COVID-19: در نمودار و نقشه های

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد شیوع جدید کروناویروس یک بیماری همه گیر به عنوان مقامات بهداشتی در سراسر جهان همچنان به تقلا برای مهار این بیماری برای اولین بار در شناسایی مرکزی چین در شهر ووهان در ماه دسامبر سال گذشته است.

این ویروس باعث می شود که یک بیماری تنفسی به نام COVID-19 تا گسترش به حداقل 114 کشور و سرزمین در شش قاره آلوده کردن بیش از 118,000 مردم و کشته شدن بیش از 4,200. اکثریت قریب به اتفاق از عفونت و مرگ و میر رخ داده است در سرزمین اصلی چین که در آن مقامات قرار داده شده یک منطقه از 60 میلیون نفر تحت مستند شامل پاتوژن.

این اقدامات بی سابقه کاهش تعداد عفونت در چین اما جدید خوشه از عفونت در کره جنوبی, ایتالیا, ایران, فرانسه و آلمان ادامه دارد استوک نگرانی های بین المللی. دکتر بروس Aylward سر از که-چین ماموریت مشترک گفت: چین “تغییر این دوره از شیوع” و که سلامت اورژانس وجود دارد “plateaued و سپس پایین آمدن سریع تر از انتظار می رود”.

با این حال او هشدار داد در بسیاری از نقاط جهان است “به سادگی آماده نیست” برای مطابقت با چین پاسخ.

که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus تکرار که احساسات در اعلام شیوع یک بیماری همه گیر.

“ما عمیقا نگران هر دو سطح هشدار دهنده از گسترش و شدت و نگران کننده سطح انفعال” او گفت:.

از زمان شیوع

ایتالیا که دارای بیشترین تعداد موارد گزارش شده در خارج از چین در روز سه شنبه قفل شده کل کشور برای جلوگیری از گسترش ویروس. اروپا کشور دارای بیش از 10 ، 000 موارد و 631 مرگ و میر.

نگرانی در حال رشد نیز در مورد موارد در کره جنوبی که در آن حداقل 7,755 موارد و 60 و میر گزارش شده است. ایران گزارش کرده است 8,042 موارد با 291 مرگ و میر با چند مقامات دولتی آلوده و برخی در حال مرگ از بیماری است. این کانون عفونت در ایران به نظر می رسد به شهر قم است که به بسیاری از زیارتگاه های مهم برای پیروان اسلام.

حداقل 16 کشور در خاورمیانه و شمال آفریقا نیز موارد گزارش شده از 11 مارس. بسیاری از موارد گزارش شده در ارتباط بودند به افرادی که به تازگی در سفر به ایران.

در مارس 11, قطر, گزارش سنبله از 238 مورد آوردن کل کشور به 262 بیش از هر زمان دیگر در منطقه غیر از ایران.

در اوایل ماه مارس در بیشتر موارد نیز گزارش شده است در سراسر جنوب صحرای آفریقا و آمریکای لاتین اگر چه این مناطق باقی می ماند حداقل ضربه سخت.

چگونه شیوع آغاز شد ؟

در 31 دسامبر سال گذشته چین اطلاع داده که از چندین موارد غیر معمول پنومونی در ووهان شهر بندر از 11 میلیون نفر در مرکز استان هوبی. چند تا از عفونت در ارتباط بودند به Huanan غذاهای دریایی عمده فروشی بازار که تعطیل روز بعد.

مقامات چینی رد عود ویروس که باعث شدید حاد تنفسی (سارس) یک بیماری است که در چین نشات گرفته و به کشته شدن بیش از 770 نفر در سراسر جهان در 2002-2003. در ژانویه 7, مقامات گفت که آنها تا به حال شناسایی یک ویروس جدید در حال حاضر به نام SARS-Cov-2.

دو روز بعد از 61 سال بود که کالاهای خریداری شده از Huanan غذاهای دریایی, بازار عمده فروشی درگذشت از عفونت – او اولین بار در کشور شناخته شده قربانی این ویروس.

در ادامه هفته شیوع ballooned در سراسر چین گسترش در سراسر مرز و به همه اما یکی از جهان قاره است.

INTERACTIVE: Covid-19 Timeline

چگونه ویروس گسترش یابد ؟

مانند دیگر coronaviruses یکی از جدید منتقل شده است از فرد به فرد از طریق قطرات زمانی که یک فرد آلوده تنفس از سرفه یا عطسه. آن را همچنین می توانید از طریق سطوح آلوده از قبیل دستگیره درب یا نرده.

بیماری های عفونی و ویروس متخصصان تخمین می زنند که هر فرد حامل این ویروس است که عبور از آن به دو یا سه نفر دیگر به طور متوسط.

COVID-19 باعث می شود طیف وسیعی از علائم است. شایع ترین عبارتند از تب و خستگی و سرفه خشک. این بیماری خفیف است در بیش از 80 درصد از موارد شدید در 13 درصد و بحرانی در 6 درصد است. در مهم ترین موارد این عفونت می تواند باعث شدید پنومونی نارسایی ارگان های متعدد و مرگ است.

چه کسی می گوید COVID-19 کشته شدن حدود 3.4 درصد از موارد تایید شده در سطح جهانی رقم به مراتب بالاتر از نرخ مرگ و میر برای آنفولانزای فصلی.

INTERACTIVE: Coronavirus 2019 - March 2, 2020 update

کجا کروناویروس جدید از کجا آمده و چگونه مرگبار است ؟

Coronaviruses هستند زئونوز معنی آنها منتقل بین حیوانات و مردم است. در حالی که حیوانات منبع از نوع جدیدی از ویروس است که هنوز روشن نیست که دانشمندان گمان خفاش ها ممکن است میزبان خود را و می گویند این ویروس به انسان از طریق یکی دیگر از گونه های جانوری مانند pangolin.

دانشمندان بر این باورند سارس نیز سرچشمه در خفاش ها شد و به احتمال زیاد در گذشته به انسان از طریق cat-مانند civets. از کروناویروس که باعث سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) شروع به پریدن کرد به انسان از طریق شتر. در زیر نگاهی خواهیم کشنده ترین بیماری شیوع است که سرچشمه در حیوانات.

INTERACTIVE: Global epidemics March 2, 2020

نوع جدیدی از کروناویروس تا به حال بیشتر گسترش در یک مقدار کوتاه از زمان از پیشینیان خود سارس و MERS. درصد از مرگ و میر همچنان بسیار پایین تر است. نزدیک به 10 درصد از افراد آلوده به فوت در طول شیوع سارس در حالی که 35 درصد فوت در طول MERS.

افراد مسن به خصوص کسانی که با بیماری های مزمن مانند قلب و یا بیماری های ریوی بیشتر در معرض خطر است. در میان افراد جوان, مرگ و میر, نادر, با توجه به, که, اما, برخی از عناوین ساخته شده مانند 34 ساله چینی که تنبیه شد توسط مقامات صدایی اولیه هشدار در مورد ویروس تنها به بعد تسلیم شدن به آن است.

به طور متوسط با این حال که می گوید: افراد مبتلا به موارد خفیف بهبود می یابند در حدود دو هفته در حالی که کسانی که مریض تر می توانید در هر نقطه از سه تا شش هفته است.

منبع: الجزیره اخبار

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>