ناهارخوری زیبا, سرآشپزها چوب چنگال در فانتزی برای شناور ماندن در میان همه گیر

Canlis مشهور رستوران خوب ناهار خوری است که یک جزء اصلی از سیاتل صحنه رستوران نزدیک به 70 سال است.

این ویژگی های جیمز ریش برنده جایزه آشپز و افتخار آیتم های منو مانند کاراملی, صدف سرخ شده خرگوش با باغ گیاهان و سوفله همه آماده به عنوان آثار هنری.

اما به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس پاره از طریق این کشور برای اولین بار در شمال غربی اقیانوس آرام و پس از آن در نیویورک و جاهای دیگر Canlis و دیگر موسسات ناهار خوری خوب تا به حال به انجام برخی از جدی جستجوی روح آنها به عنوان کارتی برای زنده ماندن و شناور در میان سفارشات که تبعید در شخص ناهار خوری.

حتی به عنوان کسانی که محدودیت شده اند کاسته در روزهای اخیر سوالات باقی مانده در مورد آنچه که در آینده از ناهار خوری را می خواهم نگاه و درجه یک از eateries مورد بررسی توسط ABC News, باید, پاسخ, از منوی تغییرات به ماموریت تغییرات.

پاسخ برای Canlis بود ساده اما آسان نیست: “ناهار خوری خوب است نه آنچه مردم نیاز در حال حاضر.”

علامت Canlis-شرکت صاحب یاد سیاتل رستوران با یک دهه طولانی شهرت برجسته خدمات مواد غذایی — در میان برای اولین بار به می گویند که با صدای بلند.

کلاسیک باعث می شود یک به روز رسانی — و سریع

مدت کوتاهی پس از ایالات متحده در مورد این ویروس کشنده آمار سیاتل در ژانویه Canlis کردم این تیم با هم به بررسی این گزینه ها و طرح های جدید عادی که در آن ناهارخوری زیبا خواهد به طور بالقوه دیگر مناسب است.

“ما نشست و گفت:, ‘OK به نظر می رسد مانند نوشتن بر روی دیوار, اما آنچه قوانین جدید اینجا ؟ و این اولین چیزی است که آمار ما بود و من فکر نمی کنم که, ناهارخوری زیبا چیزی است که مردم نیاز دارند در حال حاضر” Canlis گفت.

پس از 69 سال با سه نسل از Canlis مردان در راس او گفت: “در حال حاضر ما منسوخ کسب و کار-اجازه دهید فقط آن اعتراف و سپس ما شروع به لیست کسانی که قوانین جدید — آن را به راحتی سخت ترین چیزی که ما تا کنون انجام داده است.”

از ماه مارس زمانی که این رستوران اعلام کرد آن را خواهد دید از آن اتاق ناهار خوری Canlis با موفقیت reimagined خود را به عنوان یک چند وجهی عرضه مواد غذایی خدمات.

“شش روز بعد ما باز کاملا متفاوت شرکت — ما باز سه مفهوم متفاوت در یک هفته” علامت Canlis گفت: هیجان زده و مفتخر جدید خود را سرمایه گذاری. “بسیاری شده است محروم دور از ما و همچنین بسیاری است که هنوز هم در اینجا. و یکی از چیزهایی که هنوز هم در اینجا این است که یک آشپزخانه بزرگ کارکنان تمایل به کار می کنند و ما در یک اتوبان در واقع” او به شوخی اشاره کرد که آنها را در بر داشت راه خود را نسبتا نامطلوب محل کار را به نفع خود.

“بنابراین ما باز به عنوان یک درایو-از طریق” Canlis گفت. “ما می تواند 20 اتومبیل در جلوی خانه و خدمت به هشت نفر از آنها در یک زمان. ما به طور کامل بازسازی ورودی به رستوران و ترافیک الگوی چرا که در یک روز این خطوط بیش از یک ساعت برای گرفتن برگر.”

آنها خود استفاده فراوان عرضه گوشت که معمولا رفتن به شام و سرویس و زمین آن را به همبرگر پخته شده نان تازه و گفت: “حرکت “بود wildly موفق است.”

“روز بعد ما باز کردن یک نان شیرینی حلقوی ریختن. ما اتفاق افتاده است به یک ظرف حمل و نقل در پارکینگ ما که دارای یک فر نان و آرد آسیاب در آن است. ما expediter که دیگر تا به حال کار بود از [Manhattan] در پایین سمت شرق این زن یهودی که گفت: “من بادا– baker,'” Canlis گفت: با خنده.

خود آشپز بردی ویلیامز که تا به حال طعم او شیرینی پرسید که چگونه بسیاری از او می تواند در یک روز و او با اطمینان کردیم از 600, Canlis به یاد می آورد. “بنابراین ما فقط باز در 8 صبح برای قهوه و شیرینی و دوباره خطوط بادام بودند.”

در روز سوم Canlis آغاز یک وعده غذایی خانواده-ارائه خدمات قرار داده است که کارکنان آن از سرور و reservationists به ظرف واشر و پیانیست که می شده اند و بدون شغل به رانندگان صندلی — به معنای واقعی کلمه. “ما فقط استخدام کارکنان ما به رانندگان و شروع به ارائه شام در سراسر شهرستان,” او گفت:.

خانواده جعبه وعده های غذایی هر روز تغییر می کند و شامل گزینه های مانند گوشت گاو Wagyu میت لوف با سس گوجه فرنگی تند, به عنوان مثال و خشک-سن اردک carnitas enchiladas. و همچنین دوغ مرغ سرخ شده و یک “آخر هفته کیت” که شامل همبرگر, پاستا, سالاد, و بیشتر.

Canlis نیز شروع به گرد کردن تا تولید از آن مزرعه محلی purveyors به فروش جامعه-حمایت کشاورزی (CSA) جعبه. “ما شروع به خرید از همه ما همان فروشندگان و هنگامی که ما تا به حال این همه چیزهای اضافی ما را CSA جعبه از آنها را. سپس ما شروع به ارائه کوکتل کیت و شراب از انبار ما,” او گفت:.

خود ناهار خوری خصوصی هماهنگ کننده مشترک یکی دیگر از ایده برای ریف کردن یک بازی به کارکنان “عشق را به بازی با هم” و پیشنهاد “اگر ما بازی یکنوع بازی شبیه لوتو با شهر و قرار دادن کارت یکنوع بازی شبیه لوتو در شام ما در حال ارائه و فقط livestream آن به مردم؟”

بنابراین هر جمعه شب از ساعت 8:30 p. m. به وقت محلی برایان Canlis لباس در یک لباس مخصوص مهمانی رسمی و میزبان livestream رویداد “به مانند 4000 نفر,” او گفت:. آنها حتی داوطلب خدمت سربازی بالا نام استعداد موسیقی به ارائه برخی از سرگرمی های اضافی مانند نزاع خواننده اسحاق اسلید که انجام خواهد شد در هفته آینده. “این goofiest, hokiest, وطنی چیز” Canlis گفت با خنده: “اما صدها و صدها نفر از [پیام] از خانواده ها آمده اند که می گویند” این است که برجسته از هفته ما به شما تماس با ما ارسال مطلب کارت یکنوع بازی شبیه لوتو?'”

شام جعبه که Canlis به فروش می رساند همچنین شامل یک گل و یک شمع و چیزهای دیگر را برای محیط حتی یک لینک به livestream رستوران’ بازیکنان پیانو “بنابراین شما می توانید تجربه با Canlis شام.”

به جای استفاده از شخص ثالث و ارائه خدمات نرم افزار برای برقراری ارتباط سفارشات از مصرف کننده به رستوران Canlis اختراع یک گزینه جدید با سابق خود را رزرو پلت فرم تاک.

“ما آنها را به نام و گفت:” ما در حال تلاش برای هک خود را رزرو سیستم را به آن تحویل سیستم می تواند به شما کمک کند؟'” Canlis گفت. شیکاگو-بر اساس شرکت نیز shutdown با توجه به همه گیر اما مدیر عامل شرکت “نیک Kokonas نام در یک تیم از برنامه نویسان که مشغول به کار دور ساعت برای 72 ساعت” برای ساخت این سیستم جدید که “اجازه می دهد تا یک رستوران واقع بود رستوران و تحویل بدون تکیه بر یک شخص ثالث حامل آن را بیشتر یک سرمایه گذاری سود آور.”

تفکر پشت Canlis گفت: “12 سال پیش این بود که ما چگونه حفظ 150 کارکنان و ناهارخوری زیبا واقعا ناکارآمد زايمان مدل تا آن زمان همه کسانی که ایده های مختلف برای نگه داشتن همه کار. اما ما تا به حال به اخراج یک فرد مجرد است.”

اگر چه همه چیز نگاه “ترسناک و ویرانگر” او بر اهمیت به خاطر سپردن “حقیقت این است که ما می توانیم انجام این کار است.”

“من فکر می کنم بسیاری از مردم فکر می کنم این است که تا کنون از چه Canlis استفاده می شود به انجام, اما من فکر می کنم آن را بیشتر Canlis از همیشه در این چند هفته گذشته و من احساس می کنم بسیار شبیه ما همان شرکت ما همیشه حتی اگر محصول ما به نظر می رسد شدید متفاوت,” او گفت:.

‘آن را برای همیشه مرده’

مشهور آشپز فرانسوی Ludo Lefebvre حذف هنر از دیوارهای خود صمیمی 26-صندلی ناهار خوری اتاق در Michelin Trois Mec پس از اینکه مجبور به تعطیل و تلاش برای فکر می کنم از یک راه رو به جلو است.

حتی یک ابداع خدمات خواهد بود گریه به دور از ملاحظه سرپرستی و فوق العاده اعدام مزه منو تجربه ای که در سطح بالا سرآشپزها و صاحبان کار عاشقانه برای چندین دهه به کشت.

“مثل کسی با شما را شکست. و در حال حاضر من به شکل از چگونه برای ایجاد یک رابطه جدید با آنها” Krissy Lefebvre که هلمز جلویی عملیات برای شوهرش لوس آنجلس گروه ها و رستوران ها گفت: ABC News.

در حال حاضر سه Mec است بدبختانه اسکریپت در آن خوب ناهار خوری رویکرد به جای کمک با وعده های غذایی است که حمایت بشردوستانه جهان آشپزخانه مرکزی اجرا شده توسط دیرین خود را دوست و همکار آشپز Jose Andres.

“ما تا به حال یک بسته میچلین ستاره دار, رستوران, اما آن را احساس نمی کند حق به سعی کنید به زور به رفتن به برنامه. این خواهد بود یک مدت طولانی قبل از ما بازگشت به قبل از COVID زندگی و تا آن زمان من احساس می کنم بهتر است در مورد استفاده از Trois Mec در راه است که می تواند کمک به جامعه” Krissy Lefebvre گفت. “[WCK] استخدام و مشغول رستوران در سراسر کشور اجازه می دهد تا رستوران به نگه داشتن چراغ و استخدام برخی کارکنان به طبخ با کیفیت خوب وعده های غذایی برای افرادی که به آن نیاز دارید در حال حاضر است.”

Krissy Lefebvre گفت و کارکنان که تصمیم به بازگشت به زمانی که آنها احساس راحت در خدمت 400 نفر از این خانواده به سبک وعده های غذایی پنج روز در هفته.

“این Trois Mec منو به عنوان در حال حاضر خالیست. پس از آن بود واقعا نشستن با کارکنان و بدانند که چه نوع از مواد غذایی که آنها می تواند تولید با منابع آنها بود,” او گفت: از وعده های غذایی خانواده که شامل “یک سبزی یک پروتئین مانند مرغ و یک ظرف ماکارونی.”

او آشپز شوهر و شریک کسب و کار در آشپزخانه است پس از او 13 سال و گفت: “همه او را آموزش داده شده است به طبخ و خدمت به مردم است.”

“لودو نمی کوک کوچک tweezer بخش مواد غذایی در خانه” Krissy Lefebvre گفت: با خنده. “من فکر می کنم شما باید به نوع دیگر محفظه در مغز شما و آشپزخانه و بگو: بیایید پیدا کردن راه ما را تغذیه خانواده است. این است که یک مناسبت خاص است. این زندگی است. این زنده ماندن است.’ و اجازه دهید مردم به آنچه آنها نیاز به زنده ماندن او گفت:” این رستوران روند تفکر خود را در پشت رویکرد جدید.

“در روز مادر در سال گذشته ما تا به حال بیش از 600 رزرو در پتیت Trois. در این سال Ludo کردم تا زود به طبخ چیزی شبیه به 60 جوجه برای به منو بروید و او به خانه آمد و گفت: “من تقریبا گریه در خط امروز,'” همسر خود را به یاد می آورد. “ویژه مناسبت لحظات هستند و نه فقط آنچه در آن بود. او آشپز برای مردم او را به ارمغان می آورد مواد غذایی به جدول می بینید خانواده دچار آن است. در حال حاضر او آشپز آن قرار می دهد و آن را در یک جعبه و کسی در یک ماسک و دستکش آن را در تنه خود را.”

آشپز زن گفت: “من فکر می کنم بخشی از رضایت برای سرآشپزها است تقویت است که شما به ارمغان آورد شادی به مردم است. به طوری که نقطه اتصال به تازگی قطع شده است.”

درخواست در مورد سرنوشت, ناهارخوری زیبا, یک بیت یک سوال لود شده با پویا و سلامت کسب و کار اثرات موج دار شدن به طور مداوم در حال تغییر اما Krissy Lefebvre مشترک تند و تلخ در چشم انداز.

“تا به امروز زنده است یا مرده. اما آن را برای همیشه مرده است,” او گفت:. “اگر شما در چیزی مانند Trois Mec شما تنها 28 مهمانان حداکثر و ما ساخته شده Trois Mec به طوری که شما احساس مثل شما در آشپز آشپزخانه.” اما با اجتماعی جدید فاصله و سلامت, محدودیت, مانند صندلی مردم شش پا از هم جدا و تنها اجازه می دهد محدود ظرفیت Krissy Lefebvre گفت: “آن چنان لخت و مقادیر آن این است که تجربه ای که مردم می خواهند؟”

Krissy Lefebve استدلال کرد که “ناهار خوری خوب نمی تواند زنده ماندن در 50 ٪ — آن را فقط یک مدل کسب و کار” او گفت:.

اگر چه برخی از شهرستانها را سست محدودیت برای کافه ها و رستوران ها برای بازگشایی بود و در سن دیگو که در آن مردم می توانند دوباره شام خوردن در Canlis تکرار Lefebvre گفت: “این واقعا برای ما کار می کنند و یا بسیاری از رستوران ها که من می دانم به کار با تمام کسانی که محدودیت و در 50 درصد ظرفیت است.”

“ما در حال برنامه ریزی کل مرحله بعدی که من فکر می کنم خواهد شد نگاه بسیار متفاوت از باز کردن یک رستوران ناهار خوری خوب,” او گفت:. “ما فقط میخوام تغییر رستوران به کار برای قوانین و ما قصد داریم برای باز کردن به عنوان یک کاملا متفاوت رستوران مانند یک بازی گاه به گاه خرچنگ زیستن.”

این تیم در حال آماده سازی برای راه اندازی یک درایو در سینما مفهوم و خواهد شد هر گونه مراحل بعدی در گشاد گشاد راه رفتن با, محلی و دولت مقامات بهداشتی.

در حالی که این طرح در حال حاضر دارای “کاملا متفاوت همه چیز” از لباس و دکور به آن منو Canlis گفت: “از آن خواهد شد یک رستوران ساخته شده در اطراف این اقتصاد و این مردم است. چون من هنوز هم فکر نمی کنم, ناهارخوری زیبا چیزی است که مردم نیاز در حال حاضر.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>