از مواد مخدر به گل ها: کلمبیا روز ولنتاین گل رز رونق

سوسکا, کلمبیا – افزایش مزارع در کلمبیا بالا و رسیدن به دشت بودند و همه اقدام هفته قبل از روز ولنتاین.

کشاورزان زخم از طریق ردیف طولانی از بوته گل رز ش قرمز گل ها و اضافه کردن آنها را به یک پشته بزرگ از گل رز swaddled در سلاح های خود را مانند نوزادان است.

مردان تحت فشار قرار دادند چرخ دستی پر از جعبه های قرمز و صورتی و زرد و سفید و شکوفه های خارج از گلخانه ها و به دست تیم تولید.

کارگران از طریق برداشت گل رز در یک سرعت سریع و پیرایش برداشت مرتب سازی و بسته بندی هر گل به لذیذ دسته که در 48 ساعت خواهد زمین در سوپر مارکت ها در سراسر ایالات متحده است.

برای گل تولید کنندگان در این کشور آمریکای جنوبی, تعطیلات کمتر از یک روز و بیشتر از سه هفته با حداکثر سرعت دویدن به پایان برسد.

Colombia roses

رز کشاورز مارتا ایزابل Beltra, 45, کلیپ ها و جمع آوری گل در سوسکا, کلمبیا [مگان Janetsky]

کلمبیا دوم-بزرگترین صادر کننده گل در جهان پس از هلند. گل های شاخه بریده یکی از بزرگترین صادرات در کنار قهوه و نفت و زغال سنگ و مواد گرانبها.

در این سال کلمبیا انتظار برای صادرات بیش از $1.5 میلیارد دلار در گل — در حدود 660 میلیون شکوفه – با توجه به داده ها از کلمبیا انجمن صادرکنندگان گل (Asocolflores). اکثریت قریب به اتفاق وارد آمریکا در کلمبیا بزرگترین شریک تجاری.

14 فوریه روز ولنتاین روز مهم برای کلمبیا پرورش دهندگان گل مانند, فانتزی, مزارع, مزرعه ای در ارتفاعات نزدیکی پایتخت این کشور, Bogota. روز به تنهایی باعث می شود تا 20 درصد از فروش سالانه گفت: دورا Chriva مدیر عملیات در مزرعه.

“در حال حاضر ما می گویند که ما 24/7,” Chriva گفت: به عنوان گل کشاورزان آسیاب. آن است که روزی حیاتی برای تولید کنندگان هر چند کلمبیا فرهنگ نیست حتی جشن تعطیلات.

“این جشن روز ولنتاین نیاز به کار اضافی” Chriva گفت. “حجم از گل است که شما باید برای این جشن را اشغال کمی بیشتر از تاسیس خود برنامه … کار ما واقعا سخت است برای نزدیک به سه هفته در تولید برای روز عشق.”

اما گل تجارت تنها در زمان خاموش در این کشور آمریکای جنوبی در دهه 1990 و رشد تجارت در حالی که بهره اقتصاد و بازار کار را از آن در نظر گرفته شده و اثرات.

یک جایگزین برای کوکا?

در 1990s کلمبیا کارتل های مواد مخدر با اتکا بر کشت گیاه کوکا به سوخت خود را کوکائین امپراتوری و دولت کلمبیا و ما به دنبال راه هایی برای جلوگیری از تولید مواد مخدر.

به ارائه مشوق برای جایگزین محصولات ما تحت دولت پرزیدنت جورج هربرت واکر بوش تصویب آند تجارت اولویت عمل در سال 1991 که کاهش یافته و وظایف بر روی محصولات کشاورزی مانند گل برای کلمبیا و اکوادور و پرو و بولیوی.

“کلمبیا اقتصاد نیاز به تنوع بخشیدن به دور از قاچاق اقتصاد عمدتا حول مواد مخدر-قاچاق گفت:” سرجیو Guzman, مدیر کلمبیا تجزیه و تحلیل خطر. “این ایده از سوی ایالات متحده و دولت کلمبیا بود به شکل یک سری از محصولات کشاورزی است که می تواند تنوع کلمبیا اقتصاد و رانندگی آن را به دور از کوکا محور اقتصاد است.”

در سال 2002 و سپس رئیس جمهور جورج بوش آن را در زمان یک گام بیشتر به جای معامله با آند توسعه تجارت و مواد مخدر ریشه کن کردن عمل می کنند که تحت فشار قرار دادند کشورهایی مانند کلمبیا به همکاری با به اصطلاح “جنگ با مواد مخدر” مبارزه با مواد مخدر در تلاش است.

کلمبیا استفاده تهاجمی هوایی بخور, برنامه, سمپاشی محصولات زراعی آن با glyphosate شیمیایی فکر کردم به علت سرطان است. بین اوایل دهه 1990 و 2015 که گند تمرین متوقف شد, آمریکا خلبانان و پلیس کلمبیا اسپری 4.4 میلیون هکتار (17.8 میلیون هکتار) از کلمبیا با مواد شیمیایی. در حالی که تلاش تقریبا ریشه کن تولید کوکا روش بود عمیقا مورد بحث است.

در همان زمان دولت ترویج حقوقی جایگزین مانند گل و قهوه.

Colombia roses

صورتی آماده-به-انتخاب روز ولنتاین گل رز تصویر در داخل یک گلخانه در سوسکا, کلمبیا [مگان Janetsky/الجزیره]

گل-صادرات به طور پیوسته رشد پس از سال 1991. بین سال های 2001 و سال 2020 صادرات گل از کلمبیا به ضرب گلوله از $630m سالانه به حدود 1.5 میلیارد Ascolflores داده ها را نشان می دهد. امروز حدود 80 درصد از گل پوشش بازار ایالات متحده قفسه آمده از کلمبیا.

اما حتی به عنوان صنعت گل در نمایاندن و گل سرخ و دیگر محصولات می تواند پر کردن کوکا را شکاف تحلیلگران می گویند.

“شما باید درک کنید این موضوع را با جنگ مواد مخدر و, در بخش های تولید کوکائین در کلمبیا است که تقاضا بسیار انعطاف ناپذیر” Guzman گفت. “وجود دارد یک کشش تقاضا برای مواد مخدر.”

تولید کوکائین در ادامه به اوج در کلمبیا هدف قرار دادن یک رکورد در سال 2017. رئیس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را تهدید به قطع کلمبیا از کمک و “decertify” این کشور به عنوان یک شریک در آن “جنگ با مواد مخدر” به دوقو دولت اعلام آن در نظر گرفته شده برای از سرگیری هوایی بخور.

در حالی که کوکا رشد کرده بود در مناطق دور افتاده این گل نیاز به رشد در شهرهای مثل سوسکا که در آن آنها می تواند حمل و نقل در کمی بیش از یک ساعت به صادرات در بوگوتا فرودگاه بین المللی. به جای تبدیل شدن به یک جایگزین Guzman گفت: گل سرخ و carnations عوض شد “جایگزین” ایجاد یک صنعت جدید در این کشور آمریکای جنوبی اما عدم مبارزه با کلمبیا چند میلیارد دلار تجارت کوکائین.

‘التماس ما به صادرات آنها’

هنوز هم این کشور و ساکنان آن را از سود بازار گل رونق.

در این کشور با نرخ بیکاری بالا و غیر رسمی نرخ اشتغال در این صنعت ایجاد شده 140,000 رسمی شغل برای کلمبیایی. به طور متوسط گل, کارگران, کسب درآمد فقط یک کمی بیش از کلمبیا, حداقل دستمزد حدود 290 یک ماه ، رئیس جمهور کلمبیا ایوان دوقو روز سه شنبه گفت که این کشور امیدوار است به دو گل-صادرات به $3bn تا سال 2030 با گسترش به بازارهای آسیا و آمریکای لاتین است.

Yenny الکساندرا Velasquez, 23 بود در میان جمعیت کثیری از رز کشاورزان چیدن از طریق پشته از گل رز قرمز در یکی از فانتزی مزارع’ 30 گلخانه.

Colombia Roses

رز کشاورز Yenny الکساندرا Velasquez, 23, از طریق انواع گل در سوسکا, کلمبیا [مگان Janetsky/الجزیره]

مزرعه جمع, در, دشت, خانه از سوسکا, کلمبیا. این شهر آب و هوای معتدل مناسب ارائه می دهد شرایط برای کشتهای به شکوفا. گل در حال رشد بوده و در جوان کلمبیا کشاورز خانواده برای نسل های.

“عملا همه خانواده من تا به خودمان اختصاص داده شده به این” Velasquez گفت, قطع, گل, ساقه به عنوان او صحبت کرد. “من مادر من پدر من مادر من خاله و عمه ها. … پس من می توانم به یاد داشته باشید آنها بوده است برش.”

اما زمانی که Velasquez بود و یک فرزند او به خاطر آن بود فقط چند مزارع کوچک speckling نورد دامنه. امروز کسانی که در مزارع جایگزین شده اند مایل گلخانه مانند کسانی که در فانتزی مزارع.

در حالی که کلمبیا تولید 1600 در انواع مختلف گل رز را تبدیل به نان و کره از صادرات است.

Velasquez گفت: این کار ارائه یک فرصت برای صرفه جویی در پول برای حضور در دانشگاه و ارائه به صورت سه ساله به دختر.

“من تا به حال فرصتی برای مطالعه,” او گفت:. “بنابراین در ضمن من اینجا کار برای به دست آوردن پول برای پرداخت هزینه های آموزش و پرورش است.”

Colombia Roses

کارگران مزرعه در سوسکا, کلمبیا, مرتب کردن بر اساس از طریق بسته نرم افزاری گل سرخ برای صادرات به ایالات متحده [مگان Janetsky/الجزیره]

رشد بازار گل روشن بود که کشاورزان بشود برای روز ولنتاین این سال است.

موسیقی سالسا تکرار از طریق تولید زنجیره ای به عنوان گل رز بود با شور و نشاط بسته بندی شده و فرستاده شود و تسمه نقاله و از طریق این گلخانه که در آن کشاورزان مانند Velasquez مورد بررسی قرار شکوفه با چشم آموزش.

“(شما می دانید گل کامل است) از نکات این نکته باید فقط کمی باز,” او گفت: مشابه را در یک بسته نرم افزاری بی عیب و نقص-به دنبال گل های قرمز گلبرگ هنوز هم مهر و موم شده با هم مانند یک پاکت نامه. “در حال حاضر آنها در حال گدایی ما به صادرات آنها است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>