می تواند آنجلا مرکل CDU را به نوبه خود به سمت راست ؟

Annegret Kramp-Karrenbauer در نظر دارد به عنوان رهبر حزب دموکرات مسیحی. می تواند این توسعه حرکت حزب بیشتر به سمت راست ؟ سابین Kinkartz گزارش از برلین.

در حالی که یک طوفان خشن کتک بسیار آلمان یک پیچ سیاسی رعد و برق زده در برلین. در جلسه حاکم دموکرات مسیحی (CDU) و حزب رهبر Annegret Kramp-Karrenbauer گفت: نمایندگان که او دیگر نمی خواهد در حال اجرا برای صدراعظم در 2021 انتخابات عمومی. AKK او نیز شناخته شده است گفت: او همچنین می تواند پله پایین به عنوان رهبر حزب — برای او نیز علنا اعلام کرد چند ساعت بعد “به نظر من حزب رهبر و نامزد خود را برای ریاست باید یک و همان شخص است.”

اعلام نمرات 57 ساله را نهایی پذیرش است که در جریان جنگ قدرت در درون CDU است sapped او قدرت. AKK انتخاب شد رهبر حزب 14 ماه پیش به عنوان جانشین آنگلا مرکل. مرکل اما ماند قرار داده و در معاونت. این یک آزمایش برای CDU که تا به حال ترکیب این دو موقعیت زیر یک فرد برای چند دهه.

اما این آزمایش شده و شکست. حتی اگر صدراعظم خودش ostentatiously باقی مانده در بالای فرای, AKK قادر به جمع اوری قدرت و قدرت تجسم برای مدت طولانی توسط مرکل. بر خلاف آن تبدیل شد به طور فزاینده ای روشن زیر AKK که CDU بود عمیقا تقسیم شده است: یک بال به دنبال بازگشت به اصل محافظه کار سیاست و یکی مثل آنگلا مرکل ترجیح داده به تمرکز بر روی-اجتماعی لیبرال مرکز زمین است.

مرکل لیبرال خم

AKK نه چندان طولانی به عنوان زن در سر ملی CDU پس از انتخاب شدن در 7 دسامبر سال 2018 است. در آن زمان او به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان صدراعظم آلمان انتخاب و تا به حال مورد ضرب و شتم دو بطور قابل توجهی بیشتر محافظه کار رقبا در یک نظرسنجی محدود به CDU اعضای.

 Annegret Kramp-Karrenbauer (Reuters/H. Hanschke)

AKK شده است با انتقاد از درون خود حزب برای نشان دادن فقدان رهبری

آن را در حال حاضر روشن از حزب داخلی بحث که CDU بود که در یک چهارراه. برای 18 سال مرکل تا به حال رهبری حزب باز آن را به سمت چپ و باعث آن را در شکل اقتباس بسیاری از ایده های که قبلا در نظر گرفته قلمرو سوسیال دموکرات (SPD). این استراتژی موفق ثابت: هر زمان که CDU اعمال این مفهوم SPD را تصویب رتبه بندی سقوط کرد.

اما این رویکرد تا به حال اشکالاتی هم. برای یک, آن را در معرض یک شکاف در سمت راست CDU یک از درجه اعتبار ساقط است که جایگزین برای آلمان (AfD) که آغاز شده به عنوان یک حزب محافظه کار قبل از حرکت تا کنون بیشتر به سمت راست افراطی به سرعت پر شده است. آن همچنین منجر به یک محافظه کار countermovement رشد در آورد که تحت نام Werteunion (اتحادیه ارزش) است به دست آوردن بیشتر و بیشتر کشش و توجه است.

ادامه مطلب: AfD: آنچه شما نیاز به دانستن در مورد آلمان و راست

‘AKK دستاورد’

در آغاز AKK تلاش برای مهار جناح محافظه کار — بدون موفقیت است. یکی از سوالات در حال حاضر این است که آیا این بخش از CDU تبدیل خواهد شد بیشتر تاثیرگذار است. یکی از محافظه کار figureheads است فریدریش مقرر سابق فدرال رهبر CDU و متفقین باواریا مسیحی اتحادیه اجتماعی (CSU). کسب و کار وکیل خارج از سیاست فعال بیش از 10 سال پیش به دلیل اختلاف با آنگلا مرکل. او ساخته شده باز گشت در سال 2018 شد — بسیار — دقت شکست خورد برای CDU رهبری توسط AKK.

Friedrich Merz talking at a microphone, hands raised (picture-alliance/S. Simon)

آیا Merz باید فرصت دیگری ؟

یکی دیگر از جانشین بالقوه است که در ایالت نوردراین-وستفالن در کشور آلمان واقع دولت برتر آرمین Laschet. او در نظر گرفته شده است وفادار حامی که ایستاده بود با مرکل پس 2015, زمانی که او شروع به آمدن زیر آتش سنگین برای سیاست پناهندگی. Laschet به عنوان متعلق به جناح لیبرال از CDU تاکنون سکوت در مورد اینکه آیا او طرح در رهبری حزب و نامزدی برای ریاست. او گفت: CDU و CSU را به قانع کننده ارائه بر اساس “سیاست وسعت حزب ما و سازمان های منطقه ای ریشه از دولت ما فصل است.”

Armin Laschet during a DW interview (DW/R. Oberhammer)

Laschet سابق روزنامه نگار شده است NRW دولت برتر از اواسط سال 2017

اگر مقرر شد برای تبدیل شدن به سر “از CDU به زودی خواهد بود در ائتلاف با AfD گفت:” رهبر حزب چپ Katja Kipping. “AKK را دستاورد آن حفظ فایروال به حق از محافظه کاران و نجات روح حزب” او گفت:. Kipping هوا که نبرد برای CDU رهبری نیز تبدیل به یک مبارزه بیش از آن در آینده سیاست.

این نبرد در حال حاضر به یکی سر در ایالت شرقی تورینگن که در آن نامزد دموکرات آزاد (FDP) توماس Kemmerich شد انتخاب رئیس دولت توسط آرای CDU های FDP و AfD در روز چهارشنبه. این CDU را به پیوستن به نیروهای با راست AfD باعث خشم و انزجار در سراسر آلمان شد و به عنوان یک نقض یک تابو است. این نمایش به اشتراک گذاشته شده توسط بسیاری از اعضای CDU — اما نه همه آنها.

ادامه مطلب: چرا همه در آلمان صحبت کردن در مورد تورینگن و AfD?

این CDU را در فایروال

هر چند وجود یک اجماع عمومی در غرب آلمان که تنها گزینه این است که یک سخت رد AfD در سابق آلمان شرقی وجود دارد مقدار زیادی از حزب دموکرات مسیحی که به طور فعال مایل به همکاری سیاسی با AfD در هر صورت که ممکن است. در انتهای دیگر این طیف سیاسی وجود دارد همچنین دیدگاه های مختلف در شرق و غرب بر سر نحوه مقابله با حزب چپ.

AKK ساخته شده است که خود را در موقعیت روشن است: “بدون ایجاد روابط حسنه و هیچ همکاری با AfD و حزب چپ.” این AfD “مغایر با همه چیز است که ما برای ایستادن در CDU,” AKK گفت: در بیانیه مطبوعاتی در روز دوشنبه. اما او همچنین افزود: “تاریخ و سیاست های حزب چپ کاملا آشتی ناپذیر با نکات کلیدی از CDU اصول. آن را ممکن است برای CDU برای ورود به همکاری با چپ.”

خواهد AKK قادر به حفظ این خط ؟ در حال حاضر که او اعلام کرد قصد کناره او صرفا یک راه حل موقت است. توجه به عدم وجود اقتدار و قدرت تا کنون چگونه است که او قرار است به انجام بهتر در حال حاضر ؟ او به این تصور که او مبارزه با روح باقی می ماند: “من رهبر حزب من حزب رهبر و من باقی خواهد ماند تا برای آینده قابل پیش بینی.”

DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>