قاضی فدرال تغییرات در خدمات پستی را متوقف می کند، با استناد به ‘حق رای دهندگان’

قاضی دریافت که تغییرات بر اساس «سیاست پارتیزانی» است.

به به اشتراک گذاری به

يک قاضی فدرال در ايالت واشنگتن به سرويس پستی آمريکا دستور داد مجموعه ای از تغييرات جنجال برانگيز کاهش هزينه را که در اوائل سال جاری توسط ژنرال لوئيس دجوی مستر اعمال شد، متوقف کند و يک پيروزی عمده را به چند دادستان کل ايالت دموکرات دست دهد.

استنلی باستیان قاضی آمریکایی روز پنجشنبه نوشت که «سیاست پارتیزانی» عامل اصلی اقدامات هزینه بر سرویس پستی و «حق رای رای دهندگان» اثر بوده است. او دریافت که دادستان کل ایالت ثابت کرد «سرویس پستی ایالات متحده آمریکا و ژنرال مستر اقتدار قانون اساسی ایالات متحده برای تنظیم انتخابات و حق رای مردم را نقض و تجاوز کرده اند.»

باستیان نوشت: «به راحتی می توان به این نتیجه رسید که تغییرات اخیر خدمات پستی تلاشی عمدی از طرف دولت فعلی برای برهم زدن و به چالش کشیدن مشروعیت انتخابات آینده محلی، ایالتی و فدرال است.» “شاکیان نشان قوی داده اند که تغییرات اخیر نتیجه تلاش دولت فعلی برای استفاده از سرویس پستی به عنوان ابزاری در سیاست پارتیزانی است.”

لی موک، عضو هیئت فرمانداران خدمات پستی، در پاسخ به ادعای باستیان مبنی بر اینکه «سیاست پارتیزانی» در حال بازی است، گفت «هر پیشنهادی مبنی بر اینکه حمله ای با انگیزه سیاسی به کارایی سرویس پستی وجود دارد، کاملاً و کاملاً بدون شایستگی است.»

ماه گذشته دادستان کل ايالت واشنگتن اين دعوی را به نمایندگی از ۱۴ ايالت مطرح کرد. ائتلاف استدلال می کرد که تغییرات اعمال شده توسط دجوی که در طول ماه های تابستان سرویس تحویل پستی را کند می کرد، حق قانون اساسی ایالت ها برای اجرای انتخابات را نقض می کند.

ایالت واشینگتن توسط کلرادو، کنتیکت، ایلینوی، مریلند، میشیگان، مینه سوتا، نوادا، نیومکزیکو، اورگن، رود آیلند، ورمانت، ویرجینیا و ویسکانسین در کت و شلوار است. دو دعوی دیگر به رهبری پنسیلوانیا و نیویورک همچنان در انتظار است.

باب فرگوسن دادستان کل واشنگتن که رهبری کت و شلوار را بر عهده دارد، روز پنجشنبه گفت: پیروزی امروز از یک نهاد بحرانی برای کشور ما محافظت می کند. آمریکایی ها اکنون می توانند با اطمینان از طریق رای بدهند و صدای خود را شنیده باشند.

PHOTO: A mail carrier delivers mail in the Brooklyn, NY, Aug. 21, 2020.

حامل الکترونیکی ارائه الکترونیکی در بروکلین، نیویورک، اوت 21، 2020.

حامل الکترونیکی ارائه الکترونیکی در بروکلین، نیویورک، اوت 21، 2020.

دموکرات های کنگره دجوی را که اهدا کننده دیرینه جمهوری خواه و منصوب ترامپ است متهم کرده اند که عمداً سرویس پستی را به عنوان بخشی از تلاش برای تضعیف رای گیری پستی در ماه نوامبر کند کرده است.

باستیان با استناد به تمایل ترامپ به استفاده از «کلمات و توییت های بسیار پارتیزانی»، سرویس پستی کند شده و تلاش جمهوری خواهان برای مبارزه با تلاش های «دور زدن» تغییرات نوشت که «قلب اقدامات دجوی و سرویس پستی، محروم کردن رای دهندگان است.»

باستیان همچنین موضع خدمات پستی را کوبید — که ادعا می کرد هیچ چیز تغییر نکرده است در رویکرد خود به انتخاباتی — به عنوان به سادگی درست نیست. باستیان نوشت که «آمار نشان می دهد کاهش شدید نرخ تحویل وجود داشته است.»

به این ترتیب، قاضی به سرویس پستی دستور داد که «اجرای یا اجرای تغییرات سیاستی اعلام شده در ژوئیه ۲۰۲۰ را که تحویل پستی را کند کرده است» متوقف کند.

قابل توجه، باستیان دستور داد که هر اداره و یا تسهیلات داشتن مشکل ملاقات با استانداردهای تحویل درجه یک به دلیل حذف اخیر خدمات پستی و از کار انداختن تجهیزات باید تجهیزات خود را ترمیم کرده است. قاضی گفت اگر سرویس پستی درخواست بازگرداندن تجهیزات به صورت آنلاین را رد کند، این موضوع باید در دادگاه مطرح شود.

بلافاصله مشخص نشد که این حکم چگونه اجرا خواهد شد و یک سخنگوی خدمات پستی روز جمعه گفت وکلای آژانس در حال حاضر «گزینه های قانونی ما را بررسی می کنند.» اما چند حزب مجوور اواخر روز پنجشنبه در رسانه های اجتماعی جشن گرفتند.

ینا گریسولد، وزیر امور خارجه کلرادو در توییتر اعلام کرد: «حکم دیگری برنده شد!» مارک هرینگ دادستان کل ویرجینیا افزود: «فقط حکم دادگاه مسدود کردن خرابکاری ترامپ/دجوی سرویس پستی آمریکا را به دست آورد.»

جی اینفلی، دولت ایالت واشنگتن می گوید: «این یک پیروزی بزرگ برای نظام انتخاباتی ما و دسترسی آمریکایی ها به صندوق رای است.» “من از دادستان کل و تیمش به خاطر تمام کارشان به نمایندگی از واشینگتنیان تشکر می کنم.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>