اردوغان از پوتین اعلام ادلب آتش بس پس از نشست مسکو

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان و همتای روسی خود ولادیمیر پوتین اعلام کرده اند یک نظامی آتش بس در ادلب برای شروع در نیمه شب روز پنج شنبه پس از نشستی در مسکو که شش ساعت به طول انجامید.

ادلب آخرین دژ شورشی در سوریه شاهد افزایش خشونت و خونریزی پس از ماه دسامبر گذشته شروع روسیه-حمایت سوریه توهین آمیز به دست آوردن مجدد کنترل بر این منطقه که منجر به ترکیه ارسال هزاران نفر از نیروهای خود را به این استان برای مقابله با ارتش سوریه.

“در 00.01 امشب در از نیمه شب آتش بس خواهد بود در محل قرار داده” اردوغان به خبرنگاران در مسکو.

بیشتر:

اردوغان اضافه کرد که ترکیه نمی خواهد “سکوت” در حملات نیروهای دولتی سوریه و هشدار داد آنکارا خواهد مقابله به مثل در برابر هر گونه ضرب و جرح با نیروی کامل است.

برای پوتین گفت: روسیه همیشه نیست موافقت خود را با شرکای ترکیه اما ابراز امید که این قرارداد به پایان می رسد غیر نظامی رنج می برند و کمک شامل یک بحران انسانی.

پس از دسامبر گذشته بیش از 300 غیرنظامی از جمله حداقل 100 کودک و سه زن کشته شده در ادلب در حالی که نزدیک به یک میلیون سوری آواره شده اند و به مرز با ترکیه که در سازمان ملل متحد به عنوان بدترین بحران انسانی در سوریه را نه سال جنگ داخلی.

اکثر تلاش کرده اند برای پیدا کردن کافی پناه و بسیاری از خانواده ها مجبور به اردوگاه در باز است.

تا زمانی که آخرین بحران پوتین و اردوغان موفق شده بود برای هماهنگ کردن منافع خود در سوریه حتی اگر مسکو حمایت رئیس جمهور سوریه, بشار اسد, در حالی که آنکارا به حمایت از نیروهای مخالف.

ترکیه و روسیه روز پنج شنبه نیز توافق برای ایجاد یک کریدور امن همراه یک کلید شرقی-غربی بزرگراه در سوریه ادلب و برگزاری گشت مشترک در آن را به عنوان از آوریل 15.

در یک بیانیه مشترک خوانده شده توسط ترکیه و روسیه وزرای خارجه دو طرف گفت: کریدور امن خواهد کشش 6km (3.7 کیلومتر) به سمت شمال و 6 کیلومتری به جنوب بزرگراه M4.

آنها گفتند: خود را در دفاع از وزیران خواهد توافق بر سر پارامترهای راهرو در عرض یک هفته.

Putin News Conference- - MOSCOW, RUSSIA - MARCH 5: President of Turkey Recep Tayyip Erdogan (L) and President of Russia Vladimir Putin (R) shake hands after their joint news conference following their

رئیس جمهور اردوغان چپ و پوتین لرزش دست ها پس از کنفرانس خبری مشترک پس از دیدار امروز خود در مسکو, روسیه در تاریخ 5 مارس سال 2020 [Sefa Karacan/Anadolu]

بشار اسد – که به یک مصاحبه به دولتی روسیه 24 اخبار کانال پخش در روز پنج شنبه – متهم ترکیه رئیس جمهور “حمایت از تروریست ها”.

“اردوغان است که قادر به ترک چرا او ارسال ارتش خود را برای مبارزه در سوریه و به همین دلیل سربازان خود کشته می شوند وجود دارد چرا که این موضوع هیچ ربطی به با ترکیه منافع اما با اخوان المسلمین ایدئولوژی” اسد گفت.

“مردم سوریه همانطور که ما شاهد عمدتا در ارتش باید افسانه ای توانایی به قربانی. واقعیت این است که دوستان ما در روسیه و ایران ایستاده اند با ما بازی کرده است نقش اساسی در ما انعطاف پذیری است.”

در روز پنج شنبه پوتین ارائه تسلیت خود را به اردوغان بیش ترکی زیان در سوریه حمله هوایی اما اشاره کرد وجود دارد و همچنین مرگ و میر در میان نیروهای سوریه.

یکی دیگر از ترکیه سرباز کشته در حمله ای در ادلب در روز پنج شنبه افزایش تعداد سرباز ترک کشته از آغاز ماه فوریه به 59.

پس از ترکیه ازطریق چندین سوریه جت مسکو هشدار داد آنکارا هواپیما خود را ناامن خواهد بود اگر آنها وارد حریم هوایی سوریه یک تهدید محجبه به شرکت روسی دارایی های نظامی در سوریه است.

مخالفت فعالان در ادلب سرزنش هواپیمای روسی برای حمله روز پنج شنبه در تهران برگزار می شود ایجاد کرد که آنها گفت: کشته شدن 15 نفر از جمله کودکان و زخمی شدن چندین نفر دیگر.

ارتش روسیه تا به حال هیچ اظهار نظر فوری در این ادعا اما آن را قاطعانه رد مشابه قبلی ادعا اصرار دارد آن را هدف مناطق مسکونی.

با وجود پنجشنبه دستیابی به موفقیت امید برای صلح در میان برخی از سوری ها پایین باقی می ماند.

رجا Androon یک زن 65 ساله سوریه از ادلب که دو پسر بودند کشته شده توسط نیروهای دولتی سوریه در حال حاضر زندگی در Antakya جنوب شرق ترکیه است.

“این مذاکرات ممکن است در نتیجه کمتر مبارزه با, اما من نه حبس کردن نفس برای رژیم سوریه به خارج از ادلب” او به الجزیره. “من امیدوارم که ادلب را تحت حکومت خودمختار و نه سقوط اسد را کنترل کند.”

با توجه به این داوطلب, سازمان , سفید, کلاه 612 شهروندان سوری کشته شده اند توسط نیروهای دولتی و متحدان خود را از آغاز این سال است.

با گزارش Linah Alsaafin در Antakya.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>