اتیوپی نیروهای امنیتی متهم از قبر نقض حقوق بشر

یک گروه حقوق متهم کرده اتیوپی نیروهای امنیتی از ادامه به ارتکاب قبر نقض حقوق بشر از جمله اعدام های فراقضایی و شکنجه, پس از نخست وزیر Abiy احمد گرفت و در سال 2018 است.

در گزارش خود در روز جمعه سازمان عفو بین الملل, مستند خودسرانه بازداشت هزاران نفر از مردم و اجباری اخراج ده ها تن از خانواده ها از خانه های خود که برخی از آنها شعله ور مجموعه طی چندین عملیات در پاسخ به حملات گروه های مسلح و خشونت درون جامعه در بخش هایی از Amhara و Oromia مناطق.

این گزارش را پوشش می دهد دوره بین دسامبر دسامبر 2018 و 2019.

بیشتر:

Abiy تا به معرفی یک سری از اصلاحات فراگیر از جمله اعطای عفو به هزاران نفر از زندانیان سیاسی و لغو قوانین سخت گیرانه پس از به قدرت رسیدن در ماه آوریل سال 2018 است. شروع گسترده داخلی تغییرات – همراه با تلاش برای پایان دادن به خصومت با همسایه اریتره دیرین دشمن – برنده Abiy بین المللی ستایش و امن او جایزه صلح نوبل در سال گذشته است.

اما Abiy تصدی نیز گرفتار درگیری های قومیبا صدها نفر از هزاران نفر از مردم آواره در میان بدتر شدن وضعیت امنیتی.

“نقض به تصویر کشیده شده در این گزارش در حال گفتن از کسب و کار ناتمام اصلاحات در اتیوپی از جمله مصونیت از مجازات برای گذشته نقض حقوق بشر” Deprose Muchena عفو مدیر منطقه ای جنوب آفریقا و شرق آفریقا در این باره گفت.

دولت اتیوپی بلافاصله پاسخ به عفو گزارش. الجزیره تماس اتیوپی دادستان کل و وزارت صلح از نظر اما دریافت پاسخ در زمان انتشار. عفو بین الملل همچنین گفت: ادارات دولتی را پاسخ نمی دهند به گزارش آن است.

جرم, دستگیری, قتل

تحت Abiy را اصلاح طلب رانندگی, دولت در سال 2018 لغو ممنوعیت چند احزاب سیاسی که برخی از آنها تعیین شده بود “تروریستی” قرار گرفتند. این حرکت راه را برای رهبران ممنوع گروه برای بازگشت به قومی متنوع کشور و احزاب مخالف برای شرکت در مدتها در انتظار انتخابات در ابتدا برنامه ریزی شده برای ماه اوت سال 2020 اما در حال حاضر به تعویق افتاد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

عفو بین الملل گفت: باز کردن فضای سیاسی است همزمان با سیاستمداران تکان دهنده قومی و مذهبی animosities در تلاش های خود را to بسیج حمایت جرقه درون جامعه خشونت و حمله مسلحانه در چندین کشور منطقه ای متحده است.

در پاسخ دولت فدرال تنظیم امنیتی ارسال فرمان برای هماهنگ کردن عملیات نظامی و پلیس و نیروهای شبه نظامی محلی.

عفو بین الملل گزارش (PDF) اسناد و مدارک یک سری از اتهام نقض حقوق بشر در Oromia, که در آن نیروهای امنیتی در حال راه انداختن یک کمپین علیه اورومی ارتش آزادی (OLA). این گروه جدایی طلب مسلح بال از اورومی جبهه آزادی (OLF), یک حزب اپوزیسیون که به دنبال مبارزه مسلحانه و قبل از بازگشت خود به اتیوپی به دنبال صلح آمیز دستور کار در سال 2018 است.

عفو بین الملل گفت: آن را به حال جمع آوری مدارک و شواهد که حداقل 10 ، 000 نفر مظنون به حمایت و یا کار برای OLA بودند بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی در دور جرم بازداشت آغاز شد که در ژانویه 2019.

همچنین گفت: این حال شواهدی وجود دارد که حداقل 39 نفر extrajudicially اعدام در میان افزایش تنش ها در Oromia شرق Guji و غرب Guji مناطق. دیگر مستند نقض حقوق بشر شامل موارد متعدد شکنجه توسط نیروهای امنیتی با افراد مختلف مصاحبه با سازمان عفو صحبت از ضرب و شتم شدید توسط نیروهای امنیتی است. در یک مورد یک زن دچار سقط جنین مدت کوتاهی پس از او مورد ضرب و شتم شد.

در Amhara, سازمان عفو گفت: “حداقل 130 نفر کشته شدند در بین جمعی تعارض است که در آن نیروهای امنیتی بودند همدست” یا از طریق مشارکت فعال و یا عدم حفاظت از جوامع آسیب دیده.

این گروه گفت که پلیس منطقه ای نظامی و محلی vigilante گروه انجام حملات متعدد با هدف قرار دادن قومی Qemant که به دنبال خودمختاری بیشتر و در نتیجه نمرات از مرگ و میر و جابجایی صدها نفر از مردم است. “از 10-11 ژانویه 2019 و نیروهای امنیتی و لباس شخصی گروه حمله [Qemant] حل و فصل در Metema با نارنجک و اسلحه و تنظیم خانه در آتش است. پنجاه و هشت نفر کشته شدند ظرف 24 ساعت به عنوان سرباز در نزدیکی اردوگاه موفق به پاسخ به فریادهای کمک” عفو گفت.

معاون Amhara صلح منطقه ای و اداره امنیت گفت: گروه حقوق تلفات می توانست بیشتر اگر نیروهای امنیتی تا به حال نمی مستقر شده و همچنین رد همدستی ادعا می کنند.

‘قدرت’

اگنس Callamard این گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره قتل های فراقضایی گفت که در حالی که آن را “very دشوار” برای کشورها به “موثر” پلیس محیط های ضربه درون قومی و درون مذهبی و درگیری و همچنین به عنوان کسانی که تجربه independentist گروه های مسلح و یا حرکات خودسرانه قتل “تغذیه چرخه خشونت”.

“در تجربه ملی و یا مقامات محلی تکیه بر آمرانه و خشونت آمیز امنیت تاکتیک در محل مشارکت سیاسی نسبت به دراز مدت اصلاحات به آدرس تاریخی نارضایتی” Callamard به الجزیره.

در مورد Oromia, تحلیلگران بر این باورند که خشونت تا حد زیادی نسبت به بازگشت از تبعید مخالفت احزاب سیاسی پس از باز کردن فضای سیاسی دو سال پیش.

“هنگامی که Abiy در زمان قدرت او انتقاد استبدادی شیوه های قبلی دولت است. اما او شده است قادر به به طور کامل تغییر شخصیت از رژیم فقط با ایجاد تغییرات در مرکز” ویلیام Davison, تحلیلگر ارشد, اتیوپی در گروه بین المللی بحران گفت: Al Jazeera.

او گفت: سوء استفاده هستند به میزان زیادی یک ادامه نقض دیده می شود تحت قبلی دولت است.

“انتظار این بود که زمانی که OLF بازگشت به اتیوپی آن را پایین قرار داده و سلاح های خود را. به جای مبارزه قدرت به زودی فوران بین OLF و دولت که منجر به ادامه خشونت” او گفت:.

با توجه به Davison وجود دارد “هیچ چشم انداز فوری یک راه حل صلح آمیز” به این وضعیت در غرب Oromia به عنوان دولت به نظر می رسد قصد از بین بردن OLA. این واقعیت است که وجود دارد نشده است انتخابات آزاد و عادلانه به عنوان وعده داده شده و که در نظر سنجی که در حال حاضر به تاخیر افتاده است فراتر از دولت به اصطلاح اوضاع را پیچیده تر او اضافه شده است.

‘مجتمع متن امنیتی’

دانیل بکل تیاو رئیس کمیساریای از اتیوپی حقوق بشر کمیسیون به الجزیره گفت: “عفو را یافته و جاری گزارش قتل ها و دستگیری ها به خصوص در Oromia منطقه باید بسیار جدی گرفته شود.”

وی افزود که “ما باید نه از دست دادن بینایی از مجتمع متن امنیتی است که در آن گروه های مسلح در حال بی ثباتی منطقه و مبارزه در این گروه گرفتن تلفات سنگین به غیرنظامیان”.

در آن گزارش عفو اذعان کرد که دولت گرفته است “اولین گام اولیه … نسبت به بهبود حقوق بشر و محیط زیست در کشور” اما هشدار داد که “تداوم سبک قدیمی الگوهای خشونت توسط نیروهای امنیتی تهدید به از خط خارج پایدار در دراز مدت به دست آوردن”.

Fisseha b-line medical حق گروه اتیوپی پژوهشگر گفت: وجود داشته است “بسیاری از تحولات مثبت پس از آمدن به قدرت Abiy اما در همان زمان گزارش نقض منعکس نمی شود و در دولت”.

به دنبال پیش رو عفو بین الملل گفت که نگران نقض حقوق بشر و نقض حقوق بشر تشدید خواهد شد در آینده انتخابات دوره است.

آن توصیه می شود که دولت اتیوپی اقدامات بلافاصله به دستور نیروهای امنیتی برای جلوگیری از اجرای اعدام های فراقضایی, دلخواه, دستگیری, تخلیه اجباری و تخریب اموال متعلق به افراد مظنون به حمایت از مخالفان سیاسی احزاب و یا گروه های مسلح.

عفو بیشتر خواستار پایان دادن به فرهنگ معافیت از مجازات در نیروهای امنیتی توسط demobilising واحد بودند که همدست در خشونت و نقض حقوق بشر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>