صلیب باعث جنجال در بالای بازسازی برلین کاخ

عمل بالا بردن تجهیزات از یک Christianised گنبد به بالا برلین بازسازی شده کاخ-تبدیل-موزه مجتمع اجرا شده است را به بحث. منتقدان می گویند آلمان گم شده است یک فرصت برای به تصویر کشیدن پس از استعمار فرهنگی تنوع.

برلین باد-شرایط اجازه یک جرثقیل توجه بود و جمعه به میزبانی 17 تن گنبد یادآور پروس امپریالیسم به بالا بازسازی کاخ سلطنتی در برلین.

ساختمان خانه Humboldt, فروم, زیادی, پروژه موزه, در واقع در نظر گرفته شده به فراتر از مذهبی و مرزهای ملی.

در موضوع است نه تنها یک صلیب است که در بالای برلین آخرین افق چشم گیر اما همچنین یک گروه از متن وارد شده توسط قرن 19 پادشاه فریدریش ویلهلم چهارم با دعوت از همه مردم برای ارسال به مسیحیت زمانی که او تا به حال گنبد اضافه شده در 1840s.

ترمیمی طرفداران, طریق اهداکنندگان انجمن استدلال می کنند قصر را بازسازی اما با بسیار متفاوت, مدرن, داخلی, خواهد بازگرداندن برلین بصری محور شروع در دروازه براندنبورگ و منعکس کننده آشتی همچنین موجود در مسیحیت.

Humboldt, فروم, هزینه €644 میلیون دلار ($711 میلیون) و تایید شده توسط مجلس پارلمان در سال 2002 خواهد شد از ویژگی های آثار باستانی از آسیا و آفریقا و آمریکا و اقیانوسیه و برلین تاریخچه و همچنین فضاهای مطالعه و کنفرانس ها.

اصلی و قدمت آن به قرن 18 جان سالم به در جنگ جهانی دوم تنها به عنوان یک پوسته; واقع پس از جنگ در دیواره خاموش برلین شرقی. کمونیست مقامات پاره کردن آن باقی می ماند بنا 1970s کاخ جمهوری که پس از وحدت آلمان در سال 1990 تخریب شد همچنین در میان بحث است.

The dome of the reconstructed Berlin Palace

گنبد از بازسازی کاخ برلین

همه چیز به سرقت رفته و نابود شود”

صلیب-تاج گنبد شد انتقاد جمعه از فرانکفورت مبتنی بر موزه متصدی Mahret Kupka با خانواده لینک کلیک کنید برای نیجریه و برلین مبتنی بر ابتکار از مردم در آلمان (“ابتکار Schwarze Menschen”).

“مسیحیت شده است یک کانال که از طریق آن استعمار نیز عمل و تقویت شد. این اتفاق افتاد و نيمه به نام مسیحیت است که چیزهایی که به سرقت رفته بودند و یا نابود” Kupka گفت: با اشاره به فریدریش ویلهلم کتیبه.

متن اصلی آمده است: “هیچ رستگاری وجود دارد هیچ نام دیگری به مردان داده شده, اما نام عیسی مسیح به افتخار پدر است که در نام عیسی مسیح, همه آنها که در آسمان و بر زمین و زیر زمین باید تعظیم پایین بر روی زانو های خود را.”

پس از جنگ جهانی دوم با این حال آلمان در حال تبدیل شدن به یک “بسیار ناهمگن” جامعه Kupka گفت.

“این است که به سادگی بسیار آشکار بیانیه ای که در واقع تضعیف می کند همه چیز را که Humboldt فروم ادعای خواهید بود.”

آلمان استعمار در آفریقا و اقیانوسیه به پایان رسید به طور ناگهانی در سال 1914 با تشنج توسط بریتانیا و متحدان آن در پایان جنگ جهانی اول

حذف کتیبه خواستار خاخام

در تفسیر پنج شنبه در برلین-بر اساس Jüdische Allgemeine روزنامه خاخام Andreas Nachama خواست برلین کاتولیک و پروتستان اسقف را به سرب در گرفتن پادشاه پروس نقل قول حذف از گنبد جديد.

فردریک ویلیام چهارم به حال ساخته شده “یک نام برای خود در خونین سرکوب [سپس امپریالیستی آلمان] انقلاب 1848” گفت: Nachama.

“من کنجکاو برای دیدن چگونه برلین اسقف خواهد شد واکنش نشان می دهند به تخصیص ایمان خود را برای آنها قطعا مروج مذهبی همکاری و احترام” اضافه شده Nachama که سران آلمان شورای مسیحی-یهودی همکاری است.

فروم پیام نفی

برلین شهر-دولت فرهنگ سناتور کلاوس Lederer پست کمونیست حزب چپ گفت: نصب صلیب بود: “به وضوح مذهبی نشانه” است که مقابله “تقریبا همه چیز را ما می خواهیم با هومبولت فروم: نشان می دهد که چگونه مبهم متنوع و پیچیده ، گسترده تر و عمیق تر ریشه های ما واقعا هستند.”

کشورهای فدرال و وزیر فرهنگ Monika Grütters آنگلا مرکل دموکرات مسیحی (CDU) در توصیف این گنبد را از صلیب به عنوان یک مسیحی نماد “برای امور خیریه و آزادی بین المللی بودن و تحمل” منعکس شده در هومبولت مرکز وظیفه بودن “فروم از درک” در میان فرهنگ های جهان.

او افزود که رئیس انجمن مسلمانان در آلمان بود و او را تشویق به ایستادگی در این کشور ریشه های مسیحی.

‘یک ذره باردار,’ ممکن نیست

ویلهلم فون Boddien کهنه مدیر کاخ بازسازی صندوق-افزایش ارتباط گفت: ترک کردن صلیب می شده اند خلاف “بازسازی یک بنای تاریخی از دست.”

“که کار نمی کند برای یک پروژه است. یکی بلافاصله پس از باز کردن درب به دیگر حذفیات و یکی می شود به راحتی انتقاد قرار داد. در اینجا اصل: باردار یا حامله, کمی, باردار ممکن نیست.”

صلیب “وحشیانه ترین مجازات اعدام در دوران باستان” مورد استفاده قرار گیرد به قتل عیسی ناصری گفت: فون Boddien حال پس از سوء استفاده شده است در بیشتر دوران مدرن به “ارسال مردم به مرگبار جنگ است.”

در گنبد هومبولت فروم آن می تواند “نیز درک شود به عنوان یک نصیحت به همه مردم به صلح و خیریه,” او گفت:.

ipj/rt (KNA, اطلاع رسانی پیوند داده ها, dpa)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>