از روسری به فیلتر هپا چه نوع چهره و پوشش بهتر است ؟

چه چیزی باعث بهتر صورت پوشش برای محافظت در برابر COVID-19 انتقال یک تی شرت یا یک روسری? آن را امن برای استفاده از جارو برقی کیسه? چه در مورد یک فیلتر قهوه?

با دولت آمریکا و مقامات بهداشت خواستار به سایش پوشش صورت برای کمک به مبارزه با کروناویروس اینترنت پر شده است از مشاوره — و بحث-در کدام روش بهترین است.

همراه با دستورات جدید این سایت CDC در حال حاضر ویژگی های راهنمای ساخت چندین ماسک های خانگی از مواد از جمله تی شرت bandanas و فیلتر قهوه. اما جستجو آنلاین و شما می توانید بسیاری از کسانی که می گویند که ماسک ساخته شده از برش تا فیلتر هپا — high-efficiency particulate air فیلترهای مورد استفاده در خلاء پاک کننده ها, تصفیه کننده های هوا و سیستم های تهویه مطبوع — حتی بیشتر موثر است.

این ادعا قابل درک است. در حالی که N95 ماسک های مورد استفاده توسط متخصصان پزشکی بلوک 95% از ذرات تا 0.3 میکرون در اندازه فیلتر هپا جذب 99.97% ذرات در اندازه ها, با توجه به U. s. Department of Energy استاندارد.

اما نه چندان سریع: تولید کنندگان هپا کیسه خلاء هشدار می دهند در برابر repurposing محصولات خود را برای استفاده در coronavirus ماسک.

Shop-Vac, پیشرو, مرطوب/خشک خلاء ساز نوشته شده است بیانیه ای در وب سایت خود گفت: آن هپا کیسه خلاء “به هیچ وجه طراحی شده و یا در نظر گرفته شده برای محافظت از انسان ها از باکتری ها, ویروس ها و یا دیگر عوامل بیماری زا” و هشدار می داد که “تماس مستقیم و یا در پوشش انسان دهان یا بینی با مواد فیلتر اکیدا ممنوع برای هر هدف.”

بخشی از دلیل این است که بسیاری از فیلترهای هپا متشکل از میکروسکوپی الیاف شیشه ای است که می تواند مضر به ریه ها اگر استنشاق. وجود خلاء کیسه های ساخته شده بدون الیاف شیشه اما این “میکرو فیلتر” نه فیلتر هپا که تنها بلوک ذرات 2 میکرون در اندازه.

نوع دیگری از فیلتر هپا ساخته شده بدون الیاف شیشه ای Filtrete با نام تجاری فیلتر تولید شده توسط 3M برای استفاده در تصفیه کننده های هوا و سیستم های تهویه مطبوع. اما 3M نوشته شده هشدار مشابه در وب سایت خود گفت که Filtrete فیلتر “طراحی شده برای استفاده در سیستم های تهویه مطبوع و فیلتر رسانه ها تست شده است مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک ماسک صورت برای حفاظت تنفسی. تغییر هر یک از ما 3M Filtrete فیلتر هوا توصیه نمی شود.”

بنابراین اگر هپا فیلتر نامناسب برای ماسک های خانگی چه مواد بهترین هستند ؟

یک مطالعه 2013 توسط بهداشت عمومی انگلستان در مقایسه با نه مواد برای ساخت ماسک های خانگی, از جمله یک تی شرت یک روسری یک بالش و یک حوله چای معادل یک ظرف حوله در آمریکا در این مطالعه در نظر گرفته شده هر دو بازده تصفیه و تنفس مهم است که برای راحتی کاربر و ایمنی.

چای حوله ساخته شده از پارچه با ضخامت بافت تا به حال بهترین بازده تصفیه اما فقیر میدهد. این مطالعه به این نتیجه رسیدند که هر یک بالش و یا 100 ٪ پنبه تی شرت ارائه بهترین تعادل راندمان فیلتراسیون و تنفس — با تی شرت گرفتن نمرات بالاتر به دلیل آن پارچه چسبناک مجاز یک جا بهتر است.

این مطالعه همچنین به بررسی اثر لایه های اضافی پارچه و متوجه شد که برای اکثر مواد یک لایه دو به طور قابل توجهی کاهش می یابد تنفس بود اما تنها 1 تا 2 درصد بیشتر موثر در تصفیه بیش از یک تک لایه. بیش از دو لایه اگر چه نه آزمایش در این مطالعه ممکن است افزایش بازده تصفیه اما می تواند بیشتر به محدود کردن تنفس است.

اما قبل از گرفتن این تی شرت از گنجه است که در خانه پارچه ماسک واقعا که موثر در مسدود کردن ذرات هوابرد? 2008 بررسی بودجه توسط هلند وزارت بهداشت رفاهی و ورزشی دریافتند که یک ماسک خانگی در این مورد ساخته شده از یک حوله چای بود و در حدود نیمی به عنوان موثر به عنوان یک فولاد ماسک در حفاظت از پوشنده لباس از ذرات در محیط بیرون.

“خانه ساخته شده ماسک … هنوز هم ممکن است مشورت درجه قابل توجهی از حفاظت البته کمتر قوی تر از فولاد ماسک” نویسندگان به این نتیجه رسیدند.

در حالی که مطالعات مانند این نور بر روی گزینه های مختلف برای ماسک های خانگی کارشناسان پزشکی می گویند که وجود دارد هیچ پاسخ قطعی. “این آیا آن را به خودتان ماسک صورت یک inexact, علم,” دکتر گفت: تیفانی کونگ, یک پزشک مقیم در پروتستان/بیمارستان سنت لوک در دنور.

یکی قطعی سود ساخت ماسک خود را این است که آن را نگه می دارد و فولاد و N95 ماسک در دست خط مقدم مراقبت های بهداشتی کارگران که بیشترین نیاز به حفاظت. برای هر کس دیگری مقامات بهداشتی می گویند ماسک های خانگی هستند یک ابزار مهم برای کمک به کاهش سرعت گسترش COVID-19.

و هر کدام از مواد شما را انتخاب کنید و به صورت ماسک خود را, مهم است به یاد داشته باشید که ماسک های خانگی بیشتر در مورد حفاظت از دیگران از شما از شما از دیگران.

“یک پارچه صورت پوشش در نظر گرفته شده است برای محافظت از پوشنده لباس است برای جلوگیری از گسترش ویروس از پوشنده لباس به دیگران می گوید:” CDC. “این خواهد بود به ویژه مهم است اگر کسی آلوده است اما آیا علائم است.”

مقامات احتیاط در برابر یک از امنیت کاذب به مردم یادآوری کند که با پوشیدن یک ماسک است که هیچ جایگزینی برای ضروری است اقدامات پیشگیرانه اجتماعی فاصله گرفتن و شستن مکرر دست ها.

“ما باید هنوز هم استفاده از آنها را برای کمک به کاهش انتقال,” دکتر گفت: کونگ. “اما اجازه ندهید که بسیاری از سبک های مختلف و ترکیب پوشش صورت منحرف کردن ما از چیزی که حتی بیشتر مهم است: ما نیاز به ادامه اجتماعی فاصله و بهداشت دست. همچنین صورت خود را لمس نمی بیشتر فقط به خاطر اینکه شما با پوشیدن یک ماسک.”

آنچه که در مورد coronavirus:

  • چگونه آن آغاز شده و چگونه به خودتان محافظت: Coronavirus توضیح داد
  • چه باید بکنید اگر شما علائم: علائم کروناویروس
  • پیگیری گسترش در آمریکا و در سراسر جهان: Coronavirus نقشه
  • لحن به ABC در 1 p. m. ET و ABC اخبار زنده در 4 p. m. و هر روز هفته به صورت ویژه پوشش از رمان coronavirus کامل ABC اخبار تیم از جمله آخرین اخبار زمینه و تجزیه و تحلیل.

    tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

    Leave a reply

    You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>