دولت آلمان بهبود نیروی دریایی را ‘تشویق کننده’ نامید

دولت آلمان از اخباری استقبال کرده است که وضعیت الکسی نوالنی رهبر اپوزیسیون روسیه را مسموم کرده است، بیشتر بهبود یافته است

به به اشتراک گذاری به

برلین – دولت آلمان روز چهارشنبه از اخباری استقبال کرد که وضعیت الکسی نوالنی رهبر اپوزیسیون روسیه را مسموم کرده است، بیشتر بهبود یافته است، و تایید کرد که مسکو درخواست دوم کمک قضایی به آلمان را در این پرونده ارسال کرده است.

ناوالنی که روز ۲۰ اوت در يک پرواز داخلی در روسيه مريض شد، روز سه شنبه عکس سلفی از بيمارستان خيريه برلين منتشر کرد که تقريبا چهار هفته است در آنجا تحت درمان قرار گرفته است. او نوشت: «من هنوز تقریباً به تنهای خودم نمی توانم کاری انجام دهم، اما دیروز موفق شدم تمام روز خودم نفس بکشم.»

اولریکه دمر سخنگوی دولت به خبرنگاران به نقل از رسانه های اجتماعی خود گفت: «دولت آلمان از آخرین اخبار خیریه آسوده شده است که بر اساس آن وضعیت بهداشتی الکسی نوالنی بیشتر بهبود یافته است.» “این دلگرم کننده است و دولت آلمان برای آقای نوالنی آرزوی بهبودی سریع و کامل دارد.”

آلمان خواستار آن شده است که روسیه باید به پرسش های مربوط به مسمومیت ناوالنی پاسخ دهد، پس از آن که یک آزمایشگاه نظامی آلمان حضور در بدن نوویچوک او را تأیید کرد – یک عامل عصبی دوران شوروی که پیش از این با اقدام به ترور منتقدان کرملین مرتبط بود.

روسيه اين پيشنهاد را که در مسموميت ناوالنی دست داشته است، رد کرده است. این ماجرای بر اصطکاک از پیش موجود بین برلین و مسکو بر سر مسائلی مانند اوکراین، سوریه و ادعای فعالیت اطلاعاتی روسیه در خاک آلمان افزوده است.

دمر حاضر نشد بگوید که آیا آنگلا مرکل صدراعظم آلمان قصد دارد به این زودی ها با ناوالنی ملاقات کند یا نه. اما او تایید کرد که با وجود صحبت برجسته در مورد پرونده ناوالنی، او تا کنون به طور مستقیم در مورد آن با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بحث نکرده است.

به طور جداگانه، وزارت دادگستری آلمان گفت درخواست دوم برای کمک های قضایی از روسیه دریافت کرده است.

ماریوس لبر سخنگوی این وزارتخانه گفت: در ۱۴ سپتامبر دادستان کل روسیه با دومین درخواست کمک قضایی به دفتر فدرال دادگستری نزدیک شد. “در حال حاضر در حال بررسی است.”

مسکو آلمان را متهم کرده است که در ارائه اطلاعات لازم برای تحقيقگران بررسی کننده پرونده کوتاهی کرده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول