‘Forrest Gump’ نویسنده وینستون داماد مرده در 77

FAIRHOPE, Ala. — Winston Groom, the writer whose novel “Forrest Gump” was made into a six-Oscar winning 1994 movie that became a soaring pop cultural phenomenon, has died at age 77.

کارین ویلسون شهردار فیرهوپ آلاباما در پیامی در رسانه های اجتماعی گفت داماد در آن شهر جنوب آلاباما جان خود را از دست داده است. يک خانه تشييع جنازه محلی نيز مرگ را تائيد کرد و گفت ترتيبات در انتظار است.

وینستون داماد روزنامه نگار با استعداد و نویسنده تاریخ آمریکا بود: «در حالی که از او به خاطر خلق Forrest Gump یاد خواهد شد، وینستون داماد یک روزنامه نگار با استعداد و نویسنده اشاره شده تاریخ آمریکا بود. قلب ها و دعاهای ما به خانواده اش گسترش یافته است.» کی ایوی در بیانیه ای اعلام کرد.

“Forrest Gump” داستان غیر محتمل از یک مرد آهسته شوخ اما ریاضی با استعداد بود که یک شرکت کننده و یا شاهد به نقاط کلیدی تاریخ قرن بیستم بود — از آلاباما جدایی طلب دولت جورج والاس “ایستادن در درب خانه مدرسه،” به ملاقات با روسای جمهور.

این کتاب بهترین کتاب شناخته شده داماد بود که در موبایل آلاباما بزرگ شد و در سال ۱۹۶۵ بر اساس زندگی نامه ای که این دانشگاه منتشر کرد از دانشگاه آلاباما فارغ التحصیل شد.

این دانشگاه می گوید داماد از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۹ در لشکر چهارم پیاده نظام ارتش خدمت می کرد. خدمات او شامل یک تور در ویتنام — یکی از تنظیمات برای “Forrest Gump” بود.

او ۱۶ کتاب، داستانی و غیرداستانی نوشت. به گزارش این دانشگاه، یکی به نام «گفتگو با دشمن» در مورد یک اسیر جنگی آمریکایی در ویتنام که متهم به همکاری است، نهایی جایزه پولیتزر بود.

این بود “Forrest Gump” — و موفقیت در سال 1994 فیلم با بازی تام هنک در نقش نمادین از Gump ، و همچنین سالی فیلد و گری Sinise — که او شهرت گسترده و برخی از موفقیت های مالی به دست آورد.

رمان به طور قابل ملاحظه ای با فیلم متفاوت است. دان نوبل، استاد دانشگاه آلاباما از زبان انگلیسی و یکی از دوستان ۴۰ ساله داماد به توسکالوسا نیوز گفت که این رمان «تاریک تر» و «ثروتمندتر» از فیلم است.

نوبل می گوید: «شما می توانید به عنوان یک نویسنده کمیک پول زیادی در آورید، اما نمی توانید احترامی قائل شوید.» “اما “Forrest Gump” در واقع یک رمان کاملا خوب است. ظریف تر و پیچیده تر است … پولدارتر از فیلم”

این فیلم که رابین رایت و میکلتی ویلیامسون را نیز بازی می کرد، عمیقاً در روان آمریکایی جاسازی شد و از آن زمان به بعد به عنوان یک منگنه تلویزیونی پایدار و پدیده عظیم فرهنگی باقی مانده است.

داماد در سال ۲۰۱۴ به توسکالوسا نیوز گفت: «به یک عصب دست زد.

این فیلم بر جوایز اسکار ۱۹۹۵ مسلط شد و شش جایزه اسکار از جمله بهترین تصویر، بهترین کارگردانی برای رابرت زمکیس و بهترین بازیگر نقش اول مرد برای هنوکس را به دست آورد.

این فیلم در سال ۱۹۹۴ شماره ۲ ناخالص در با جعبه آفیس بود که در رتبه دوم تنها به “شاه شیر” رسید.

رئوس اساسی زندگی گومپ همان است که در کتاب هستند: گومپ زیر نظر پل “خرس” برایانت در دانشگاه آلاباما فوتبال بازی می کند، در ویتنام خدمت می کند و یک کسب و کار بزرگ میگو را آغاز می کند.

اما فیلم خروج های بزرگی انجام داد. گومپ آنطور که در کتاب بود زرنگ ریاضی نبود و روح قدیس تری بود. فیلم اندازه گومپ را از بین برد — داماد گفت که جان گودمن را تصور می کند که او را بازی می کند — همراه با فحش او، و بیشتر زندگی جنسی اش.

داماد در سال ۱۹۹۴ به نیویورک تایمز گفت: «برخی از لبه های خشن را خاموش کردند.»

داماد همچنین در موضوعات متنوعی از جمله جنگ داخلی، جنگ جهانی اول و فوتبال جزر و مد کریمسون آلاباما غیرداستانی نوشت.

داماد در سال ۲۰۰۵ “۱۹۴۲: سالی که روح مردان را امتحان کرد” را منتشر کرد که اولین سال دخالت آمریکا در جنگ جهانی دوم را تواریخ کرد.

در سال ۲۰۰۹ او “وی کسبورگ ۱۸۶۳” را منتشر کرد، گزارشی از محاصره اتحادیه که لمس یک رمان نویس را به شخصیت های تاریخی مانند اولیس اس گرانت، ویلیام تی شرمن و جفرسون دیویس، رئیس کنفدراسیون به ارمغان آورد.

تازه ترین رمان او ال پاسو در سال ۲۰۱۶ منتشر شد.

داماد ۳۵۰٬۰۰۰ دلار برای حقوق “Forrest Gump” به علاوه ۳ درصد از سود خالص فیلم دریافت کرد. اما او با پارامونت پیکچرز دچار اختلاف جدی شد زمانی که به او گفتند فیلم که بیش از ۶۰۰ میلیون دلار به دست آورده بود پس از هزینه ها به رنگ قرمز بود.

اما سال ها بعد تلخ نبود.

او به توسکالوسا نیوز گفت: «آنها کار بسیار خوبی انجام دادند.» “من احتمالا نسخه ام از آن را ترجیح می دادم، اما آن چیز هرگز باز نمی شد.”

این کتاب در پی فیلم به یک پرفروش بزرگ تبدیل شد و داماد معامله بسیار بهتری برای رمان پیگیری، “گومپ و کو” در سال ۱۹۹۵ به دست داد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>