مصر رئیس جمهور سابق حسنی مبارک درگذشت 91

حسنی مبارک رئیس جمهور مصر برای تقریبا 30 سال است که پا را پس از یک انقلاب مردمی در سال 2011 درگذشت. او 91.

مبارک مصر به عنوان چهارمین رئیس جمهور در شروع سال 1981 تا خود را فردی گری در آنچه شناخته شده به عنوان بهار عربی به انقلاب است.

او زندانی بوده سال پس از قیام آزاد شد اما در سال 2017 پس از تبرئه از بسیاری از اتهامات عنوان شده علیه. تبرئه حیرت زده بسیاری از مردم مصر هزاران نفر از آنها ریخت و به مرکزی قاهره برای نشان دادن خشم خود در برابر دادگاه.

بهار عربی, تظاهرات, تکان رژیمهای مستبد در سراسر خاورمیانه است.

تلویزیون دولتی گفت: حسنی مبارک درگذشت و در قاهره بیمارستان که در آن او تا به حال تحت نامشخص عمل جراحی است. این گزارش گفت که او تا به حال عوارض ارائه شده اما هیچ جزئیات دیگر. یکی از پسرانش علا اعلام کرد بیش از آخر هفته رئیس جمهور سابق بود و در بخش مراقبت های پس از عمل جراحی.

برادر خود را در قانون به طور کلی Mounir Thabet گفت: AFP news agency او گذشت در قاهره Galaa بیمارستان نظامی.

مصر مبارک را به صورت محاکمه مجدد بیش از معترضان مرگ و میر

پیچیده میراث

او در طول حکومت مبارک بود که یکی از اشتباهات ما در یک bullwark در برابر گروه های مسلح و نگهبان از مصر به صلح با اسرائیل است.

اما به ده ها هزار نفر از جوانان مصری که بسیج برای 18 روز از بی سابقه تظاهرات خیابانی در قاهره مرکزی میدان تحریر و در جای دیگر در سال 2011 مبارک بود یادگار, یک روز دوم فرعون.

الجزیره Jamal al-Shayyal گزارش از تونس, تونس که در آن بهار عربی سرچشمه گفت: معلوم نیست که دقیقا چه چیزی از کشته شدن رهبر سابق.

“آنچه که ما به دنبال در حال حاضر یک دولتمرد بود که پس از بحث برانگیز در گذشته سه دهه از تاریخ مصر. آن را تحت حکومت خود را که مصر فاسد تر شد. آن را تحت حکومت خود را که زیرساخت ها در این کشور به یک مرگ” او گفت:.

“به صورت مطمئن عبور خود را چیزی است که شما را به یاد مردم از این وضعیت در مصر به عنوان به خوبی به عنوان میراث سیاسی که او پشت سر گذاشت که یکی اجازه داده است که برای زمان رژیم نظامی را همچنان در آن حاکم است.”

قهرمان ملی

مبارک متولد شد و در روستایی در دلتای نیل در سال 1928. او در پشت سمت چپ پیچیده میراث خود را به عنوان حکومت بود تا حدودی مشخصه فساد پلیس با خشونت سرکوب سیاسی و تثبیت مشکلات اقتصادی.

رئيس جمهور سابق تا به حال مدت طولانی حفظ بی گناهی خود را و گفت: تاریخ قضاوت خواهد او را یک وطن پرست که در خدمت کشور خود selflessly.

او پیوست مصر نیروی هوایی در سال 1949 فارغ التحصیل شدن به عنوان یک خلبان سال بعد. او از طریق صفوف افزایش و تبدیل به فرمانده کل قوا از نیروی هوایی در سال 1972 است.

مبارک تبدیل به یک قهرمان ملی سال بعد با گزارش داد که مصر نیروی هوایی برخورد قابل توجهی به نیروهای اسرائیلی در سینا در یوم کیپور جنگ.

متولد شده در مارس 4, 1928, مبارک بود, معاون رئیس جمهور در 14 اکتبر 1981 زمانی که مربی خود رئیس جمهور انور سادات ترور شد توسط مبارزان در حالی که بررسی یک رژه نظامی.

نشسته در کنار سادات مبارک فرار کرد با یک جزئی دست آسیب به افراد مسلح اسپری بررسی ایستاده با گلوله. هشت روز بعد پر زور سابق نیروی هوایی فرمانده بود سوگند به عنوان رئیس جمهور امیدوار کننده تداوم و نظم است.

سخت موضع امنیتی را فعال کنید او را به حفظ پیمان صلح با اسرائیل است. تحت حکومت خود مصر و باقی مانده های کلیدی ایالات متحده متحد در منطقه – دریافت $1.3 میلیارد دلار در سال در آمریکا در سال 2011.

مصر حسنی مبارک محاکمه: احکام و جملات

دوست صمیمی داری

مبارک شده بود محکوم به زندگی در زندان در سال 2012 برای توطئه به قتل 239 تظاهرکنندگان در طول 18 روز شورش.

یک دادگاه تجدید نظر دستور محاکمه مجدد و پرونده مبارک و مقامات ارشد کاهش یافته بود. او در نهایت تبرئه شد در سال 2017.

او با این حال محکوم به در سال 2015 به همراه دو پسر خود را از انحراف بودجه عمومی و استفاده از پول برای ارتقاء خانواده خواص. آنها محکوم به سه سال زندان.

پس از دستگیری او در مارس سال 2011 مبارک صرف نزدیک به شش سال زندان در بیمارستان. پس از آزادی او گرفته شد به یک آپارتمان در قاهره Heliopolis منطقه.

بسیاری از مصریان که از طریق زندگی می کردند مبارک را در قدرت مشاهده آن را به عنوان یک دوره استبداد و دوست صمیمی داری. سقوط او منجر به مصر اولین کشور به ارمغان آورد که در رئیس جمهور محمد مرسی.

مرسی به طول انجامید و تنها یک سال پس از تظاهرات توده ای در سال 2013 منجر به سرنگونی آن دفاع رئیس کل مصر وخیم است که در حال حاضر رئیس جمهور است.

مبارک-عصر آمار و ارقام در ضمن به تدریج در حال پاک از اتهامات و قوانین محدود کننده آزادی های سیاسی باید نگرانی در میان فعالان سیاسی که رژیم بازگشته است.

در طول سال مبارک tinkered با اصلاحات اما دوری تغییر عمده ارائه خود را به عنوان مصر تنها حفاظت در برابر ستیزه جویی و فرقه ای را بدست آورد. ایالات متحده سعی در هل دادن او سخت تر برای اصلاحات اما موفق شد تنها در بیگانه او را. ترس از دست دادن اتحاد خود را با قدرتمند ترین کشور عربی در واشنگتن مورد حمایت است.

اما عدم تحقق تکرار وعده های تغییر پیوسته عمیقتر عمومی ناامیدی و کسانی که به دنبال آیندهای دموکراتیک بودند تاسف برای دیدن مبارک ساخت ظاهری حرکت به راه اندازی یک سلسله جانشینی در شکل خود را تاجر, پسر جمال.

مبارک است جان سالم به در با همسر او سوزان و پسرانش جمال و علا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>