هشت مرگ ده ها زخمی در جنوب قزاقستان درگیری

یک نزاع و جدال و یک سری از درگیری در چندین روستا در قزاقستان جنوبی ژمبیل استان را ترک کرده اند و هشت نفر کشته, مقامات گفت.

وزیر کشور Yerlan Turgumbayev گفت: در روز شنبه ده ها نفر زخمی شدند در درگیری های روز جمعه در Jambyl منطقه حدود سه ساعت رانندگی از قزاقستان و بزرگترین شهر آلماتی و نزدیک به مرز با قرقیزستان.

بیشتر:

جمعیت به درگیری با پلیس و زخمی شدن دو افسر با صدای شلیک گلوله و آتش کشیدند ده ها تن از ساختمان ها و اتومبیل ها. پلیس از بازداشت 47 نفر و مصادره دو تفنگ ساچمه ای.

پلیس و گارد ملی در حال حاضر اوضاع تحت کنترل رئیس جمهور Kassym-Jomart Tokayev در بیانیه ای گفت: دستور دولت به برداشتن قدم برای حفظ آرامش در روستاها.

Tokayev گفت: جنگ رخ داده است در تعدادی از شهرک های یهودی نشین در Kordai منطقه Jambyl منطقه است.

191230193900576

فیلم های ارسال شده به رسانه های اجتماعی در اواخر جمعه شب نشان داد صحنه از مردان جوان برخی از مسلح با, باشگاه, راهپیمایی در امتداد یک جاده روستای با ساختمان به آتش کشیده هر دو طرف است.

قزاقستان مقامات نه اظهار نظر در ریشه های مبارزه با. منطقه ای که در آن درگیری است خانه را به بسیاری از اعضای Dungan گروه اقلیت مسلمانان چینی منشاء قومی.

یک راننده که با این نسخهها کار گرفتن مسافران از قزاقستان مرز با قرقیزستان به شهر آلماتی گفت که Masanchi ایجاد کرد که در مرکز درگیری های مهر و موم شده ،

“آن آرام است. اما شما نمی توانید در حال حاضر وجود دارد. پلیس و ارتش وجود دارد” راننده Bakytjan گفت: AFP news agency توسط تلفن.

او گفت: جنگ شروع شده بود پس از یک Dungan مرد حمله سالمندان قزاقستان ،

خصوصی, اخبار, آژانس Kaztag ذکر Kusei Daurov رئیس Dungan انجمن عنوان کرد و گفت که بیش از ده خانه ها سوزانده شدند و توسط “مردان جوان که تا به حال وارد” در روستای Masanchi در روز جمعه.

قزاقستان رهبری به خود می بالد در تضمین های بین قومی هماهنگی در یک کشور که در وزارت امور خارجه می گوید: “بیش از 100 گروه های قومی در حال زندگی در صلح”.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>