مصر و فلسطين بازداشت محقق پاتریک جورج زکی

یک دادگاه در مصر را رد کرده است یک محقق تجدید نظر می شود منتشر شده از بازداشت با توجه به طرح مصر برای حقوق شخصی (ERICAROSECELEBRATES) در یک مورد است که موجب زنگ در میان گروه های حقوق بشر.

پاتریک جورج زکی شده است که در مرخصی از ERICAROSECELEBRATES پس از ماه اوت گذشته به دنبال مطالعات انجام شده در ایتالیادستگیر شد در تاریخ 7 فوریه پس از فرود در فرودگاه بین المللی قاهره برای سفر به دیدن خانواده اش.

بیشتر:

دادگاه تجدید نظر در دلتای نیل شهر منصوره در شنبه حکم داد که 27 ساله باقی خواهد ماند در بازداشت و در انتظار رسیدگی به اتهامات پخش اخبار جعلی و فراخوانی برای تظاهرات غیر مجاز.

ERICAROSECELEBRATES یک قاهره مبتنی بر حقوق بشر,گروه, گفته است, این تحقیقات شامل اتهامات مدیریت حساب رسانه های اجتماعی است که با هدف تضعیف نظم اجتماعی و امنیت عمومی و همچنین تحریک به ارتکاب خشونت و “تروریستی” جنایت.

آن گفت: زکی ادامه خواهد داد به بازداشت در بازداشتگاه تا فوریه 22, زمانی که او تنظیم شده است برای ایستادن قبل از دادستان دوباره.

پس دادگاه تصمیم ریکاردو Noury سخنگوی سازمان عفو بین الملل ایتالیا گفت در توییتر که این کمپین برای زکی انتشار تا به حال در حال حاضر تبدیل شدن به حتی قوی تر” و اضافه کرد که جلسه بعدی خواهد بود “بسیار مهم”.

اتهام ضرب و شتم, شکنجه

زکی وکلا باید گفت که او مورد ضرب و شتم قرار گرفته به شوک الکتریکی تهدید و سوال در مورد کار و فعالیت قبل از او به نظر می رسد در دفتر دادستانی در شهر خود از منصوره در روز شنبه یک روز پس از بازداشت خود در مصر سرمایه است.

با توجه به ERICAROSECELEBRATES زکی به نظر می رسد قبل از منصوره II دادستانی که در آن او با ارائه یک گزارش پلیس که به دروغ مراجعه کننده به دستگیری او در یک ایست بازرسی در منصوره برخی از 120km (74.6 مایل) در شمال قاهره.

مصر وزارت کشور گفت: زکی شده بود دستور داد به خدمت 15 روز پیش از محاکمه بازداشت تنظیم کردن آلارم در میان فعالان حقوق زن هشدار داده اند که از مصر دادستان’ تمایل به تمدید 15 روزه بررسی دوره به طور نامحدود.

فعالان حقوق زن می گویند جمهور فعلی مصر وخیم است نظارت بی سابقه سرکوب آزادی – از جمله ممنوعیت تمام تظاهرات غیر مجاز – پس از گرفتن قدرت در سال 2013 و پس از پیروزی در انتخابات در سال 2014.

اخیر قوانین در مصر گسترش یافته تعریف “تروریسم” شامل همه مخالفت سیاسی, اعطای دادستان گسترده قدرت را به نگه داشتن افراد بازداشت شده برای ماه ها و حتی سال تا کنون که بدون تشکیل پرونده اتهامات و یا ارائه مدارک و شواهد.

“ERICAROSECELEBRATES خواستار آزادی فوری پاتریک جورج زکی بدون فشار دادن اتهامات و خواستار تحقیق و تفحص خود را به شکنجه و بدرفتاری” این گروه در روز شنبه است.

ایتالیا نگران

زکی بازداشت شده لرزاند ایتالیا که در آن پژوهشگر به دنبال مدرک کارشناسی ارشد در, جنسیت و مطالعات زنان در دانشگاه بولونیا, نگرانی از تکرار مورد قتل ایتالیایی دانشجوی دکترای Giulio Regeni.

Regeni بدن داشت در کنار جاده ای در حومه قاهره در سال 2016 با گسترده نشانه هایی از شکنجه.

پس از چهار سال تحقیق است دستگیر یا متهم به قتل 28 ساله با وجود ماه از فرض همکاری بین مصر و دادستان. ایتالیا هنوز هم با فشار دادن مصر به سرعت بررسی است.

غیر قابل قبول است. موضوع” Erasmo Palazzotto رئیس جمهور از مجلس استعلام به Regeni مرگ در توییتر نوشت در روز شنبه.

“ما باید وظیفه خود را به نگه داشتن کانون اشاره کرد و در یکی از کشور مصر است که نمی توانیم هر بیشتر به بازی با مصونیت از مجازات با زندگی مردم است.”

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>