جمهوری دموکراتیک کنگو وزیر دادگستری به طور خلاصه بازداشت

جمهوری دموکراتیک کنگو وزیر دادگستری Celestin Tunda آزاد شده از زندان تنها چند ساعت پس از دستگیری او در پایتخت کینشاسا.

Tunda سوال شد توسط دادستان برای چند ساعت در دادگاه تائید دیوانعالی کشور پس از تسلیم شدن به پلیس در خانه اش در بعد از ظهر شنبه.

“او منتشر شده است گفت:” کینشاسا است رئیس پلیس Sylvano کسنگو.

مقامات بلافاصله توضیح دلایل بازداشت Tunda, که همچنین دارای سمت معاون نخست وزیر رئیس جمهور فلیکس Tshisekedi دولت.

Aministerial منبع گفت: AFP news agency تیاو حرکت می کند در برابر Tunda یک روز پس از درگیری با رییس جمهور بیش از تغییرات پیشنهادی به قوه قضائیه.

دستگیری برجسته تنش های رو به رشد در درون ائتلاف حاکم بین Tshisekedi اردوگاه که از سلف خود Joseph Kabila. Tunda ارشد رقم در Kabila را از FCC است که از حزب دارای اکثریت در پارلمان و کنترل اکثر پست در کابینه.

Tshisekedi قبلا حریف از Kabila آمد به قدرت در ژانویه 2019 پس از اعلام برنده انتخابات است که Kabila بود فاقد شرایط لازم برای مسابقه بعد از 18 سال در قدرت است.

“من فکر می کنم ما در زندگی نقطه عطفی در رابطه بین FCC و [Tshisekedi را] UDPS” گفت: فرد Bauma از کنگو گروه تحقیقاتی در دانشگاه نیویورک. “وزیر دادگستری و یک FCC سنگین وزن و دستگیری او اگر تایید شرح زیر است بسیاری از اغتشاشات بیش از چند هفته در حال حاضر.”

پیشنهاد اصلاحات قانونی را به وزارت دادگستری کنترل بیشتر بر دادستان که مخالفان و دیپلمات ها می گویند صدمه استقلال قوه قضائیه.

“تضعیف این استقلال را تضعیف حفاظت از حقوق مدنی و سیاسی در [کنگو],” سفارتخانه های کانادا, بریتانیا و ایالات متحده گفت: در یک بیانیه مشترک در روز پنج شنبه.

صدها نفر از معترضان در برابر قانون در مجلس زمینه را در روز چهارشنبه. آنها پراکنده شده توسط پلیس با شلیک گاز اشک آور و توپ آب.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>