ده ها کشته در حملات در بورکینا فاسو روستاهای

مسلح ناشناس کشته شدن دست کم 43 نفر در حملات در روستاها در شمال بورکینا فاسو در یکی از مرگبارترین حملات از سال گذشته در این کشور غرب آفریقا.

مهاجمان هدفمند حداقل دو روستا در منطقه شمال و در نزدیکی مرز با مالی دولت گفت: در بیانیه ای در روز دوشنبه.

بیشتر:

“در روز یکشنبه حملات انجام شده در روستاهای Dinguila و برگا … در Yatenga استان است. موقت تلفات 43 قربانیان” آن را گفت.

نظامی اعزام به امن روستاها و حداقل شش زخمی قربانیان گرفته شده بودند به بیمارستان مرکزی در نزدیکی اواهیگویا آن اضافه شده است.

این بیانیه نه سرزنش هیچ گروه و هیچ ادعایی بود که بلافاصله ساخته شده برای حملات.

روستاهای مورد حمله شناخته شده به قومی Fulani دامدار که هدف قرار داده شده است محلی گروه دفاع و ارتش را به اتهام وابستگی به گروه های مسلح.

بورکینافاسو مبارزه علیه جنگجویان با لینک کلیک کنید برای القاعده و داعش (ISIS) گروه پس 2015, اما این جنگ همچنین باعث حملات در Fulani دامداران که جوامع دیگر را متهم به حمایت از مبارزان.

بیش از 800 نفر در بورکینافاسو کشته شده اند پس از 2015.

بورکینافاسو سوگوار ده ها تن از قربانیان پس از دو حمله

‘شنیع حمله’

بورکینافاسو رئیس جمهور Roch Kabore را محکوم کرد حمله و فرستاده خود را با تسلیت به خانواده های کسانی که کشته شدند. “من محکوم با بیشترین استحکام این حمله شنیع” او در توییتر نوشت.

Tit-for-tat تلافی کشتار بین Fulani و رقیب جوامع کشاورزی باید رسید بیش از سال گذشته است.

دو حمله در شمال بورکینافاسو در ماه ژانویه به طور جداگانه کشته و 36 و 39 نفر است. خشونت مجبور است بیش از نیم میلیون نفر از خانه های خود ساخته شده و بسیار از شمال ungovernable.

تحلیلگران می گویند این حمله نشانگر یک روند نگران کننده.

“این نیز یکی از این مناطق که در آن ما را شناسایی کرده اند یک خطر قابل توجهی از افزایش stigmatisation در برابر Fulani” ویلیام Assanvo محقق ارشد با موسسه مطالعات امنیتی آسوشیتدپرس گفت.

این اولین کشتار در این مقیاس در آن منطقه است.

این روند نیز رخ داده در کشور همسایه مالی گفت: Christian Poonwah مدیر امن تر دسترسی مشاوره بین المللی شرکت امنیتی در اوآگادوگو.

بورکینا فاسو است که در مرکز منطقه ساحل که در آن قیام مسلحانه گسترش یافته است از مالی است.

حملات در مالی و نیجر و بورکینافاسو کشته شدن حداقل 4000 نفر در سال 2019 با توجه به سازمان ملل متحد.

وابسته به القاعده مبارزان گفت: آنها تنها به حضور در مذاکرات صلح مالی دولت اگر آن اخراج فرانسه و سازمان ملل متحد نیروهای.

“می تواند وجود داشته باشد بدون صحبت کردن در مورد مذاکرات زیر سایه اشغال قبل از خروج همه نیروهای فرانسوی و پیروان خود را از مالی” در Jama خدا نصرت ul-Islam wa al-Muslimin گفت: در بیانیه صادر شده در رسانه های اجتماعی در روز یکشنبه.

وجود دارد هیچ پاسخ فوری از مالی دولت است که پیشنهاد ایران در هفته های اخیر به تلاش و پایان دادن به خشونت است.

اما مالی مقامات بارها و بارها گفت: آنها می خواهند نیروهای فرانسوی به ماندن و فرانسه قول داده است برای تقویت آن حضور نظامی خود را در منطقه ساحل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>