فرزندان قربانیان نازی ها ادامه مبارزه برای تابعیت آلمانی

صدها نفر از نوادگان یهودیان آلمانی که نازی گریخت و آزار و اذیت شده اند مبارزه برای سال برای تابعیت. وزارت کشور سال گذشته کاسته محدودیت — اما برای بسیاری از متقاضیان این کافی نیست.

در ژانویه 30, ایزابل و فلیکس Couchman شنبه در بازدید منطقه فدرال تعجب که آیا ماه از کار بود در مورد پرداخت. فقط یک روز زودتر به پارلمان آلمان برگزار شده بود یک سرویس به یاد قربانیان هولوکاست است. مجلس رئیس جمهور Wolfgang Schäuble خاطر نشان کرد اعضای پارلمان و مهمانان از آلمان پایدار مسئولیت.

این Couchmans سفر کرده بود از لندن به حضور در مجلس بحث. مورد 11 روز را در دستور کار بود “غرامت در آلمان ملیت قانون است.”

پشت سنگین عنوان مجلس بحث سوال که آیا نوادگان یهودیان بودند که محروم از تابعیت آلمانی خود را توسط نازی ها باید آن را دوباره. ماده 116 قانون اساسی و یا قانون اساسی آمده است: “سابق آلمان از شهروندان که بین 30 ژانویه 1933 و 8 ماه مه 1945 خود محروم شدند تابعیت سیاسی یا نژادی یا مذهبی زمینه ها و فرزندان خود را باید در برنامه خود تابعیت دوباره بازسازی شد.”

در عمل بسیاری از برنامه های کاربردی برای تابعیت شده اند را رد کرد. در سال 2017 و 2018 به تنهایی تقریبا از 10 ، 000 برنامه های کاربردی ساخته شده بودند تحت ماده 116. تنها 3,900 مورد تایید قرار گرفت.

Bundestag Berlin | Felix & Isabelle Couchman (DW/K. Brady)

فلیکس و ایزابل Couchman تصویر در پارلمان آلمان می خواهید برای اطمینان از آلمانی هایی که نازی گریخت و آزار و اذیت آنها تابعیت ابقاء

پارلمان آلمان بحث

این بحث در مجلس شد درخواست شده توسط سبزی — در اصرار Couchmans و لابی این ماده 116 استثنائات ، تاسیس در سال 2018 آن را نشان دهنده آلمانی ها و فرزندان خود را عمدتا اما نه منحصرا یهودی تبار که ناموفق اعمال شده به شهروندی خود ابقاء مطابق با ماده 116 § 2 از قانون اساسی. این Couchmans در حال حاضر در تماس با بیش از 200 نفر از مردم را تحت تاثیر قرار.

“تابعیت یک حق اساسی است,” فلیکس گفت. “این مردم نمی توانند دریافت عزیزان آنها را از دست داده اند. در بسیاری از موارد آنها نمی توانند به بازگشت اموال خود را. آنها نمی توانند به عقب شغل که آنها از دست داده اند. اما آنها می توانید یک چیز است و آن این است که تابعیت آلمانی. مردم در گروه ما نبوده و مجاز به انجام این کار است. دلایلی که داده شده است به نظر می رسد ناعادلانه و غیر قانونی و ساده اشتباه است.”

در مجلس اکثریت رای دادند در برابر این پیشنهاد است. در یک هفته که در آن رهبران جهان بزرگداشت آزادسازی آشویتس-برکناو مرگ اردوگاه محافظه کار دموکرات مسیحی (CDU) و مسیحی اتحادیه اجتماعی و سوسیال دموکرات (SPD) مسدود قانون است. آنها استدلال می کنند که دو حکم آغاز شده توسط وزیر کشور در ماه اوت باید کافی است.

“ما اعتقاد داریم که مقررات قانونی به جای وضع موجود خواهد آورد در مورد بهبود بلکه تاخیر و شاید حتی تشدید” مایکل Kuffer از محافظه کار CSU استدلال در بحث. “در این رابطه ما از این نظر است که وجود دارد بدون نیاز به یک قانون جدید است.”

شک و تردید به شرح زیر فرمان

با توجه به جدید احکام بسیاری از آنچه قبلا رد متقاضیان در حال حاضر قادر به طبیعی بیشتر به راحتی. برای این کار در میان دیگر موانع متقاضیان باید ساده آلمانی-مهارت های زبان و همچنین به عنوان دانش پایه از کشور حقوقی و نظم اجتماعی و شرایط زندگی در یک مصاحبه شخصی.

موقعیت تضاد با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا. در سال 2019 اتریش مجلس به اتفاق آرا به تصویب یک قانون است که باعث می شود آن را آسان تر برای فرزندان نازی که قربانی فرار رایش سوم برای به دست آوردن تابعیت. رفتن به عقب بیشتر اسپانیا و پرتغال تسهیل تابعیت از فرزندان کسانی که مجبور به ترک کشور خود در پایان قرن 15th در اسپانیایی تفتیش عقاید.

سبزی ناامید هستند. “نشان داده شده است که اهمیت این موضوع نشده است به اندازه کافی قدردانی” این نماینده مجلس Feliz Polat گفت: DW. “بحث را به انحطاط پوچ بحث در مورد یک خرده استدلال. که حیف است.”

بیشتر بخوانید: یهودی فرزندان پناهندگان از نازی دوره رد تابعیت آلمانی

‘اختیاری امداد’

پس از چند دهه وقفه ، Couchmans استقبال احکام تصویب شده توسط آلمان وزارت کشور در تابستان گذشته. اما آنها به اندازه کافی نمی رویم.

“احکام اساسا اختیاری امداد” فلیکس گفت. “دولت آلمان ندارد گفته است که یک مشکل وجود دارد و در اینجا راه حل است.”

“از نقطه نظر خود را از این احکام انجام آنچه آنها باید انجام,” او گفت:. “آنها نمی دیدن تصویر بزرگتر روی مسائل مربوط به قانون اساسی. آنها نمی بینم تمام زندگی افرادی که آسیب دیده اند. آنها نمی بینم شخصی عنصر. آنها فقط دیدن یک سیاه-و-سفید تیک-جعبه ورزش. آنها نیاز به دیدن فراتر از آن.”

با وجود اینکه heartened که این پیشنهاد نیست را رد کرد و با یک لغزش Couchmans به لندن بازگشت و نا امید.

جزئیات بیشتر: یکی از هر چهار آلمانی نگه ضد اعتقادات سامی, مطالعه می یابد

old passport (DW/Charlotte Potts)

آنه ماری Elkan گذرنامه از رایش آلمان نشان می دهد که ورود تاریخ در فلکستن انگلستان و همچنین وضعیت موقت.

رد نامه

برای این گزارش DW نگاه هشت اعلامیه های رد و خطاب به مردم آسیب دیده. یک نامه نشان می دهد که جد چپ آلمان در برزیل در سال 1937 به طور داوطلبانه — و نه “سیاسی یا نژادی یا دلایل مذهبی.” در واقع متقاضی یهودی پدربزرگ شده بود ممنوع از تحصیل در آلمان. بسیاری از بستگان خود را که باقی مانده بودند بعد از قتل عام در اردوگاه های کار اجباری نازی ها.

یکی دیگر رد می خواند: “با توجه به اسناد و مدارک شما ارسال شده پدر خود را در اصل از اتریش ملیت. آنها بنابراین هیچ حق تابعیت در ماده 116.2 قانون اساسی است.”

متقاضی, Stephan Feuchtwang متولد شد و در سال 1937 در آنچه پس از آدولف هیتلر-Platz در برلین. آلمان و اتریش پدر فرار کرد از طریق هلند به انگلستان در آستانه الحاق اتریش که حذف یهودی او پدر “نیمه ایمنی” به نازی ها ،

این بود تنها پس از بریتانیا رای دادند در ژوئن 2016 به ترک اتحادیه اروپا که Feuchtwang تصمیم به درخواست برای تابعیت آلمانی در سن 80. تلاش خود را به باقی می ماند یک شهروند اتحادیه اروپا پس از Brexit بیهوده بود. قبل از به احکام ماده 116 فقط قابل اجرا به میراث در طرف پدری و نه مادری. در سال گذشته Feuchtwang کاربردی برای بار دوم تحت احکام را که مادرش ملیت به حساب آورد.

Artikel 116 (DW/Charlotte Potts)

جان Yarnold این نرم افزار شامل تعدادی از اسناد تاریخی و تصاویر از جمله مادر او آلمانی گذرنامه.

فلیکس Couchman گفت: بسیاری از تفاسیر از قانون اساسی هستند جنسیتی و ageist. “برخی از نامه های من را دیده اند فقط unempathetic,” او گفت:. “وجود دارد هیچ احساسی ندارند. و هنگامی که شما در حال برخورد با افرادی که یا با آن مواجه وحشت خود و یا بستگان خود را, آن را بسیار سخت به می گویند چیزی به عنوان سیاه و سفید به عنوان آن است.”

“من انتظار احساساتی احساسات” او گفت:, “اما این انسان با خیلی وحشتناک تاریخچه و آنها باید با احترام رفتار شود.”

پرسید که آیا وزارت کشور خواهد عذر خواهی برای این راه است که متقاضیان درمان شده بود یک نماینده گفت: DW: “تصمیم به امتناع از [برنامه های کاربردی] بودند بر اساس این واقعیت است که شرایط برای تابعیت از طریق غرامت بودند در آن زمان. متقاضیان تابعیت که برنامه نمی تواند ملاقات باید در نظر بگیرید که آنها در حال حاضر می تواند تابعیت بر اساس احکام.”

ادامه مطلب: یهودی ستیزی در حال افزایش است در اتحادیه اروپا

ادامه مبارزه

قبل از ایزابل Couchman رسما می پذیرد اعضا به ماده 116 محرومیت او چک داستان های خود را با دقت. پوشه کامل از اسناد تاریخی شمع تا در دفتر شوهرش — شناسنامه تحمل صلیب های شکسته, Kindertransport اعلامیه, عکس از اردوگاه های کار اجباری — در کنار رد اعلامیه.

“این کاملا عاطفی,” او گفت:. “برخی از این داستان ها بسیار قدرتمند هستند. برخی از افراد خود را از دست داده تمام اعضای خانواده است. و هنگامی که شما در حال صحبت کردن به آنها شما احساس درد خود را.”

“اگر دولت آلمان نشستم با ما و در نگاه برخی از مردم که آنها را رد کرد و آنها را نیز درک کنند که آنها را به انجام کار درست” او گفت:, و شروع به گریه کرد.

116 گروه می دهد فرزندان این شجاعت را به ادامه مبارزه. همراه با ایزابل و فلیکس Couchman آنها می خواهند برای رفتن نگه دارید تا زمانی که حق خود را به تابعیت آلمانی — بدون استثنا — نوشته شده است به قانون است.

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>