کشیش های مسیحی ارتدوکس به انجام شبیه آموزش روحانیون نقش. در توییتر او توصیف آن به عنوان یک “روز تاریخی.”

بیشتر بخوانید: آلمان به معرفی خاخام به ارتش

نظامی خاخام ‘در دسترس به تمام سربازان

مردم یهودی مبارزه برای آلمان در جنگ جهانی اول و نظامی خاخام بودند نسبتا مشترک تا زمانی که آدولف هیتلر به قدرت در سال 1933. دولت آلمان تخمین میزند که حدود 300 سرباز یهودی در نیروهای مسلح همراه با 3000 مسلمان سربازان و حدود 90000 مسیحیان است. کمی کمتر از نیمی از حدود 178,000 نیروهای نظامی یا به هیچ اطلاعاتی در باورهای دینی خود و یا گفت: آنها برگزار شد ،

قانونگذاران از سبز و احزاب چپ از دولت خواست به تاخیر در قرار دادن در محل و مقررات مشابه برای مسلمان کشیش.

ادامه مطلب: اوا Högl: جدید مجموعه به مورد مداقه قرار دادن بوندس

آلمانی یهودی مرکزی رئیس شورای جوزف شوستر گفت: پارلمان آلمان که خاخام خواهد بود یک مزیت نه تنها برای سربازان یهودی. “خاخام نظامی را در توصیه های خود را در دسترس به بوندس به عنوان یک کل است.”

او همچنین در توصیف این حرکت به عنوان “یک حمایت مهم برای دموکراتیک نگرش سربازان.”

شوستر قبلا هشدار داد هشدار دهنده افزایش یهودی ستیزی در آلمان بعد از حمله به یک کنیسه در شهر هاله در تعطیلات یهودی یوم کیپور در اکتبر 2019.

اد/msh (dpa, KNA)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>