آلمانی کلیساها غلبه بر coronavirus انزوا

با آلمان در مستند کشیشان و کاهنان به دنبال راه های جدید برای رسیدن به این کشور 3 میلیون نفر به طور منظم نمازگزاران. سالمندان churchgoers به خصوص در نیاز به مراقبت معنوی.

“ما غرق در همه سطوح گفت:” سلما Dorn یک قائم مقام در انجیلی کلیسای اصلاح شده در لایپزیگ. “مراقبت معنوی اتفاق می افتد در تمام سطوح با هر مکالمه.”

29 ساله مثل خیلی از آلمان جامعه مذهبی شده است در تلاش برای انطباق با زندگی تحت مستند در آلمان با کلیساها و دیگر نهادهای مذهبی بسته برای کمک به جلوگیری از گسترش COVID-19 شیوع.

ادامه مطلب: Coronavirus: درمان بیماران اروپایی در آلمان

Dorn شنیده در مورد محدودیت های جدید در زندگی روزمره فقط جلوتر از زنان به طور منظم قهوه و ناهار که در آن 10 از معمول شرکت کنندگان بیش از 75 سال است. “ما در تلاش برای مدت زمان طولانی بیش از تصمیم به لغو این نشست,” او گفت: DW.

اما در پایان این نشست نامیده می شد و Dorn شروع به ساخت تماس های. برخی از مکالمات به طول انجامید فقط چند دقیقه در حالی که دیگران در رفت و برای یک ساعت. برای برخی از زنان و ناهار و تنها زمان است که آنها در تماس با جهان خارج “در یک نقطه ثابت” در زندگی خود گفت: Dorn.

روزانه کلیسا زندگی متوقف شده است’

از آنجا که بعد از دو هفته پیش این گوشی شده است Dorn مهم ترین ابزار به آن شده است برای هزاران نفر از دیگر رهبران مذهبی.

“قبلی ما روال روزانه کلیسا زندگی متوقف شده است” گفت: Christoph Wichmann, یک کشیش کاتولیک در غرب شهر اوبرهاوزن در نزدیکی دوسلدورف.

به جای جشن توده کار با جوانان و یا ملاقات با انجمن های مختلف در حال حاضر بیشتر روز را صرف در تلفن و “پاسخ دادن به 25 تا 30 ایمیل در روز.”

Wichmann معمولا جشن دسته جمعی در خیابان Pankratius هر روز. از دو یا سه ده وفادار در حضور یک نیمه خوب سالمندان هستند. آن را تنها به تازگی روشن شده به Wichmann که او ممکن است برخی از آنها را دوباره زنده.

اما او همچنان به اتصال با تلفن صحبت کردن و دعا با محله های کشیش نشین خود. و هر شب در 7 p. m. او مکان یک شمع روشن در پنجره خود را در خانه و می گوید: خداوند نماز است.

کارت پستال singalongs, جریان, خدمات

بسیاری از جوامع در حال حاضر حلقه زنگ کلیسا هر روز ارسال خبرنامه و یا کارت پستال تشویق داوطلبان به فروشگاه برای افراد مسن و سازماندهی تلفن های زنجیره ای برای مبارزه با تنهایی.

ادامه مطلب: چگونه آلمان در مبارزه با کروناویروس مانع ناشنوایان

آنلاین زندگی می کنند singalongs در حال تبدیل شدن به محبوب راه برای اتصال و رهبران مذهبی در همه جا جریان خدمات خود را در Facebook, Twitter و یا Instagram — در میان آنها فرانسیس کاردینال کریستوف Schönborn در وین و کلن اسقف اعظم راینر ماریا Woelki.

اما گفت Wichmann “بسیاری از محله های کشیش نشین نیز خواست چیزی بیشتر شخصی است.” خدمات آنلاین به خوبی و خوب است “اما مردم نیز می خواهم برای دیدن خود آشنا کلیسا, شنیدن, زنگ, گوش دادن به کشیش می دانند. که فوق العاده مهم است,” او گفت:. در پاسخ چهار کاتولیک parishes در اوبرهاوزن باید هر تصمیم گرفت به طور متناوب پخش یک جرم هر شنبه شب.

Pope Francis sends a virtual hug after delivering his weekly Angelus prayer via video at the Vatican

پاپ فرانسیس ارائه شده است هفتگی خود Angelus نماز از طریق ویدئو

رسانه های اجتماعی با هم

توماس Gäng رئیس اوبرهاوزن کاتولیک شورای متکی بر این خدمات آنلاین; او شده است در قرنطینه پس از تماس با فرد آلوده.

“آنچه که من از دست رفته ام بود جشن عشای ربانی. من واقعا احساس کردم که جای خالی” او گفت:. برای Gäng شرکت در جرم احساس “را به عنوان اگر عیسی مسیح بغل کردن من. همین دلیل است که رفتن بدون عشای ربانی بسیار دشوار است.”

بیشتر بخوانید: آلمان کسب و کارهای کوچک دریافت خلاق در میان coronavirus بحران

اما او قدردانی نشانه های جدید از ایمان: شمع در ویندوز آنلاین خدمات عبادت از اوبرهاوزن parishes. و او شگفت زده است که آنها در حال حاضر متصلب بیش از هزار نمایش در Facebook و YouTube.

در لایپزیگ سلما Dorn نیز عطف توجه خود را به رسانه های اجتماعی: Instagram داستان برای جمعیت جوان Facebook برای 30 تا 60 ساله. اما برای او و Wichmann, گوشی باقی می ماند یک لینک بسیار مهم به سالمند خود اعضا.

“بسیاری از من خواسته اند به آنها را یک نخل شعبه از یکشنبه نخل و یا برای یک شمع عید پاک” گفت: Wichmann. “به نحوی ما پیدا کردن یک راه به آن را به آنها.”

هر روز DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای عضویت در خبرنامه اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>